Jump to content








Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Направих анкета, в която отразих дасега изказаните мнения. Можете да гласувате и да видим какво ще решим.

Не я намирам анкетата!

Link to comment
Share on other sites

Мисля,че Форума за ветеринарни лекари трябва да остане безплатен и заключен, а към него или сайта да се направи база данни,която да се плаща от желаещите.

Мисля, че това е много добро предложение.....

А и аз съм готов да платя, ако ползвам информация от заключен форум.....

Link to comment
Share on other sites

Аз лично нямам нищо против платеният форум! Остава да сме наясно за какво ще се плаща:

1. Сигурно е за Йовко - да оцени труда си на администратор ,както и подръжката на форума.”

2. Предполагам на колегите, които ще пълнят базата данни с лична или интернет информация.

3. Платена консултация.

4. Събиране на средства за организиране на семинари и наемане на лектори

5. Защо не, подпомагане на колеги изпаднали в беда или др……..

 

Една примерна схема:

200 членове Х 5 лева = 1000лв.,

12 месеца Х 1000лв.= 12000лв.

 

Това е сума, с която може без проблеми да се поеме издръжката на форума, също и да се направят доста положителни неща за развитието на ветеринарната медицина!

Аз съм за! Въпрос на организация и интереси………….. възможно е такава платена база данни да съществува успоредно на безплатният професионален форум, който ми се струва успешно функционира до сега.

 

Но трябва да се има в предвид, че когато се комерсиализира една цел тя често свършва в канала………..

Link to comment
Share on other sites

Истината е, че трябва да се плаща за закрит форум. Откъде накъде всякакви заплеси ще си четат наготово? Освен това поддръжката му струва пари - др. Хараланов да не ги бере отнякъде /ако ги бере - не е лошо да сподели от къде/? Таксата трябва да е годишна - за улеснение на потребителите. И тест от 100 въпроса като входна виза + такса също не е зле - хаха!

Link to comment
Share on other sites

На мен от известно време ми се върти една идея, но незнам дали е осъществима. Става дума за това, дали чрез този форум неможе да станем един вид колективни членове на някоя университетска библиотека с база данни по ветеринарна медицина? Досега не съм предлагал, защото доколкото знам /чувал съм/ за такова нещо се заплаща, а не върви д-р Хараланов да плаща сам заради една идея. Сега обаче когато се заговори да плащаме /аз съм твърдо ЗА/, дали не би могло част от събраните средства да се отделят за това. Пак казвам, че това е само идея и я предлагам за обсъждане, ако въобще има такава възможност.

Link to comment
Share on other sites

Изцяло подкрепям вашето становище колежке. Таксата трябва да е годишна, а не всеки месец да се чуди д-р Хараланов кой платил и кой не. Да се допускат хора за два три месеца неплатен достъп и после който иска да е във форума да си плаща. МИсля, че входящ тест не е нужен. Тук всеки може да научи много. Не мисля, че целта е да се проверява кой колко знае.

Link to comment
Share on other sites

А бе сетих се и друго - почти никой не пише нищо за себе си! Нека да изизикваме от колегите поне минималното - населено мяст, интереси, такива неща. Защото виждам д-р Щерев. Ама кой е този д-р Щерев? От списанието? Или друг?

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за 40 лв годишна такса ,даже може и повече.Вече въпроса е,какъв ще е начина на плащане.Друга идея моято ми хрумва е такса за студенти ,която да е по малка.Може да се вкара раздел за студенти ,който да се съгласува и със студентските съвети (това е като предложение).

Link to comment
Share on other sites

И тест от 100 въпроса като входна виза + такса също не е зле - хаха!

А който изкара 100 точки на теста се освобождава от такса!

:-)

Шегувам се де!

Link to comment
Share on other sites

Колеги, аз нещо немога да разбера. В другата тема, дето д-р Хараланов я е пуснал за гласуването нещо ме смущава. Ами току що погледнах, за да видя какъв е вота за това дали да има и какво заплащане и много странно - има 137 посещения и само 23 подадени гласа. :P Какво става? Нямаме мнение ли? И какво трудно има като и така си влязъл в темата да сложиш отметката и да натиснеш в местенцето за даване на глас? Лесно е да се каже дайте това, дайте онова, искаме и т.н., а когато се опре до нещо конкретно май хич ни няма. По същия начин беше и с гласуването по предложенията за конгреса на асоциацията.

Сега отправям едно предложение към д-р Хараланов, когато подлага нещо на гласуване, да го прави така, че да се вижда, кой е гласувал. Нямам впредвид как е гласувано! Считам, че когато нещо се обсъжда и се подложи на гласуване, най-малкото не е редно да се коментират резултатите от вота от хора, непосмели простичко да кажат /при това тайно/ "да" или "не".

Всъщност според мен гласувалите 23-ма са същите, дето бяха гласували и по другия вот и са същите дето най-често и пишат. Искам да приканя и другите 190 колеги, които са членове на форума да си изразят мнението. Естествено е да не се получи 100% активност, но 10% гласували съвсем не е представителен резултат. Все пак от това зависи дали наистина ще се направи платен форума и за същите хора, които нямат мнение ще важат условията, които важат за всички останали.

Link to comment
Share on other sites

има си профили и подписи под съобщенията, вземете си ги попълнете.

Ето " ivaynanay" , кой е този, никой не знае!

Знаем го, знаем го! Той се занимава с "пръчиците"! :P

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Д-р Хараланов да казва сумата за годишната такса и да напише сметката , и толкоз ! Та да не става като при колобомата :P ...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
има си профили и подписи под съобщенията, вземете си ги попълнете.

Ето " ivaynanay" , кой е този, никой не знае!

Знаем го, знаем го! Той се занимава с "пръчиците"! :P

Вие мене ли ме е.....е с ,, ПРЪЧИЦИТЕ " ?! :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Бравус на колегията!!!!Аферим!!!!За 4-5дни - 25вота!!!!4е ,някои даже не искат и да се плаща?! Да вземем да вьрнем социализьма тогава ,а колегата Хараланов ,да обявим за маика Тереза на Бьлгарските ветеринарни лекари!!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...