Jump to content








бланка за електронна регистрация на кучета


Recommended Posts

Guest Клиника Авицена

а закона,да духа супата.Ани,не вярва х,че и ти ще минеш на тяхна страна мъкар,че оня ден ме кле,че съм "Войнов"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

а закона,да духа супата.Ани,не вярва х,че и ти ще минеш на тяхна страна мъкар,че оня ден ме кле,че съм "Войнов"

докторе, молим ти се, що за глупости! Минала на тяхна страна. СтЕгни се, наистина. Не очаквах, че ще прочета това.

Link to comment
Share on other sites

Guest Клиника Авицена

Е,каса бира и кофа бели бъбреци от мен и извинения за д-р Маркова - Анни.

д-р Бенгюзов

Link to comment
Share on other sites

Е,каса бира и кофа бели бъбреци от мен и извинения за д-р Маркова - Анни.

д-р Бенгюзов

ааааааааааахахаааххаахах луд

Link to comment
Share on other sites

Guest Клиника Авицена

Е това беше,правете къквото знаете по-младите,ние лудите минаваме в запас,успех и късмет.

д-р Бенгюзов

Link to comment
Share on other sites

Е това беше,правете къквото знаете по-младите,ние лудите минаваме в запас,успех и късмет.

д-р Бенгюзов

Оф, наистина не знам кво ти става! И оня ден те нарекох луд, знаеш какво имам предвид. Кви са тия фасони!?

Link to comment
Share on other sites

http://www.bvsbg.com/indexdetails.php?menu_id=79&elem_id=576

 

Идентификацията на кучетата срещна ръководството на БАБХ с БВС

Днес 02.07.2012 година, в гр.София, се проведе среща между Изпълнителния директор на БАБХ д-р Йордан Войнов и Председателя на НС на БВС д-р Йордан Бойчев, във връзка с предложените от БАБХ условия по въвеждането в експлоатация на информационната система за маркираните с микрочип бездомни и домашни кучета. В разговора взеха участие д-р Дамян Илиев - Главен секретар и Главен санитарен ветеринарен инспектор на БАБХ, доц. д-р Тодор Маринков - Председател на ОК на БВС и др. На срещата присъстваха юристите на БВС.

На срещата се обсъдиха възможностите за участие на практикуващите ветеринарни лекари за намаляване популацията на бездомните кучета, чрез регистрацията на домашните любимци. Подробно бяха обсъдени проблемите и начините за тяхното решаване, както и взаимодействието между БАБХ, практикуващите ветеринарни лекари и общините.

БАБХ се ангажира да предостави контролиран достъп до информационната система на заявили желание да осъществяват дейността, практикуващи ветеринарни лекари, членове на БВС, след подписване на индивидуален договор с всеки един от тях и провеждането на кратък курс на обучение за работа с информационната система.

Предстои провеждането на поредица от работни срещи по уточняване конкретните процедури във връзка с регистрацията на домашни любимци и въвеждането на информация в националната база данни.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Д-р Бенгюзов,

Всъщност ти си прав, че не са ни "изпипани" нормативните документи. Наистина посочваш някои пропуски, които реално съществуват. Ако пък се разрови човек, вероятно ще изскочат още много. Аз изобщо не тръгвам да се конфронтирам с теб, а най-добронамерено искам да посоча, че въпреки кусурите, ако потърсим тук-там някои неясноти могат да изчезнат.

Обаче мен не ме дразнят толкова тези "дребни технически забележки" /по д-р Войнов/, колкото подхода за работа с колегите т.е. нас. Възприет е стила на управление на държавата и се прилага и спрямо нас от хора, които не членуват в нашата съсловна организация. Както днес в една статия беше написано, "държавата се управлява сякаш хората не са сънародници, а поданици". Е същото става и с нас. Някой си днес решава нещо /а може и да му е наредено/ и просто го налага. Другото т.е. обсъждане, приложимост и т.н. - после.

Ето например тази акция за подаването на заявления и декларации за достъп до информационната система: В сряда съвсем случайно разбрах, че трябвало до петък да се предадат в РВМС. Всъщност аз съм съгласен и не че не искам, но питам за какво става дума - права, задължение, нива на достъп и други такива. Оказва се, че или не се знаят или са тайна. Днес също минавайки по път покрай една от бившите РВЛ-та се отбих да попитам колегата, но и той не знае. При това следва логичния въпрос - защо ме карат да подавам заявления, да подписвам декларации и да поемам разни ангажименти, след като и те самите не знаят за какво става дума. Малката подробност е, че ще се подпиша аз и ще отговарям аз, а тези, които ме натискат "защото крайния срок е ..." ги боли гъ.а.

Е вчера разбрах защо - за да може някой си да си направи PR-а, че си е свършил работата и в новините да излезе, че "Българската агенция по безопасност на храните от 1 юли създава организация, която дава възможност за контролиран достъп на регистрираните частнопрактикуващи ветеринарни лекари до Информационната система на БАБХ – ВетИС. Това съобщиха от агенцията."

В потвърждение на това мое мнение, мрънкане, вайкане, въобще кои както иска да го тълкува е и това, дето Ани току-що пусна. Дали пък не трябваше взаимодействието да започне първо с тази среща и чак тогава да ни ръчкат със срокове и други подобни?

Link to comment
Share on other sites

Мишо, попитай Миро.

 

Не знам, защо д-р Бенгюзов се ядосва. Ето- това беше входирано днес в БАБХ под номер е 7692 / 02.07.12г.

 

 

 

 

Становище от разширено заседаниена Областен съвет към Областна колегия София град на БВС от 29.06.2012 г по отношение напредложените от БАБХ условия за въвеждането в експлоатация на информационната система за въвеждане данните на маркираните с микрочип бездомни и домашни кучета

 

На свое разширено заседание от 29.06.2012 г Областният съвет на ОК на БВС София град, след проведеното обстойно обсъждане на предложените от БАБХ условия за въвеждането в експлоатация на информационната система за въвеждане данните на маркираните с микрочип бездомни и домашни кучета, излезе със следното становище:

 

1. Всички регистрирани ветеринарни лекари, упражняващи законно ветеринарномедицинска практика, при изразено от тях желание да могат да сключат Индивидуален договор за 2012година/Анекс№2 към ГРД/ с Директора на ОДБХ град София- по всяко време на годината

 

2. Настояваме за спазване на чл.37,ал.5 от ЗЗЖ, чл. 174, ал.4 от ЗВМД и чл.3, ал.2 от ИД, от страна на ОДБХ град София за приемане на информацията за маркираните с микрочип кучета, подавана на хартиен носител,поради липса на работеща "Национална електронна база данни за регистрацияна кучета"

 

3. Според чл.38 от ЗЗЖ БАБХ трябва да създаде и поддържа "Национална електронна база данни за регистрация на кучета", каквато в момента не съществува/http.//dogs.nvm.government.bg:8080/dogs- не функционира, авъведените в него преди години данни се откриват поместени в системата ВетИС, която не отговаря на изискванията по чл.38 и чл.37 от ЗЗЖ/

 

4. Допуснат е внос и разпространение на микрочипове, неотговарящи на изискванията по чл. 174, ал.3 от ЗВМД, в резултат на което до момента с такива чипове са маркирани голям брой животни .

 

5.Предоставената от БАБХ Декларация за поверителност за предоставяне на достъп за работа с ВетИс за въвеждане на маркираните с микрочипкучета съдържа текст, който въвежда изискване за вписване ЕГН на собствениците на кучета, което изискване противоречи на чл.37 от ЗЗЖ,където изрично са изброени въвежданите в "Национална електронна база данни за регистрация на кучета" данни. Подобно изискване липсва и в ЗХОЖ 124.

 

6. Принципно възразяваме срещу безплатно маркиране на кучета-домашни любимци от страна на общините, защото това ще доведе до неравнопоставеност на собствениците на животни и нарушава правилата на конкуренцията.

Link to comment
Share on other sites

1. Всички регистрирани ветеринарни лекари, упражняващи законно ветеринарномедицинска практика, при изразено от тях желание да могат да сключат Индивидуален договор за 2012година/Анекс№2 към ГРД/ с Директора на ОДБХ град София- по всяко време на годината

Е, аз нямам желание! Кой тогава ще свърши моята работа!

Link to comment
Share on other sites

Ще ти се появи като задължение-вариант 1.......

 

Приютите които са регистрирани за работа с безстопанствени животни извършват идентификация и кастрация на домашни любимци безплатно,като тези домашни животни(кучета и котки се появяват в отчетите им като осиновени)-вариант 2 който определено не ми харесва.

 

Вариант 3 който също не ми харесва това да се осъществи от Държавен ветеринарен лекар на принципа на идентификация на конете.

Link to comment
Share on other sites

1. Всички регистрирани ветеринарни лекари, упражняващи законно ветеринарномедицинска практика, при изразено от тях желание да могат да сключат Индивидуален договор за 2012година/Анекс№2 към ГРД/ с Директора на ОДБХ град София- по всяко време на годината

Е, аз нямам желание! Кой тогава ще свърши моята работа!

Ще дойде Б. Б. и ще ти направи предложение на което не можеш да откажеш :D

Това смятам, че се крие зад думичките "при изразено от тях желание"

Link to comment
Share on other sites

1. Всички регистрирани ветеринарни лекари, упражняващи законно ветеринарномедицинска практика, при изразено от тях желание да могат да сключат Индивидуален договор за 2012година/Анекс№2 към ГРД/ с Директора на ОДБХ град София- по всяко време на годината

Е, аз нямам желание! Кой тогава ще свърши моята работа!

 

Това е уредено в ал. 5 на чл. 37 от ЗЗЖ

 

(5) Когато чипът или татуировката е поставен от ветеринарен лекар, който няма достъп до базата данни, той попълва данните на хартиен носител и ги предава в областната дирекция по безопасност на храните, на чиято територия практикува.

Link to comment
Share on other sites

Guest Клиника Авицена

Чл. 7. (1) Забранява се проявата на жестокост към животните.

(2) За жестокост се смятат:

1. всяко действие или бездействие, което причинява продължително или повтарящо се страдание на животното, или трайно увреждане на здравето му или стрес;-

- извадка от ЗЗЖ,следва ли,че един добър адвокат може да докаже,че неуспеха в лечението ни - действие поради неизлекуване е довело горните неща и от там жестоко отношение към животното.

д-р Бенгюзов

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Всички регистрирани ветеринарни лекари, упражняващи законно ветеринарномедицинска практика, при изразено от тях желание да могат да сключат Индивидуален договор за 2012година/Анекс№2 към ГРД/ с Директора на ОДБХ град София- по всяко време на годината

 

 

Е, аз нямам желание! Кой тогава ще свърши моята работа!

 

До този момент законът нарежда, че данните по чл.37, ал.2 от ЗЗЖ се въвеждат от ветеринарния лекар, поставил чипа или татуировката- чл. 37, ал.3 от ЗЗЖ. Това не го виждам и предложено за промяна или допълнение в новия проект. То не може лекар/хуманен/, икономисти и няколко момченца с "професия- непоказана" да внасят промени в ЗЗЖ...

Link to comment
Share on other sites

Това е уредено в ал. 5 на чл. 37 от ЗЗЖ

 

(5) Когато чипът или татуировката е поставен от ветеринарен лекар, който няма достъп до базата данни, той попълва данните на хартиен носител и ги предава в областната дирекция по безопасност на храните, на чиято територия практикува.

 

Това е за случаите, когато поради някакви причини спреш да имаш достъп до системата.

Link to comment
Share on other sites

Това е за случаите, когато поради някакви причини спреш да имаш достъп до системата.

Не, това е в случаите, в които нямаш достъп.

Link to comment
Share on other sites

Ани,

Това си е твое тълкувание! А в цитирания текст на закона такова не е предвидено.

 

От друга страна, ако се възприеме това, което ти казваш, това би означавало, че лекар без достъп /а да ти напомня, че той се получава "при изразено от тях желание"/ няма право да извършва чипиране.

Link to comment
Share on other sites

Не закачайте Миро за чиповете. По новата наредба сме длъжни да даваме бланката на БАБХ, а не на общината. Второ, тази година за подадена бланка ти дават по 10 лева БЕЗ да си го вкарал в и без това неработещата система. Трето, тъй като чипирането не е част от ДПП, договор може да сключиш когато поискаш.

 

На това нямам още отговор:

 

До д-рМирослав Найденов-

 

Министър на земеделието и храните

 

ЖАЛБА

Господин Министър,

 

Пиша Ви относно категоричните откази от странана ОДБХ град София да даде на нас- частнопрактикуващите ветеринарни лекари отОК София-град към БВС да подпишем индивидуалните договориза маркиране на кучета с микрочипове.

От първия работен ден на 2012 година, от различни служители насъответното ОДБХ бяха изтъквани различни противоречащи си причини за отказ.Доктор Славев не желае да отговори на имейла, с който отправям към него вторипът запитване каква е причината за отказа им и, защо в други градове настраната договорите са подписани! Също така от 3 януари 2007 година служителитена РВМС(сега ОДБХ) град Софияотказват яростно да приемат данните за маркираните от нас кучета на хартия(кактогласи ЗВМД) с обяснението: "Че, аковсеки твой колега донесе тук на отделен лист информацията за всяко чипирано отнего куче... няма да има място за хартията!". Сега ще дам за пример ситуацията в градВарна: към днешна дата там задължават колегите(всички са подписали индивидуалнидоговори още декември 2011 година със съответната ОДБХ) да предаватинформацията на хартия- образец ЗХОЖ 124/Заповед № РД 11-30/08.03.2011г наизпълнителния директор на БАБХ. ОДБХ град София приема информацията единственопо имейл- към днешна дата имейла на д-р Славев!

Прилагамкъм жалбата ксерокопия намоето писмо до д-р Славев, последна страница от индивидуален договор на колегаот град Варна , писмо от д-р Вяра Гришина- председател на ОК град Пловдив до д-р Василев- директор на ОДБХ град Пловдив и писмото с индивидуалния договор от д-р Бойчев до д-р Войнов, разписано от д-рВойнов.

Господин Министър, моляразрешете незабавно проблема с подписването на индивидуалните договори въввсички градове на Републиката, защото не само в град София служителите на ОДБХ отказватподписването им!

гр. София С уважение:

10.05.2012 г (д-р Маркова)

 

 

 

На миналия ден го пуснах като имейл. Ето ви отговора на имейла:

 

До

Г-жа Анна Маркова

Относно:

Вашезапитване, получено на електронната поща на министъра на официалния сайт на министерството minister@mzh.government.bg

получено на 09.05.2012г.

УВАЖАЕМАГОСПОЖО МАРКОВА,

 

 

Във връзка сВаше писмо, постъпило в Министерство на земеделието и храните по електроннатапоща на министър д-р МирославНайденов, Бихме искали даВи информираме, че:

 

Съгласночл. 1, ал. 1 от индивидуалния договор за 2012 г. "ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ възлага, аИЗПЪЛНИТЕЛЯТ приема по отношение на животните в животновъдните обекти, посоченив описа – Приложение № 1, изготвен въз основа на актуална справка – извлечениеот информационната система на Българската агенция по безопасност на храните/БАБХ/ към момента на сключване на настоящия договор" да извършва определенидейности, посочени в т. 1 до т. 8 към ал. 1 и в ал. 2 на чл.1 от договора.

 

В Приложение № 1 фигурират само селскостопанскиживотни и не са посочени домашните любимци.

 

ЕжегодноМинистерския съвет на Република България утвърждава разходите за идентификацияна животните по видове и Списък на заразните болести по чл. 118, ал. 1 отЗакона за ветеринарномедицинската дейност. С Решение № 494 / 15.06.2012 г.Министерския съвет утвърди разходите за идентификация на животните по видове за2012 г. В тези разходи са предвидени финансови средства за маркиране ивъвеждане в информационната система на БАБХ на едри преживни животни, дребнипреживни животни, свине и коне. В тези разходи не са предвидени финансовисредства за поставяне на микрочип (транспондер) и регистрация на домашнилюбимци.

 

Предвидгореизложеното, в бюджета на БАБХ не са предвидени финансови средства зазаплащане на дейността по чл. 3, ал. 1, т. 13 от индивидуалния договор за 2012г.

 

Небез значение е и факта, че завишението на разходите (заплащането нагорепосочената дейност) следва да бъде съобразено с утвърдените разходи побюджета на Министерството на земеделието и храните за 2012 г., съответно побюджета на Българската агенция по безопасност на храните за 2012 г.

 

С уважение,

 

Кабинет на министър д-р Мирослав Найденов

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...