Jump to content








15.07.2010 Среща с Министър Найденов


Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И по каква причина се е отложила? Министърът е бил зает да измисля нови имена на нестандартните колбаси? Значи преди есента контакт няма да се установи - започват отпуските. Законодателството пак ще се забърка без наше участие.

Link to comment
Share on other sites

Среща ще има другата седмица. Обадили са се от протокола, че на 15 в планираното за срещата време министър Найденов трябва да отговаря на въпроси в парламента относно новата агенция ( и може би рецептурата на депутатските кюфтета и кебапчета ;):D )

Link to comment
Share on other sites

И по каква причина се е отложила? Министърът е бил зает да измисля нови имена на нестандартните колбаси? Значи преди есента контакт няма да се установи - започват отпуските. Законодателството пак ще се забърка без наше участие.

 

Да припомня за забравящите , присъствали на конгреса  : Министъра обеща , че ще работи с вас август - по време на отпуската му .  

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Вчера е имало среща с министъра. Някой да знае нещо?

АЗ знам.

 

След публично оплюване от министъра, НВМС, СВЛБ, АПЛДЖ и др., се оказа че в БВС членуват некадърни, оспани, и т.н лекари целият проблем се въртя около това че видиш ли лекарите заети в държавната администрация им е отнето правото да практикуват слет работно време и събота и неделя т.е. - от 8-17 часа е директор на РВМС, след това да си вземе чантичката и да чукнем нещо "частно", с което за съжаление е съгласно и ръководството на Асоциацията.

 

Всъщтност се оказа че за всички е проблем закона за БВС и други проблеми няма, нямаше никъква толерантност колегиалност, ДІР Д. Илиев биеше по масата, Д-р Б. Георгиев и още един колега не му знам името от Асоциацията плюеха жлъчно по закона и нас като ръководство на БВС, от СВЛБ се смееха ехидно и потриваха доволно ръце а д-р Василев - директор на РВМС Пловдив, ни убеждаваше как е възможно да му ограничават бизнеса и да неможе да си има клиника и да е директор.

 

Уважаеми колеги, с цялото ми уважение но никога няма да се съглася с това общински и др. вид администратори да си чукват часничко вечер и събота и неделя аз и вие които влагаме ежедневно средстхва във обурудване , обучение и персонал и разчитаме единствано на двете си ръце и хоп от държавата парици и частничко май нещо аз не разбирам но явно това ще мине и то не без съгласито на "наши" колеги.

 

Колеги, всеки един бизнес има правила които ткрябва да се спазват от всички които са в него. За мен членството трябва да е задължително защото няма кой друг освен браншовата организация да въведе ред в бизнес на една свободна и саморегулираща се и секторно наблядавана професия. В повечето професии това е така - адвокати, нотариуси, лекари, инженири, архитекти, фармацевти и др. Затова се създават етични норми и правила за добра практика за да се спазват от всички, какво означава който иска да е член на какви норми ще се подчинява той, кой ще следи за това как работи?????

В цяла европа това е така но това е мое мнение и нека има спор за това за да достигнем до истината. Истината е че в българия искаме хем да си работиме хем да няма отговорности и контрол, това просто неможе да стане, но в българия става ето ръководството на Асоциацията не членува в БВС но колегите си работят, и от другата страна няма контрол и няма никаква санкция, примера го давам за това че ние имам в предвид българите, не сме научени да спазваме законите, и когато не ни изнасят ги обявяваме за глупави и т.н.

В крайна сметка се определи дата 07.09.2010 година да има нова среща с готови промени в законите за Ветеринарната дейност и този за БВС. Така че ангажирайте ръководството си с това което искате да се промени, също може да ангажирате и нас(ръководството на БВС ), и мен лично тъй като аз също се занимавам с практика за дребни животни.

 

Спорове ще има и това не е лошо, просто трябва да се спазва добрия тон, и да се сложат картите на масата и когато искаме нещо то да е наистина проблем на съсловието а не промени за лична изгода, и ясно да се знае кой скакви интереси идва да защитава.

Link to comment
Share on other sites

А вярно ли е, че само БВС до момента няма предложения за промени в законодателството? Какво стана с изцепките на някои колеги за опасните яйца? Защо от едната страна е било БВС, а от другата страна всички останали? Какава е причината БВС да е в изолация, да няма никаква подкрепа от фермерски организации?

Link to comment
Share on other sites

Тези от Асоциацията за Дребни животни зашо са против БВС.Или те искат да командват парада.Учудва ме че са се наредили заедно със субекти като Башавелов , Василев и барабар с Войнов и министъра всички срещу участъковите-ГЛАВЕН ВРАГ на всички.Като е толкова хубаво да оставят тежките кресла иайде на село .То кравата просто животно,ама голямо пусто 500 кила и има да те бъзикат селяните ка то те е страх да го доближиш.Пък и боледува,трябва да се поназнайват някой нещица .Доста често трябва и груба сила,не е за контета.

Link to comment
Share on other sites

Относно Асоциацията на дребните животни. Доколкото разбрах тяхната идея е БВС да обхване всички ветеринарни лекари. Нещо като федерация. Каквато е например Американската вет. мед. асоциация. Все пак на мене ми е интересно какви бяха тези безотговорни приказки на Гришина и някои други за ВМП-та в животински продукти. Като я чух и видях по телевизията и ми увисна ченето! Наясно ли са колегите какви количества примерно пилешко месо се изнася и дали някъде са открити ВМП-та? По този начин няма да се привлече общественото мнение на страната на БВС. Най-много да се навреди на бизнеса. Между другото, вярно ли е, че на тази среща от Асоциацията на промишленото свиневъдство са поискали да се излезе с опровережение за наличието на ВМП-та в месото иначе са заплашили с иск за 100 000 лева? Някой тук май го спомена.

Link to comment
Share on other sites

А вярно ли е, че само БВС до момента няма предложения за промени в законодателството? Какво стана с изцепките на някои колеги за опасните яйца? Защо от едната страна е било БВС, а от другата страна всички останали? Какава е причината БВС да е в изолация, да няма никаква подкрепа от фермерски организации?

БВС не е в изолация, просто ветеринарната администрация всячески се опитва да командва парада, фермерските организации ги няма защото не са поканени от г-н министъра, въпреки че идеята да се създаде имунопрофилактична каса е да се вземат парите за догодина от фермерите.

Link to comment
Share on other sites

БВС не е в изолация, просто ветеринарната администрация всячески се опитва да командва парада, фермерските организации ги няма защото не са поканени от г-н министъра, въпреки че идеята да се създаде имунопрофилактична каса е да се вземат парите за догодина от фермерите.

Е що не ги поканихте вие от БВС? Що не са изразили някаква подкрепа? И що пускате Гришина да говори глупости? И не само тя.

Link to comment
Share on other sites

Относно Асоциацията на дребните животни. Доколкото разбрах тяхната идея е БВС да обхване всички ветеринарни лекари. Нещо като федерация. Каквато е например Американската вет. мед. асоциация. Все пак на мене ми е интересно какви бяха тези безотговорни приказки на Гришина и някои други за ВМП-та в животински продукти. Като я чух и видях по телевизията и ми увисна ченето! Наясно ли са колегите какви количества примерно пилешко месо се изнася и дали някъде са открити ВМП-та? По този начин няма да се привлече общественото мнение на страната на БВС. Най-много да се навреди на бизнеса. Между другото, вярно ли е, че на тази среща от Асоциацията на промишленото свиневъдство са поискали да се излезе с опровережение за наличието на ВМП-та в месото иначе са заплашили с иск за 100 000 лева? Някой тук май го спомена.

Идеята за конфедерация е на СВЛБ но това юридически няма как да стане поради следните факти:

1. БВС е създаден съгладно закон.

2. Асоциацията и СВЛБ са доброволни сдружения създадени на доброволен принцип на няколко учредители и са регистрирани по ЗЮЛНЦ (закона за физически и юридически лица с нестопанска цел).

3. БВС може да спре съществуването си ако се отмени закона за БВС, докато Асоциацията или СВЛБ могат да спрат да съществуват по волята на членовете на общото си събрание, и от тук какво ще стане ако т.н. федерация в един момент единия субект спре да съществува.

4. Да факто членовете на Асоциацията са и членове на БВС(съгласно сега действащия закон), и няма как да членуват пак.

 

БВС си има свои предложегия за промени но тук трябва да знаете нещо много важно - съществува един много топъл кръг м/у Министъра, Д-р Бащавелов, Д-р Василев, Д-р Войнов който кръг в момента се опитва да направи така щото да направи такива промени угодни на тях, по една или друга причина Министър Найденов е спрял подготвени от Д-р Бащавелов промени където БВС е изличен основно и е настанен СВЛБ, защото незабравяйте каквото и да си говорим става въпрос за пари.

Няма лошо ако в самата организация на някакъв по-нататъшен етап се обособят отделни клонове или отдели и ли както ида се наричат на практики с дребни животни, на практики с коне и т.н но членството трябва да е индивидуално.

 

Проблемът който основно бе засегнат но отразен по-малко от журнаналистите бе че в момента фармакологичната бдителност е сведена почти до нула, всички знаем за проблема със самолекуването и безконтролното клане, за пътуващите с лекарства баничарки директно при фермерите, за аптеките продаващи ВМП без рецепта и т.н. това бе основното за загубената връзка между фермер - ветеринарен лекар, защото в закова за животновъдството ние подготвихме промяна че всяка ферма трябва да има сключен договор с ветеринарна практика за ветеринарно обслужване но не и ведомствен лекар на заплата защото, съгласете се че ако си ведомствен трудно ще се опънеш на стопанина решил да коли ткретирани животни, но когато си с договор и можеш спокойно да си следиш всички карентни срокове без проблем от страна на фермера.

Вярно е искат опровержение или ще ни съдят, но проблема просто не е в тях, но това е спектакъл режисиран добре но за него някъде по-на закрито.

Link to comment
Share on other sites

Тези от Асоциацията за Дребни животни зашо са против БВС.Или те искат да командват парада.Учудва ме че са се наредили заедно със субекти като Башавелов , Василев и барабар с Войнов и министъра всички срещу участъковите-ГЛАВЕН ВРАГ на всички.Като е толкова хубаво да оставят тежките кресла иайде на село .То кравата просто животно,ама голямо пусто 500 кила и има да те бъзикат селяните ка то те е страх да го доближиш.Пък и боледува,трябва да се поназнайват някой нещица .Доста често трябва и груба сила,не е за контета.

За съжаление Д-р Д. Илиев стигна по-далеч, немога да ви предам жлъчта с която говори този човек срещу колегията работеща на терен.

Че има колеги работещи на хартия и взимащи проби вместо от сто от едно животно това е така и никой не го отрича, и че ние сами не се сп равяме с тези колеги т.е. не си оправим собственото дворче винаги ще имат възможност да ни сочат с пръст и да говорят така.

За пръв път миналата година колегите получиха едно що годе достойно заплащане нза труда си, макар и чак в януари месец, тази година осем месеца не са има платили нито един лев, и всички настръхнаха обирджии, нахалници по две хиляди лева на месец.....................

Че защо и нашето съсловие да пне е добре платено защо да сме последни по-доход и хора с више образование на една толкова престижна професия ще работят за жълти стотинки, но не веднага им се завидя и ето ти я развръзката обиди и пак обиди.

Link to comment
Share on other sites

Колега ida_vet, това, което ти наричаш фармакологична бдителност има ли нещо общо с термина pharmacovigilance? Това, за което ти говориш, няма нищо общо с фармакологичната бдителност. Ето какво имам предвид като казвам, че всеки трябва да гледа в канчето си. Какво е всъщност становището на БВС за промените във ветеринарната сфера?

Link to comment
Share on other sites

Е що не ги поканихте вие от БВС? Що не са изразили някаква подкрепа? И що пускате Гришина да говори глупости? И не само тя.

Ние сме си започнали преговори с тях за съвместни действия и си имаме свой контакти с тях но когато те кани министър неможе да си поканваш гости, виж Д-р Найденов, министъра иска много елегантно да се отърве от всички, на тютюнаджиите изплати 156 милиона, (а нашите 5 ги няма ама), иска от фермерите догодина да си правят очисления за имуно профилактиката, ама на предишната среща преди месец не каза какво е виждането на правителството относно създаването на такава каса ами каза дайте предложения от къде ще си вземета парите -без държавата- и аз ща го прекарам през парламента, то откъде другаде от фермерите и те като зинат че и за това одръжки да може да са умие лесто - ветеринарите така искаха карайте се с тях и един фронт по-малко, остават бустанджии, доматаджии и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Понеже колегата върви по тъча, нека да кажа, че фармакологичната бдителност няма нищо общо с контрола на остатъчните количества ВМП. И когато двете неща се омесят в изказване по национална телевизия нещата съвсем олекват!

Link to comment
Share on other sites

Колега ida_vet, това, което ти наричаш фармакологична бдителност има ли нещо общо с термина pharmacovigilance? Това, за което ти говориш, няма нищо общо с фармакологичната бдителност. Ето какво имам предвид като казвам, че всеки трябва да гледа в канчето си. Какво е всъщност становището на БВС за промените във ветеринарната сфера?

 

Немога да дам такова становище защото г-н Министъра три пъти почва и три пъти нестигна докрай да обясни какво ще е това животно Агенция по безопастност на храните, когато това стане ясно БВС ще си изготви виждане и ще го побликува но докато не е ясна държавната политика неможе да има становище, моето е ясно- премахване на участъците, избор от фермера на практика за имунопрофилактично и ветеринарно обслужване и да видим кой колко може и кой какъв е лекар

Link to comment
Share on other sites

Немога да дам такова становище защото г-н Министъра три пъти почва и три пъти нестигна докрай да обясни какво ще е това животно Агенция по безопастност на храните, когато това стане ясно БВС ще си изготви виждане и ще го побликува но докато не е ясна държавната политика неможе да има становище, моето е ясно- премахване на участъците, избор от фермера на практика за имунопрофилактично и ветеринарно обслужване и да видим кой колко може и кой какъв е лекар

Ох, колега, оставете министъра! Той не е член на БВС! Аз те питам за официално виждане на БВС за бъдещето на професията! Държавната политика се формира под натиска на всички заинтересовани! Пост фактум не става нищо!

Link to comment
Share on other sites

Ох, колега, оставете министъра! Той не е член на БВС! Аз те питам за официално виждане на БВС за бъдещето на професията! Държавната политика се формира под натиска на всички заинтересовани! Пост фактум не става нищо!

 

 

Бъдещето на професията е това свободен пазар всеки, които може и иска и инвестира в персонал техника и наука ще има прогрес и ще работи, премахване на закрепостяването лекар-участък, премахване на животното 4-та категория практика

Link to comment
Share on other sites

Бъдещето на професията е това свободен пазар всеки, които може и иска и инвестира в персонал техника и наука ще има прогрес и ще работи, премахване на закрепостяването лекар-участък, премахване на животното 4-та категория практика, и излизането на свободния пазар

Извинявай, но това е твое лично мнение. Уважавам го, но аз питам за официална политика на БВС, официално становище по въпроса. Питах те и за фармакологичната бдителност. Не ми отговори. Изобщо къде е мястото на частнопрактикуващите лекари при осъщяствяването на националната програма за мониторинг на остатъчните количества ВМП? Някой погледна ли нормативната уредба преди да говори глупости?

Link to comment
Share on other sites

Вижте,те фермерите и сега си избират лекар за обслужване,само че за прословутата ДПП парите ги взема този който се води участъков.Има и по големи парадокси-фермерии с 500-600-800 говеда назначават един вет.техник,който е и бригадир и осеменител,дава му 1000 лв заплата и оня буха като куче 7дни в седмицата.Участъкоия прави само ваксинации и ТБЦ.Параокс който за мен е смущаваш.В такава ферма за вет.обслужване трябва да се дават поне 2-3000лв.Мога да споделя и друго ,че тия дето се занимаваме с едри животни много често не можем да си продадем труда колкото струва.Например за едно куче операция или лечение можа да струва в една добра градска клиника 100-200 иповече лева,в което няма нишо лошо.А за лечение на една крава която като стойност е 1000-1200лв трудно биха могли да се вземат такива пари или ако се вземат се разчуваш като кожодер.И друго,ако загубиш един клиент заради това че му искаш повече ,губиш понякога 50,100 пациента в зависимост колко има.Друга разлика между двете практики е че при дребните животни нещата са по сантиментални и по се доближават до хуманната медицина,а при фермерите всичко се смята в пари.Като че ли фермерите понякога не разбират ,че доктора може да им спести много кинти.въпреки че аз поне винаги съм им обяснявал.Някой го разбират но явно нямат пари.Абе трябват си мниджърски способности,а това не го учехме в института.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, но това е твое лично мнение. Уважавам го, но аз питам за официална политика на БВС, официално становище по въпроса. Питах те и за фармакологичната бдителност. Не ми отговори. Изобщо къде е мястото на частнопрактикуващите лекари при осъщяствяването на националната програма за мониторинг на остатъчните количества ВМП? Някой погледна ли нормативната уредба преди да говори глупости?

Не е това бе официално заявено лично на министъра като искане за премахване на участъците! Мястото им е там че ветеринарна аптека трябва да има в самата практика и когато прилагаж ВМП на продуктивни животни отразяваш където е необходимо и възбраняваш продукция докато не изтече карентния период.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...