Jump to content








Трябва ли да е задължително членството в БВС?



Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

аз невиждам смисъл-да прокарват категории и да се мъчат да спират колегията си ли ?тия от съюза.то се видя закакво го направиха.аз съм член на асоцияцията-тя организира обучения,имам права,плащам членски внос-нормален.моята зъболекарка се хвана за главата с тоя членски внос наш...........АБСОЛЮТНО НЕ!!!!само една полза да имаше за половин година да се замисля но??????????????/че и писми имам ,със заплахи за изключване ако не си платя,образи

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Аз съм първата гласувала тук ПРОТИВ ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО ЧЛЕНСТВО . За последен път ще спомена причините , мотивирали ме за това :

 

1. Аз не живея в робовладелско общество !

А. ,, Всеобща декларация за правата на човека . чл. 20 . 1 . Всеки човек има право на свобода на мирни събирания и сдружения . 2. Никой не трябва да бъде принуждаван да участва в дадено сдружение . “

Б. ,, Конституция на Република България . Глава втора . Основни права и задължения на гражданите . чл. 44 (1) Гражданите могат свободно да се сдружават . “

Колеги , осъзнайте се ! НВМС си измисли закон , противоречащ на основен човешки такъв и на конституцията на Република България ! ЗСОВЛБ трябва да бъде променен ! Той противоречи на човешките права , като ни принуждава да бъдем членове , за да имаме право да работим !

 

2. Въпреки , че осъзнавам от самото начало , че са нарушени човешките ми права , аз платих членския си внос единствено от уважение към д-р Кирилов и д-р Бобадова като колеги и приятели . До този момент обаче , за мен БВС се представя като организация , бранеща интересите на колегите , работещи с едри животни . Аз не съм от тях ! На второ място разбрах , че членовете от управата , а именно д-р Гавазов брани лични интереси чрез одобряване на категоризацията , на ВЛЗ . Това е неетично !

 

Поради тези две основни причини от 01.01.2009 година няма да съм член !

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за задължителното членство. В момента има два основни фактора, които предизвикват недоволството на колегията и те са ръководството снеговата политика и членския внос. И двете неща са променими. НО...Рано или късно тази или такава организация ще заработи и всеки практикуващ лекар ще трябва да се съобразява с наредбите, произлизащи от нея. Ако членството е пожелателно, тези които са членове има вероятност да направят такива задължителни неща, че нечленовете да бъдат в силно неравнопоставено положение. Когато членството е задължително и решенията се взимет от ОС от делегати тази вероятност е малка. След няколко месеца ще има ОС. Този път надявам се няма да има неразбрали, непоканени, недочули и прочие. Всеки, който има мнение би следвало да изпрати делегат да защитава правата му. Организацията започна с фалстарт. От нас зависи как ще продължи.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
1-Ако членството е пожелателно, тези които са членове има вероятност да направят такива задължителни неща, че нечленовете да бъдат в силно неравнопоставено положение.

 

2-Когато членството е задължително и решенията се взимет от ОС от делегати тази вероятност е малка.

1-Не си прав , Коко ! Тогава всички в съюза ще трябва да работят за доброто на всички ! Така ще привлекат нечленуващите да пожелаят да станат членове ! Не е ли по-добрия вариант това ? И не е ли това СВЕТЛАТА ЦЕЛ на съюза - на всички да ни е добре ?!

 

2-Ми така сме до момента . И ... ? Ето го и резултата - неравностойно отвсякъде положение !

Link to comment
Share on other sites

До този момент обаче , за мен БВС се представя като организация , бранеща интересите на колегите , работещи с едри животни . Аз не съм от тях ! На второ място разбрах , че членовете от управата , а именно д-р Гавазов брани лични интереси чрез одобряване на категоризацията , на ВЛЗ . Това е неетично !

 

Няма нищо лошо да се членува в такъв съюз, естествено да се плаща членски внос и т.н., но той да работи за всички колеги.

За момента ситуацията е точно такава както е описана в този цитат и поради тази причина моето мнение е НЕ!

Link to comment
Share on other sites

Предлагам следваща стъпка да е задължителна униформа за членовете на съюза. Мога да напиша доста доводи в подкрепа на това свое предложение.

YES!

Коджабашев, ти си развратник! Знаеш ли колко мацки си падат по мъже в униформи! Нека русенската колегия да го предложи! Аз съм ЗА!

 

:-SS

Link to comment
Share on other sites

В МОМЕНТА СТАВА ЕДИН ТАКЪВ ФИЛМ-ПРАВЯТ НЯКАКВИ КОЛЕГИ СЪЮЗ,БЕЗ ДАЖЕ ДРУГИТЕ ДА ЗНАЯТ,ПОЧВАТ ДРУГИТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ ДА ВНАСЯТ ЧЛЕНСКИ ВНОС,ПОСЛЕ БОГОИЗБРАНИТЕ ПОЛЗВАТ ТЕЗИ ПАРИ ЗА ДА ЗИ ИЗПЛАТЯТ КЛИНИКИТЕ......,ПОСЛЕ ПРАВЯТ КАТЕГОРИЗАЦИИ,ЗА ДА МОГАТ ДА РАБОТЯТ САМО ТЕ И ТАКАААА.ХУБАВА СХЕМА!

Link to comment
Share on other sites

QUOTE (д-р Анна Бондокова @ Dec 2 2008, 07:27 PM)

До този момент обаче , за мен БВС се представя като организация , бранеща интересите на колегите , работещи с едри животни . Аз не съм от тях ! На второ място разбрах , че членовете от управата , а именно д-р Гавазов брани лични интереси чрез одобряване на категоризацията , на ВЛЗ . Това е неетично !

 

 

Няма нищо лошо да се членува в такъв съюз, естествено да се плаща членски внос и т.н., но той да работи за всички колеги.

 

За момента ситуацията е точно такава както е описана в този цитат и ВЪПРЕКИ ТОВА моето мнение е че имаме нужда от съюз.

Link to comment
Share on other sites

. До този момент обаче , за мен БВС се представя като организация , бранеща интересите на колегите , работещи с едри животни . Аз не съм от тях !

БВС едвали ще защити и техните интереси.

 

Все още не е ясно как точно ще се разпределят парите от ГРД. Не се знае колко ще им изплащат за ДПП. И да им платят два пъти повече от миналата година, животните са два пъти по малко в сравнение с предишната, така че все тая. А според прогнозите за 2009г. ликвидирането на селскостопански животни сигурно ще продължи.

Link to comment
Share on other sites

Гласувам-за , защото трябва да има правила, на които да се подчиняват всички / вкл. и "тарикатите"/. Ако членството не е задължително , а решенията които се вземат от този съюз в сегашният му вид са легитимни и задължаващи за всички нас - какво правим? :-SS Чешем си езиците....Форумът е един добър пример за сдружаване по интереси, но няма идея как може да се обхване цялата колегия....

Link to comment
Share on other sites

Гласувам-за , защото трябва да има правила, на които да се подчиняват всички / вкл. и "тарикатите"/. Ако членството не е задължително , а решенията които се вземат от този съюз в сегашният му вид са легитимни и задължаващи за всички нас - какво правим? :@ Чешем си езиците....Форумът е един добър пример за сдружаване по интереси, но няма идея как може да се обхване цялата колегия....

:-SS

Link to comment
Share on other sites

какво общо имат правилата със задължителното членство. Нека браншовата организация да изгради правила , дори да ги направи задължителни и да ги спазваме, но това не означава, че сме длъжни да членуваме в нея. Нека да е органа който контролира, но това пак не означава задължително членство.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
какво общо имат правилата със задължителното членство. Нека браншовата организация да изгради правила , дори да ги направи задължителни и да ги спазваме, но това не означава, че сме длъжни да членуваме в нея. Нека да е органа който контролира, но това пак не означава задължително членство.

:-SS

Link to comment
Share on other sites

какво общо имат правилата със задължителното членство. Нека браншовата организация да изгради правила , дори да ги направи задължителни и да ги спазваме, но това не означава, че сме длъжни да членуваме в нея. Нека да е органа който контролира, но това пак не означава задължително членство.

И как да стане това, като не е задължителна?

Нещо не вдявам. Как някой ще ме кара да спазвам нечии правила, при положение, че нямаме нищо общо...Не разбирам...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
И как да стане това, като не е задължителна?

Нещо не вдявам. Как някой ще ме кара да спазвам нечии правила, при положение, че нямаме нищо общо...Не разбирам...

Както си спазваме ЗВМД !

Link to comment
Share on other sites

как да не вдяваш Мила!?

Ние като шофьори нали си спазваме закона за движение по пътищата, ама случайно някой да ни е задължил да членуваме в Съюза на Шофьорите.

Бондокова е права, слушай я !

Link to comment
Share on other sites

Както си спазваме ЗВМД !
Тогава опираме до това, че винаги чакаме някой извън нашата организация да ни променя закона.

п.с Все си мисля, че съюза на ветеринарните лекари е браншовата организация на ветеринарните лекари. Заради важния статут на професията ни е нужен закон за организацията. Не се сещам за каква друга браншова организация става въпрос?

Link to comment
Share on other sites

Ама плащам данък, плащам си и издръжката, а и съм положила изпит, за да съм шофьор.

Мила,

данъка пък какво общо има със спазването на правилата?

Нека браншовата олганизация да издава лиценз за работа, нека да определя правила, нека да санкционира, но защо е нужно да се членува задължителон. Всъщност има само една причина и тя е за да може да се издържа.

Link to comment
Share on other sites

Не е малко. Освен това идеята на подобни организации е да се организират и семинари и т.н. Не е малко тоже.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...