Jump to content








15.07.2010 Среща с Министър Найденов


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Има ли наистина проект за промяна на закона за БВС, който да предполага отмяна на задължителното членство?

Има има,само че тогава ще членуват и държавната армия,всички в един кюп.Бащавелов председател и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Няма значение държавната армия. За нея в НДК мин. Найденов каза ,че няма да я има.

Ако може да свърши работата и я регламентира законово- добре. Трябваше да го каже Януари. Това джунгла ли е?

Не може да подпише договор и да каже- цигани, кючеци.За мен 1 година и е вече бивш земеделски министър. Дългосрочно в евросъюза не може да те търпят с национално измислена тъпотия за профилактика, лечение,съсловна организация и държавен контрол.

Всъщност не знам и за евросъюза..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Може и да не е по темата , ама къде другаде.

От последния брой на "Капитал" - Виц на седмицата:

 

Земеделският министър Мирослав Найденов отишъл на проверка в една свинеферма и попитал собственика :

- С какво храните свинете ?

- Ами , когато има царевица - с царевица , иначе с отпадъци.-отвърнал фермерът.- Защо ?

- Според европейските директиви не може да ги храните с отпадъци- казал министърът и глобил собственика.

След седмица министър Найденов решил пак да направи проверка и посетил същата свинеферма:

- С какво храните прасетата?- попитал министърът.

- Ами , със сьомга, с хайвер , със скариди....- отговорил този път фермерът.

- А-а-а-а-а , не може така , според европейските директиви има квоти за улов на риба и тя не трябва да се ползва за храна на прасетата. И пак глобил фермера.

След още една седмица министърът пак попитал собственика с какво храни свинете.

- Ами , аз вече не ги храня- отговорил фермерът- давам им по 4 лева на ден да си купят каквото им се яде.

(bow)

Link to comment
Share on other sites

Ами той министър Найденов е споделил на сайта на министерството! :P

 

По-важното е, че трябва да купуваме "Стара планнина"! Другото кучета го яли...

Link to comment
Share on other sites

Никой ли от форума не участва на срещата с министъра? Чувам някакви зловещи слухове, но информация от първа ръка никаква няма.

Link to comment
Share on other sites

Назначаване на групи ДПП -държавни,да се унищожат мръсните частници,ако щете и стандартите от преди 20 г.Проверки на определени активисти от БВС и актове по 2000лв.Това на какво ви мирише.КПСС-БКП.И не му вярвайте на тоя.Няма такъв лъжец.То бива да си политик,да владееш дипломацията и някой похвати на Макиавели,ама така грубо айде...

Link to comment
Share on other sites

Срещата мина наистина в добър тон и с позитивни настроения лошото е че само това е доброто, а и още ще даде офис на БВС и най-накрая определи свой служител да контактува с ръководството и да имаме информация от първа ръка за евентуални промени по нормативната база.

С хубавите неща дотук!

 

От 01.01.11 няма да има НВМС съответно РВМС.

Който желае може да си приключи 3-то тримесечие и помече да не се занимава с имунопрофилактика, като парите ще се дават който желае веднага от банката за възстановяване и развитие със 7% сконто, или от бюджет 2011 - януари. Който желае да работи ще си вземе парите пак януари.

От 2011 няма да има Годишен рамков договор и съответно индивидуални договори с държавата, както и няма да има участъци.

Договорите ще са между ветеринарните лекари и стопаните на ферми а парите от къде ще дойдат сега ще се работи механизъм как за се вземат от фермерите, респективно министъра каза че ще се обслужват само ферми 1-ва категория, заден двор няма да се обслужва ?!?!?!?!?!? - учудващо как ще стане това при положение ще епизоотичен проблем възниква повече там, но министъра каза да риск има и ние ще си го понесем.

За съжаление обаче подробности относно това как ще е структурирана какще работи новата агенция отново нищо не се каза, как и кои ще има достъп до информационната система и как ще се обслужва терра инкогнита.......

 

Иначе еваллла много мазно приказва готов да си сътрудничим но хайде да видим как ще стане, въпреки че СВЛБ вече са разпратили до депутати своите промени в закона за ветеринарномедицинската дейност, въпреки че министъра заяви, че докато несе намери компромис няма да даде ход за промени.

Също така каза че е за задължително членство и то да бъде индивидуално.

 

Аз съм позитивен човек, и ако оставим настрана съмненията, недомлъвките и многото неизвестни, срещата наистина бе добра диалог се получи нямаше конфронтация и то щото НВМС неприсъстваше.

 

Времето ще покаже как ще се развият нещата.

 

Там където колеги се откажат от ДПП РВМС-тата ще си организират работата.

Link to comment
Share on other sites

СВЛБ има становище по законадателните промени, а БВС се радва на добрия тон на министъра! Изглежда неспазването на договорите не е проблем.

Link to comment
Share on other sites

СВЛБ има становище по законадателните промени, а БВС се радва на добрия тон на министъра! Изглежда неспазването на договорите не е проблем.

 

СВЛБ няма становище просто е заменило навсякъде БВС със СВЛБ, неспазването на договорите е съдебно атакуемо и в момента е пуснато пилотно дело за неустойки, всеки от колегите съгласно договорите може да се обещети по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Да разбирам, че протести няма да има? За антракса няма да се вземе становище? Най-малкото е редно официално да се попита защо не се обявява антракс в Париж, след като колегията беше обвинена в мързел, некомпетентност, а лично министъра искаше да взема дипломата на ветеринанрния лекар от ямболско.

Link to comment
Share on other sites

На 10.09.2010 имахме събрание на областната колегия на БВС, на която ни информираха за срещата с министъра. Представителите на НВМС -Войнов и Илиев не са присъствали. Стачка няма да има,защото с нея и без нея - пари в Държавата няма. ДПП в този момент е изпълнена на 90 %,така че сплашването с заместници от РВМС е наивно и безпредметно.Колкото до перспективата от 2011 да няма участъци , договори и НВМС,смятам, че управляващите нямат готовност. За да си позволи Държавата да не наблюдава и изследва животните в "задния двор", тя трябна да е много богата, а нашата не такава. Защо избухна антракса - защото няма ваксина!Същото е положението и с псевдочумата. Те един конкурс за ваксини не могат да организират, нежали реформа във ветеринарното дело. Все пак живеем на изток от рая!

Link to comment
Share on other sites

Това със задния двор ми напомня приказките около спирането на ваксинацията срещу КЧС. Пак се говореше за апокалипсис. Какво стана? Точно нищо. Как така няма пари в държавата? Нали има договор и свършена работа? Аз съм учуден на подобни разсъждения.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление тук колегите лекуващи селскостопански животни са слабо застъпени и доколкото ги има са от смесени практики, които вече са си научили уроците. Веселият доктор с черното колело "чайка", ваксиниращ прасета по ДПП и седящ в кръчмата през остатъка от деня отдавна умря /някои мърдат още, но е крайно време да схванат, че това няма да стане/. За последните 20 години е трябвало тези хора лека-полека да си научат пациентите, че медицината струва пари - като започнем с транспортни разходи и стигнем до профилактични изследвания. Който не може или не иска да си плаща - няма да гледа животни - просто и ясно. Участъците не са нужни, просто всеки фермер за да съществува трябва да има договор с ветеринарен лекар и да е длъжен да спазва неговите препоръки, а не обратното - колегите да се гърчат и да молят, а селянина да вика - не. Ама точно това сте пропуснали да ги научите, колеги... И сте пропуснали и да изглеждате респектиращо - да се научите да изглеждате убедително...

Link to comment
Share on other sites

Всеки преценява как да се практикува в зависимост от дадени правила. Заема определена пазарна ниша. Инвестира и си прави планове. Назначава персонал, осигурява транспорт и консумативи. Разчита на договори и предварителни разчети. Стреми се да се обучава. Миналата година БВС Пловдив организира семинар на Хисаря, който ме интересуваше, но малкия влезна в болница и подарих предварително платената резервация от 200 лв на едни колеги.

Прав беше министъра, когато каза, че пари няма.Не сме ние тези, които ще определят приоритетите при разпределяне на парите в държавата. Не трябваше да подписва договор. Трябваше да се каже- Фермери, нямаме пари за задължителните мероприятия с вашите животни. Договаряйте се с ветеринарните лекари. Сега стопаните знаят, че получаваме пари за ДПП и за работа в ИС. Това няма нищо общо с моя авторитет и професионализъм. Просто е- вършиш работа на държавата, а тя си отчита дейност и структурите си съществуват, през това време се забиваш във финансов батак. ГРД се подписва предната година. После индивидуалните договори се подписват в началото на годината. Имаше договаряне за разсрочване. Окончателно се оказа, че пари няма и за този разсрочен вариант. Това за мен е подигравка и е дискриминационно. Казва се- ще караме само по магистрали и ще ядем само Стара планина. Добре! ОТ КОГА?

 

Смирненски е написал нещо и то е за всички , които ще кажат- това не се отнася за мен:

...И като лятна буря, гневен и сърдит, разветрил черни коси, той мина последното стъпало. Той беше вече най-горе. И изведнъж в лицето му грейна усмивка, очите му заблестяха с тиха радост и юмруците му се отпуснаха. Той погледна пируващите князе, погледна доле, дето ревеше и проклинаше сивата дрипава тълпа. Погледна, но нито един мускул не трепна по лицето му: то бе светло, весело, доволно. Той виждаше доле празнично облечени тълпи, стоновете бяха вече химни.

- Кой си ти? - дрезгаво и лукаво го попита Дяволът.

- Аз съм принц по рождение и боговете ми са братя! О, колко красива е земята и колко са щастливи хората!

 

Успех на всички ученици и родители в първия учебен ден.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...