Jump to content








Новини от БВС


Recommended Posts

Горбанова, гръмни се веднага! Ти се една неаргументираща се, мрънкяща, неосъзнаваща големата полза от БВС колежка! Срам ни е от теб! Ако още веднъж дори споменеш, че БВС е провал- пращам ти мутрите! НЕ СИ ПРАВА! НЕ СИ!

 

Марино, некои колеги са обсебени от БВС. =))

 

 

Link to comment
Share on other sites

Колеги, вината винаги е персонална и трябва да се докаже.Приказки от сорта ,,една жена ми каза” са несериозни.Ако някой знае нещо нередно и не го докаже, то за мен той е съучастник. Виждам, че някой колеги са пълни с идеи.Ами да ги прокарат в колегиите си.Не мога да не изкажа възхищението си от идеята страната да се раздели на 4 зони. Представям си с какъв ентусиазъм колега от Нова Загора ще дойде на събрание в Бергас.

 

Д-р Горбанова, в Бургас имаме сключени договори за чипиране на кучета.Защо при Вас не е станало не знам. Търсете отговори от избраните от Вас хора.Относно ВМП – та – знам, че и в момента се води борба от нашите адвокати.Ако искате ще Ви дам телефона на адвоката, който се занимава с това.Става въпрос за интереси и за лоби в парламента.Търговците имат и двете и е много трудно да им се противости.Не мислете, че щом една идея е добра, то тя непременно ще се приеме от администрацията.

 

И понеже ми омръзна да доказвам, че нямам сестра, ще заявя следното:

 

1. Относно финансите на БВС – Бургас – абсолютно всичко е изрядно.Гарантирам, че няма и 1 ст. изразходвана неправомерно.Който и когато иска може да дойде на проверка.

 

2 През зимата организирахме семинар за колегите занимаващи се с дребни животни.Лектори бяха д-р С. Христов и д.р Папазов.Асо мислите, че има далавера с хонорарите – попитайте ги. Присъстваха и колеги от Пловдив и Варна..интересно защо никой не спомена една дума за това начинание?

 

3. В момента подготвяме семинар, като идеята е да бъде по проблемите в млечното говедовъдство.

 

4.В процес на завеждане на дело съм срущу ОДБХ – за какво ще бъде, ще кажа когато е факт.

 

5 Прокарал съм идеята и съм организирал подпомагането на 3 колеги с проблеми.

 

За нищо не се чувствам гузен!

 

Други претенции има ли?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Сигурен съм , че има колеги в БВС който взимат работата присърце и наистина се стремят да направят нещо добро... И предполагам те се чувстват засегнати от коментарите срещу организацията , защото те нямат вина и са се постарали в работата си. Но съм сигурен и че има много истина в "приказките" за злоупотреби , просто защото знам как стоят нещата в тази държава , знаеме се и кой какво представлява в гилдията персонално ... А за доказателства - сигурен съм , че фактури всякакви може да се извадят и оправдания за едни или други разходи винаги ще има , но доколко всичко това ще е почтенно. Тъй че тук ще реагират обидено сигурно много честни хора , докато безкруполните ще си траят защото просто не им пука...

Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че насила хубост не става!!!Ще ни вземат парите дотогава докато могат....ако не направим нещо по въпроса.Дали няма начин БАВЛДЖ да измисли нещо организирано и законно, което да обедини, тези от нас които не сме доволни от статуквото? Ако аз спра да плащам ще ме затворят, може би. Ама ако спрат всички кабинети и клиники, дали ще затворят всички? И ВЪОБЩЕ не ме интерсува, че някой си някъде си организирал нещо си с моите пари.Нямам нужда от такава организация и не искам да и плащам!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Честито на БВС!

 

Честито и на д-р Андреев:

 

 

За втори път казвам жалко за едни 6 000 000 лева, дадени за ПиАр-а на Миро. Ние сме били "лумпени" и щял да ни "смачка". Нямали сме право да се жалваме на Б.Б, защото Миро така е казал! да не ни допускали до него/за това е приета само декларацията след протеста... /.

А 2010 година каза, че вече се е научил да говори, каза, че щял да направи всичко най-добро за ветеринарната професия, каза, че трябва да се възползваме от него, докато е на този пост...

Май пак ще има "МИРООО, МАРШШШ!" ми понамирисва, а?

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера с какво БВС заслужава да бъде защитаван, защото да си кажем честно протеста не е толкова заради промените в закона колкото заради това, че участъковите лекари излизат на пазара като всички нас.

Link to comment
Share on other sites

Смешното в случая е, че май никой не е чел закона и протеста мина по слухове. Визирам частта за продажба на ВМП от складовете на крайния клиент. По сегашното законодателство те също имат право, но защо не е протестирано преди мога само да гадая.

Чл. 369. (1) Търговците на едро с ВМП имат право да продават ВМП на търговци на едро и дребно, на ветеринарни лекари по чл. 25, ал. 1, както и на собственици на животновъдни обекти след представяне на рецепта, издадена от ветеринарни лекари по чл. 25, ал. 1.

Link to comment
Share on other sites

Бях на протеста.Отделих един ден ,защото съм против много от промените:

1.Нямаме право на електронен дневник в 21 век или по точно задължителена е хартията.

2.Направиха 7 нови члена по които могат да ни вземат правата като например:не навре подадена информация към БАБХ,неточно поддадена,неподадена все от тоя сорт.Искаха да ми направят акт ,защото не съм ги уведомил уведомил за повишена заболеваемост от гана.

3.Служителите на БАБХ имат право да работят и най-вече техниците под техен контрол.

4.Реално няма да имаме съсловна организация или по точно такава която да помогне за по нормални доходи. Това ми е мъка ,защото при 8 ВЛЗ/по новия закон/ цените падат като есенни листа .

Ще пиша пак но ми дойде котка за кастрация.

Link to comment
Share on other sites

А аз я свързвам - олеквам 240 лв на година от БВС-то. Пари които можеха да отидат за по-добри неща. Тъй че от тази съсловна организация само губиме пари , да не говорим за разни други простотии които се измислиха с благословията на БВС , като категоризацията на кабинетите което допълнително ни накара да се бръкнеме в джобовете за да изпълним някакви често доста безмислени изисквания.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Е ти си се стремил към някаква категория явно, за да си се бръкнал. Аз винаги съм си била втора категория. А 240 кинта не са никакви кинти за цяла година. Халал да са им тия мои 30% от 240 лв на ръководството. Другите пари са си в нашата колегия.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Докато не се направи федерация или съсловната организация не придобие федеративен принцип на структуриране ще има такивя вяли протести. Докато за едни колеги е майка за други е мащеха.

Между другото Лъчо, кое толкова е безмислено с категоризацията? Аз съм първа категория само щото не искам да се водя клиника все още. И нищо допълнително не съм купувал, което пък означава, че това което се изисква за тая категория ми е нужно.

Link to comment
Share on other sites

Относно доходите се надявах да се случи това което стана в други професии давам ви пример с проектите в строителството ,за да ми одобрят проекта трябваше да занеса при председатела на Камарата на инжинерите фактура с платена от мен сума на архитекто по определени от същата Камара цени.Съсловната организация защита насила членовете си .Както съм чел по света е така и с нашата професия има си минимални цени и който не слуша аут.Не искам да правя женска котка за 40 лв бе хора разберете.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...