Jump to content








Нашето родно образование


Recommended Posts

Абе аз не се стъписвам - знам си го. Въпросът е, докога ще продължава това. Може би съм забравила вече какво беше по мое време във факултета, но според мен става по-лошо. Много вероятно е и самите студенти да стават по-тъпи.

Link to comment
Share on other sites

Въпросът е, докога ще продължава това.

 

Докато не почнем систематично да ги притискаме по всички законови пътища. Сигурно ще трябва да осведомим широката общественост за какво се харчат парите на данъкоплатците. Не за нуждите на практиката, нали?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колеги,

Знам, че някои сигурно ще се подразнят, но искам да Ви обърна внимание, че тази тема се намира в част от форума отбелязана с *** и мисля, че трябва по-внимателно да си подбираме думите за коментарите. Във всеки може да се намерят трески за дялане и тази тема със сигурност е доста уместно да се доразвива, но тук тя може да бъде четена не само от нас, не само и от колеги, нечленуващи във форума. Давайки непремерени коментари срещу колеги /а в случая още по-лошо - срещу нашите предишни или сегашни преподаватели/ със сигурност правим много лошо впечатление погледнато отвън. Всички много добре знаем, че има доста хора, чакащи дори и нищожен повод, за да плюят по нас /ветеринарните лекари като цяло/.

Опитайте се да си прочетете дори и само вашите постове през погледа на страничен наблюдател и ще видите, че картинката не изглежда добре!

Предлагам, ако ще си пишем все в този тон, темата да се направи недостъпна за нечленове на форума или да се премести в друг, но заключен подфорум.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Не са виновни студентите !!!

Всъщност студентите са много виновни. И да подчертая, че не ми пука кой би го прочел. От последните студенти, които ми се извървяха през клиниката само една девойка отчасти знае английски /друг език забрави директно/. Само тя след като мине даден пациент отваря някоя книжка или задава въпроси... На другите трябва неколкократно да им се напомни да избършат масата, не се доближават до микроскопа и ако ги попитам какво виждат на рентгеновата снимка, те не могат да намерят 500 сс плеврален излив на котка.. Наскоро се опитах да накарам един да ми разтвори шише терцеф и след около 40 мин опити и нищо съществено ме попита " ама колко мл трябва да сложа в шишенцето?" Човекът е 5-ти курс... Достраша ме да го питам дали случайно знае дозата на терцефа - виждал я е поне 80 пъти... Бях си отоперирала спуканата пиометра и сама си го разтворих накрая...

А много забавното е, че стажантката седна и сама си написа докладът за стаж по реални пациенти, аз само й го проверих - и допълних някои неща и отговорих на всичките й въпроси. Докладът си беше наред, иииииии беше върнат :-) :-) ;-)

Сега дойде пак едно девойче 3-ти курс, жалко, че заминавам в странство - от него ще стане лекар някой ден.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...