Jump to content








Трябва ли да е задължително членството в БВС?



Recommended Posts

Май все се мъчим така да усучим нещата, та да получим максимално много права с минимални задължения. Дали пък нетрябваше да бъде поне малко забранено членството, за да може да се съберат повече членове? :22263342.bentoverbanana:

Нали всички искаме този съюз да има тежест и да е влиятелен?!? - Е ако се разчита на доброволни начала нали ще бъдат една шапка хора. И тогава кой ще ни бръсне за слива? - Не че и сега не е така, но както каза Коко това са проблеми, които с помощта на повече хора ще минат и ще отминат. А ако си останем със съюз от 100 човека (доброволни членове) пък ако ще и с перфектни правила кой ще ни обърне внимание за каквото и да било?

Не съм привърженик нито на крайностите в това число и на принудителните мерки, но считам, че за момента задължителното членство е по-полезно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Д-р Несторов,

Ако орел , рак и чщука ленуват принудително в НАСА сещате какъв ще е резултата, нали? Нима не забелязахте, че мнението на членовете нито е търсено, нито някой има намерение да се съобразява с него? Не знам кой набор сте, но държа да ви напомня, че членството дори и в БКП и ДКМС не беше задължително. Напомням също, че задължителното ленство в проф. организации е измислено от Мусолини.

Link to comment
Share on other sites

Колеги сега се връщам от събрание на БВС.

 

1.Останах крайно разочарован от събранието:ЗАЩО?

-обстановката тип селска среща в селския хоремак.Обиди ме факта че ме канят на среща за да си платя членския внос в РВС -Силистра.Щом БВС е Независима съсловна организация можеше да се направи срещата в друга част на града(поне да имаше столове да седнем).

 

2.Аз не разбрах че съществуваме НИЕ-лекарите който се занимаваме с домашни животни.

А може би не съществуваме защото не сме си платили членския внос.?

 

3.Аз не разбрах защо съм на тази среща-слушах че се делят участъците,че всички участъкови лекари са си платили вноската(като послушни членове на партията).Не разбрах че някой ме иска в БВС.,никой не ни смята за живи.Гледат се колегите на участъци и ГРдоговор.

 

При цялото ми уважение към Вас Д-р Бурлаков, но едно такова изказване звучи страшно грозно!

Годинип наред участъковата служба бе изоставена на пустопаш и нашите колеги се превърнаха във всичко друго но не и в лекари, и е нормално там да са най-сериозните проблеми. Вие собствено какво учаквахте, да ви се правят метани че сте отишли на събрание, или всяка втора дума да започва и свършва с Вашето име, ако имате проблеми там е мястото да ги поставите, и просто се чудя докога ще се подхранва,а и защо този дух на разделение.

Аз с държавата си нямам взимане даване и никой не ми се бърка в работата и нямам и проблеми, и въобще не ме интересува нищо друго, но на събранията ходя и ще ходя защото тези наши колеги оставени на просешка тояга имат нуждата от всеки глас в подкрепа, така ще е още 2-3 години нещата ще се уреголират и на събранията ще се дискутират и други работи.

Но аз все си мисля че някои целенасочено търси конфликт между нас за да си вършее както може.

Съжалявам ако поста ми е груб и нападателен, за всичко друго може да си мълча но когато колега се отнася по този пренебрежителен начин към собствените си колеги това е недопустимо.

Ами обратния вариянт недай боже някой нещо си измисли за нас от кого ще търсим подкрепа от Светия синод, като 98% от ОС на Областните колегии са от участъкови лекари, е и те кажат абе майната им на тия да се оправят нас какво ни интересува, ама с теб или без теб техното решение ще мине щото са мнозинство ами твоето ще мине ли с 4-5 гласа?!?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Доктор Коджабашев,

И аз те обичам и за това немога да ти се сърдя за това, че се опитваш да спориш със всеки, който мисли различно от теб. :-?? :-" :-"

А иначе за набора - несъм дама да се притеснявам от годините, но - да, знам какво беше (обърни внимание - не казвам какво и било!) с ДКМС и БКП, но тук основната разлика и, че се касае за професионално сдружаване, а не за политическо.

Дали не е казана като за този случай онази фраза - "хем дисиденти, хем с дивиденти"? - Иначе казано да си търсим ползите без ангажимент от наша страна.

Извинявай ако се почувстваш засегнат и ако кажеш веднага ще започна да мисля като теб, но засега ТОВА, КОЕТО СЪМ НАПИСАЛ Е МОЕТО МНЕНИЕ!

Link to comment
Share on other sites

Има решение на конституционния съд по отношение на задължителното членство в съсловните организации на лекари и стоматолози - не е противоконституционно.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Има решение на конституционния съд по отношение на задължителното членство в съсловните организации на лекари и стоматолози - не е противоконституционно.

Дрее ми на ... многоточието ! За съжаление ще съм от колегите , работещи незаконно - а така ги ненавиждах ............................................... :-??

Link to comment
Share on other sites

Д-р Несторов,

Разбира се, че ще си отстоявам мнението, както и Вие вашето. Аз не искам някой насила да се съгласява с мен.Нима не забелязахте, че мнението на членовете на БВС по важни въпроси нито е търсено, нито някой има намерение да се съобразява с него? Да повторя.

Ако и аз Ви заобичам, ще направим задължително членството в Джемини.

Link to comment
Share on other sites

Да кажа за трети път. С БВС никой не се съобразява.

Колкото до брадата, уверен съм, че в Джемини има и брадати. Когато членството стане задължително, брадата също може да е задължителна.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Малко късничко,но да си кажа относно членството: В този свят нищо задължително не е приятно, а истински приятните неща са или незаконни,или неморални,или от тях се пълнее :rolleyes:

При нас в Добрич нещата са така:

На учредителното събрание не беше поканен ни един от лекарите практикуващи само с дребни животни.Защо ли?

Един приятелски кръжец взаимно се е предложил и избрал за ръководство.Дотук нормално,и без това колегите от участъците им е все едно.

 

Обаче завръзката дойде след като единия колега (зам председател на областния съвет) беше избрен в националния съвет и кой,кой да стане заместник председател на неговото място,айде д-р Добрев,человек скромен и богобоязлив, по снага снажен а по нрав хрисим,пък нали трябва да има и от "кучешките доктори" в областното ръководство поне един,за цвят,за мирис,за мая тъй да се каже.Да не кажат другите области,че в Добруджа цари дивотия и изостаналост, и хоп и ние като другите.

И тъй умъдрих се аз в общинското ръководство изпълнен с благородни пориви и желание да дам "на ползу роду" време младост и енергия(чунким ги имам в излишък,ама нейсе запуши я),но...............................нъц.Пълна изолация.Ходят си хората,съвещават си се,срещат си се,а да се обадят -неееее.Защо ли?

 

Иначе по общи събрания сме отпред на трибуната.Защо ли?

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Потресена съм ............

Колега , да не забравиш да си платиш членския внос ...............

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

КОлеги какво ще правим с членския внос на БВС.

 

Тъй като няма да има съюз ще плащаме ли или няма да плащаме.

 

ДА питам щото явно не размирам-ОБЯСНЕТЕ ми като на 5 год.дете.

 

И ако не платя какво следва.

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

Ще ги правим многопрофилни клиники.Колкото до чл.внос събирай си го в касичка и ако дойдат "хайрасъзите" от местната ККПЕ с дъски и пирони да ти запечатат "манифактурата" ,плати го,ако им се изплъзнеш някак си използвай го да си вдигнеш категорията.

Link to comment
Share on other sites

Ще ги правим многопрофилни клиники.Колкото до чл.внос събирай си го в касичка и ако дойдат "хайрасъзите" от местната ККПЕ с дъски и пирони да ти запечатат "манифактурата" ,плати го,ако им се изплъзнеш някак си използвай го да си вдигнеш категорията.

 

Га ти безмислената съсловна... <_<

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

В много неща няма смисъл,но съществуват традиционно....

Какво ще кажете за..........брака например?

Link to comment
Share on other sites

За брака- по-добре да нямаш деца, за да няма кой да страда при развода!

 

Мога да кажа още: из "Тълковен(преобладаващо феминистичен) Речник (посвещава се на серж.Ст.Станкова и Организация на мафията в САЩ)

от д-р Анна Маркова на 11 декември 2010 г. в 11:58

 

 

Сватба- мероприятие, представляващо поредната грешка след сключване на граждански брак(бракосъчетание), следващо времево директно след него. Тя се осъществява в кръчми, ресторанти и подобни заведения със сервиранена алкохолни, безалкохолни напитки и храна. На сватбата са поканени родителитена съпрузите, роднини, "приятели" и познати. Всички поканени преяждат, препиват и пр., докато си шушукат за околните вкл. бракосъчетаните:"Този/тази пък...".Колкото по-близо към своя край е мероприятието, толокова по-често се наблюдават ГПС(груба селска проява) от страна на поканените.

 

Забележка: просто казано тук важи поговорката "Храни куче да те лае!".

 

Сключване на граждански брак(бракосъчетание)- една от основните и най-груби грешки в човешкия живот! Мъжете се женят в 99% отслучаите, защото са направили бебе по погрешка(автогол)(или поне им е съобщено,че: "Бременна съм! Бебето е от теб!"- последното се преглъща с доверие или в изключително редки случаи се потвърждава чрез ДНК-тест, който е безумно скъп и се налага да остане само доверието...).По време на бракосъчетание то съпрузите си разменят брачни халки и полагат клетва, която в последствие бива нарушена в 99% от случаите.

 

Кажи какво още да ти кажем и по кой въпрос. yahooooo

Link to comment
Share on other sites

В много неща няма смисъл,но съществуват традиционно....

Какво ще кажете за..........брака например?

Всъщност брака е нещо тривиално. А съществуването на държавни и общински служби с дублиращи се функции? А религиозните парадържавни формирования с огромни имоти и приходи? Да не говорим за мнозинство от законите,които никой не спазва,но и никой не отменя.............Ако само в България беше така,добре,но така е в целия "цивилизован" свят.Сложих кавичките защото представите ми за цивилизация са други,но това е друга тема.

Моето скромно мнение е,че браншовата организация ще се превърне в едно синекурно присъствие,без особено влияние върху процесите във ветеринарната медицина.Единствена БАВЛДЖ направи много по следдипломното ограмотяване на колегията,но малката и членска маса няма да позволи да има доминиращо влияние в обединената организация.Да не пропусна и форумните семинари,като едно отлично начало.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...