Jump to content








Хематологичен анализатор


Recommended Posts

Биомед предлагат апарат на Миндрай, ама май по добре втора употреба Европейски от колкото нов Китайски!

Горчив опит с нов апарат за биохимия, Китайски ! Катедра Хирургия в Ст. Загора също имат проблеми с Китайската лаборатория.

Link to comment
Share on other sites

Биомед предлагат апарат на Миндрай, ама май по добре втора употреба Европейски от колкото нов Китайски!

Доктор Симеонов е много много прав!!Миндрейските не са лоши но по-добре европейски.

Link to comment
Share on other sites

Тия на миндрей не са лоши като за китайски.Дават им 1 год гаранция.Най-ниски цени поддържа Биомед-около 7000 лв.Представител е инж Голомехов,отзивчив човек.

Втора ръка можеш да купиш от фирми за поддръжка,мед заведения,но повечето нямат ветеринарен софтуер.

Link to comment
Share on other sites

Налага ми се да ползвам услугите на Хуманна лаборатирия за ДКК.

За съжаление в последно време съм много скептичен по отношение на резултатите които получавам , които не кореспондират по никакъв начин с кливичната картина. Взех двойна проба ,като едната я изслеваха на Ветеринарния Хематоанализатор на Миндрей. Много големи разминавания му двете , но клиниката и положителния резултат при лечението бяха в полза на ветеринарния. Като коментирахме резултатите с колежката от хуманната лаборатория , тя изказа предположение че тяхния апарат е калиброван да брои човешки еритроцити и левкоцити ,така че животинските ако се разминават в размерите ,машината може и да не ги брои точно. Най-големи разминавания имах по отношение на тромбоцитите.

Друго което ме притеснява ,че всяка машина си има свой референтни стойности които са в диапазона на нормата за съответния вид. Какви референтни стойности ще ми даде един хуманена анализатор за мойте нужди?Да, ще ползвам стойностите които са приети за норма , но мисля че няма да бъде максимално точно

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Предлагам хематологичен анализатор Mindray BC-2800vet .Цена 7000лв.За контакти:0896859312

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Темата е малко стара, но все пак ... наистина има китайски фирми, които не заслужават внимание. Заради тези китайски фирми крайните клиенти първоначално бяха недоверчиви и към Миндрей, да не споменавам какво говореха представителите на така наречените европейски "производители" за Миндрей. По ирония на съдбата европейските "производители" започнаха да купуват китайски апарати от Миндрей и да си слагат една лепенка на апарата с тяхното име ... несериозно е дадени хора първо да твърдят, че апарата е със "съмнителен произход", а сега да се натискат да го продават, но както и да е.

Има наистина няколко европейски производителя, които произвеждат нещо, но сравнени с Миндрей те са незначителни, да наистина са незначителни. Европейски фирми, в които работят по 30 човека се опитват да се сравняват с фирмата Миндрей, в която работят над 5500 души, като Research отдела им е един от най-големите в света за фирми в тази област - 1530 души. Опитват се да се сравняват с фирма, която през 2008 купи може би най-големия американски производител на пациентни монитори Datascope - http://www.datascopemonitors.us/

 

Относно BC-2800, в България има над 100 броя продадени от нас, като в момента няма нито 1 такъв апарат, който да има проблем и с него да не се работи заради това. Може би някои си мислят, че BC-2800 се купува в България само защото е на добра цена. Наистина цената е добра, в действителност обаче няма нито 1 друг ветеринарен автоматичен хематологичен анализатор на която и да е фирма, който да има параметри сходни с 2800/5300.

Като цяло, в момента аз не знам да има лаборатория, която да има проблем с китайска апаратура Mindray, закупена от нас.

 

Това, което ще Ви посъветвам е да не вярвате на приказките на нито 1 търговец, по-добре да се допитате до Ваши колеги, които работят с дадената апаратура и могат да кажат доволно ли са, не са ли доволни и т.н. (не, че не се допитвате, но все пак ...)

Както Тайванските (стоката от тази държава е със съмнителен произход според много "експерти") фирми ASUS, Gigabyte, HTC са лидери в компютърния хардуер, така Миндрей са лидери в медицинския.

 

В България има болници, поликлиники и медицински центрове, които имат в пъти по-лоша лабораторна апаратура от малки ветеринарни клиники, което е безспорен факт, че във ветеринарните клиники се прави това, което трябва да се прави.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Какво Ви е мнението за HUMAN ?

 

Human не произвеждат всичката апаратура, която продават. Мога да Ви кажа от кой взимат хематологичните си анализатори (унгарска фирма), за другите не съм се интересувал, тъй като те не са ни реална конкуренция, няма нито 1 място, където клиент да се е двоумил межди human и mindray и да е избрал human, най-вероятно не произвеждат и другите апарати, но не мога да кажа от къде ги взимат.

Относно биохимичните анализатори, Human имат автоматични биохимични анализатори с проточна кювета ... т.е. нямат 40-50-60 кювети, в които да става отчитането, а имат една. Интересно става при реакциите, за които трябва да се чака повече от 10 минути. Като има 50 кювети въпросната реакция ще се осъществява в 1 от 50 - те кювети, докато в другите 49 може да протичат други реакции. Сам може да прецените с кой анализатор е по-уместно да се работи.

Важно за това колко е точен 1 биохимичен анализатор е това с какъв обем реакционна смес може да работи, най-новият модел на Human работи със 180 микролитра мин, най-новите на Mindray със 150, а япнските биохимични анализатори, които предлагаме работят със 120. Може да видите къде стои миндрей и къде стои хуман в сравнение с един от най-иновативните биохимични анализатори в света.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Не знам защо не ми харесва такъв начин на оценка на предимствата и недостатъците на даден апарат. Голямото не означаво автоматично най-високо качество. Съвсем пресен пример е Тойота. Добър маркетинг не означава автоматично добро качество на продукта. Какво да кажат от IDEXX например? Техният хематологичен анализатор не определя ли също 5 показателя? Няма да сравняваме дизайна! cake Нито пък цената!

Link to comment
Share on other sites

Основните разлики между хематологичния анализатор на IDEXX и този на Mindray

 

1461140L.jpg

 

Голямото означава, че милиони хора са се доверили на даден продукт и успешно си вършат работата с този продукт, поне за мен.

 

BC-2800 е с 19 показателя/теста и разделя белите кръвни клетки на 3 части (3 diff)

BC-5300 е с 27 показателя/теста и разделя белите кръвни клетки на 5 части (5 diff), т.е. 5 diff не означава, че определя 5 показателя.

 

Относно Toyota, според мен при тях проблемът е, че изкарват прекалено много нови модели (главно в Япония и Америка) и явно са направили някакви пропуски при тестванията. Говорил съм с хора от Америка и според тях Toyota дори са можели да спечелят от цялата работа. Американците са бесни на това, че проблемът е крит и за него не е съобщено на време, а не за това, че има проблем. Т.е. според американците, ако от Toyota са били информирали веднага клиентите си за проблема, клиентите са щели да си кажат - да допускат се грешки, но Toyota се интересува от своите клиенти, браво за това, че ни информираха.

 

За разлика от Тойота, Миндрей не са имали проблем с даден вид апарати.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Нямам съмнения относно качествата на Миндрей. Просто нещо в този маркетингов подход не ми допада. Но това си е мой проблем!

cake

 

А глобално погледнато, така както сега сърбахме попарата на американците, след известно количество години ще сърбаме попарата и на китайския балон. Дано не е скоро. :)

Link to comment
Share on other sites

А пък точно тези два модела, които колегата се опитва да сравнява са несравними. Различни технологии и различно качество. Всичко в полза на IDEXX с изключение на цената. За LIMS-a изобщо няма да коментирам. Забележката за 5 diff я пропускам покрай ушите си, иначе трябва да се засегна! :-) Къде изчезват обаче животинските видове при модела на Миндрей с по-съвременна технология, това е важния въпрос и как ще тълкуваме отговора?

Link to comment
Share on other sites

Относно броя на пробите на час и обема на пробата - също си има обяснение. Хайде да не се самонавивам, но да попитам все пак дали миндрейския дава някаква информация за ретикулоцитите? И когато се напише: Основните различия между хематологичния анализатор на Миндрей и на IDEXX сатези, които са в полза (доста съмнителна полза междудругото!) на Миндрей, е некоректно! Без да се спомене например, че единия модел използва модерна технология от години, за разлика от технологията на другия. Ох, спирам, ама пусто сърце не трае!

cake:)

Link to comment
Share on other sites

В действителност сте прав за нещата, които казвате. (Ако става въпрос за сравнение с BC-2800)

 

Моята идея обаче беше, че за диагностицирането на 99% от случаите и рутинната работа на една лаборатория анализаторите ще Ви вършат една и съща работа. Лично аз не знам каква е цената на този апарат на IDEXX, но сигурно е 4 или 5 пъти по-скъп от този на Миндрей.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Продуктите на IDEXX са за In-house-diagnostics, т.е. точно за лаборатории във ветеринарни практики, а не за изследователски цели. Mindray е добър избор, съотношението цена/качество е отлично. Нека обаче не хвалим един продукт за сметка на всички останали. Всъщност "лазерният" Mindray продава ли се и каква е цената му?

Link to comment
Share on other sites

Продава се да, по-точно казано - ще се продава, в момента се уточнява цената и все още не съм сигурен каква ще е.

Апаратът е лазерен, това са технологиите, които използва (не знам дали са реализирани по същия начин както при IDEXX, но технологиите са абсолютно еднакви):

 

1463411z.jpg

 

 

За животните, които изследва, ще уточня допълнително.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Относно технологиите, използвани в BC-5300 Vet, те са повече отколкото при анализатора на IDEXX, в алгоритмите на BC-5300 Vet участва повече информация отколкото в алгоритмите на анализатора на IDEXX (заради повечето използвани методи), като това влияе на точността на резултата на повечето параметри в полза на Миндрей.

 

BC-5300 Vet може да изследва 3-те типа животни (куче, котка, кон), като в момента се разработват методи за изследване и на други животни.

 

Не бих казал, че LIMS системата на IDEXX предлага много повече от софтуера на BC-5300 Vet, съчетан с това, което се предлага от българските софтуерни компании.

 

Анализаторът BC-5300 Vet прави 60 анализа за 1 час, докато анализаторът на IDEXX прави 6 анализа за 1 час ... 10 пъти по-малко. (IDEXX използват лазерен метод и flow cytometry - анализаторът на Миндрей използва тези 2 метода + други методи)

(За големите вет. клиники, които могат да си позволят такъв клас анализатор, 6 анализа на час е крайно недостатъчно.)

 

С такава цена на 1 анализ с апарата на IDEXX трябва да се иска от крайния клиент 40-50 лева, за да имате същата печалба като от изследване с апарата на Миндрей, плюс това самият анализатор е по-скъп.

 

BC-5300 Vet използва 15-20 микролитра за повече технологии от анализатора на IDEXX, който ползва 95 микролитра, а все пак във ветеринарната лабораторна диагностика се гони минимален обем на пробата.

 

Относно точността, след мануално броене, резултатът от корелационния анализ е в полза на BC-5300 Vet. (Резултати от болница в UK и болница в Пекин)

 

Според европейски дистрибутори анализаторът на IDEXX не може да бъде използван при по-висока температура.

 

За да не съм голословен, от тук може да изтеглите подробна презентация - http://www.bgshare.com/457228/vet.ppt

 

Наистина BC-2800 не може да се сравнява с апарата на IDEXX в някои отношения, но за сметка на това BC-5300 може. Също така апарата на IDEXX не може да се сравнява с BC-2800 в някои отношения.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Технологиите са едни и същи. Всъщност нямах намерение да влизам в такъв спор. За голямо съжаление все още основно предимство на китайското оборудване е ниската цена. Качеството в най-добрия случай е съпоставимо със средното световно (съвсем условно понятие). Което не е малко, а за нашия пазар бих казал, че е напълно достатъчно. Но до тук! Ако имах достатъчен бюджет, никога не бих предпочел китайска ELISA пред американска. Такива са реалностите. Другото е, за стотен път, маркетинг. По същата причина служебната ми кола е Дачия пикап! cake

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...