Jump to content








бланка за електронна регистрация на кучета


Recommended Posts

Това пак не го разбрах - какво общо имам с плюене в онлайн пространството ? Аз само питах тук за повече информация в предното писано от мен ... Или може би имаш в предвид по-ранните ми изказвания за явленията в БВС ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

има ли по-кратка версия на този така заплетен случай ?

-който не подаде заявление за достъп до системата ,какво следва ?

-но пък и с ИД и без ИД по закон трябва да се подават данни за чипираните кучета ( на хартия или по имейл се тая ),които данни администратора на ВетИс в БАБХ въвежда в системата.В такъв случай каква е разликата дали имаш достъп или нямаш? (ако имаш ИД имаш 10лв,ако си без ИД си без 10 лв ,но и в двата варианта си длъжен да подаваш данни) ,защо тогава е нужно да имаш достъп до инф.система ?

или не е така ???

Link to comment
Share on other sites

има ли по-кратка версия на този така заплетен случай ?

-който не подаде заявление за достъп до системата ,какво следва ? Длъжен си да подаваш всеки месец на хартия- за системата не следва нищо, защото е доброволно, а и само ТИ имаш право да си вкараш данните в системата- в случая кравешката, защото затриха бета версията на кучешката.

-но пък и с ИД и без ИД по закон трябва да се подават данни за чипираните кучета ( на хартия или по имейл се тая- се тая, ама некой друг път- в закона пише- на хартия!),които данни администратора на ВетИс в БАБХ въвежда в системата.В такъв случай каква е разликата дали имаш достъп или нямаш? (ако имаш ИД имаш 10лв,ако си без ИД си без 10 лв ,но и в двата варианта си длъжен да подаваш данни- десетте лева ги изплатиха на всички подписали Индивидуален договор за предадено инфо на хартия ) ,защо тогава е нужно да имаш достъп до инф.система ? - защото законът казва, че БАБХ са длъжни да създадат и поддържат такава система. Ако искат някой ДА ИМ ГО ВКАРВА... инфото- ще си кешат! Ако ли не- подписвайте им тъпотиите и да ви го вкарват безплатно.

или не е така ???

 

Колеги, нямам сила вече! Как може да се тъпче едно и също и пак да има 85 човека в София, подписали незаконните тъпотии на БАБХ, недошли на събрания, други неразбрали какво пише тук... Седнете и прочетете поне частите от ЗВМД и ЗЗЖ, касаещи чипирането- тук ги има. Влезте в сайта на БВС и вижте какво е Индивидуален договор за 2012 година и Анекс №2 към него. Тук също ги има.

 

Ето ви няколко файла- пълна простотия...

 

Plan-Grafic_19.07.2012_Gr1_Gr2-1.pdf

Plan-Grafic_20.07.2012_Gr3_Gr4.pdf

Zapoved_Obuch_19-20.07.2012_Chip.pdf

Link to comment
Share on other sites

В петък отиваме с Маринков, Бенгюзов/който ми е сърдит и не си вдига телефона, но аз мога да пиша и СМС-и, а и държа да си получа бирите и белите бъбреци или каквото беше там... / и адвокат Георгиев на поредната среща за чиповете и системите. Този път на срещата ще има и представител на Столична община.

 

Аз ще настоявам БАБХ и МЗХ да изпълнят договорките си по отношение на Анекс №2 и Индивидуален договор. В противен случай само осемдесет и пет, та дори и по-малко колеги от София ще вкарват безплатно информация в кравешката система/а проблема не е само в София.../. Това не е работещ регистър и не отговаря на сегашния ЗЗЖ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ех, не понасям на мафията, ей!

 

Войнов каза да си тръгна от срещата или той ще си тръгне! Веднага им казах довижданеееееее, защото той трябва да остане там все пак! Аз съм си говорела от моята камбанария и съм искала пари, аз не съм била БВС!

 

Аз съм първата, която от 2007 година се драчи с тогавашното РВМС по отношение на регистрация на кучета. И им го казах.Драчила съм се и с общинари от район Слатина.

 

Обясних им, че създават конфликт между нас, поради неспазване на законите и споразуменията им с БВС- визирам Анекс №2 и Индивидуален договор. Казаха, че няма пари и няма да платят. Попитах, защо са подписали Анекс №2 и ИД? Показах договор, подписан от управител амбулатория за дребни животни, обясних, че колегата си е получил парите за предадена на хартия информация. Обясних, че не е редено да има разминавания по градове, защото така системата няма да работи. Показах списък на осемдесетте и пет колеги от София, подписали измислиците на БАБХ, а Войнов каза, че някой от тях ще вкара в системата чипираните от мен кучета, на което веднага цитирах закона- само ветеринарния лекар, чипирал кучето въвежда данните в системата! А в БАБХ цитирането на закони води до изблици на гняв! yahooooo

Д-р Д. Илиев каза, че сегашните плащанния са незаконни. Попитах го: "Значи сте платили въпреки, че твърдите, че е незаконно?!"... много се сконфузи... Обясних, че имат два варианта- или си взимат платените пари/за това нямат никакво законно основание разбира се... ахахаххахахах/ или плащат на всички останали- т.е спазват споразуменията си, и системата започва да работи с пълна сила! Трети вариант няма.

Между другото, в списъка с имената на осемдесетте и пет колеги открих трима колеги, които не фигурират в регистъра на БВС. dry.gif

 

 

 

Сега има едно Споразумение- от вчера. И него ще си подпишете. И изобщо ще се случват всякакви безумни неща. Защото ние го позволяваме!

Link to comment
Share on other sites

Абе то си има една комисия, по-известна като КЗД /комисия за защита от дискриминацията/ и си мисля, че еднин сигнал до нея от името ва БВС София би подействал освежаващо на МЗХ и БАБХ. Всъщност това, което се прави е истинска дискриминация на определена група хора /в случай лекарите от София/ в сравнение с друга група /практикуващите в останалите райони на страната/.

 

Все пак една такава стъпка трябва ние да си я изискаме от БВС София!

Link to comment
Share on other sites

БАБХ са осъждани многократно от много колеги. И какво от това?

 

Ако БАБХ са осъдени от колеги самостоятелно не им дреме. Смятам, че ще има разлика, ако това стане не от единици, а от съсловната организация.

Link to comment
Share on other sites

Ех, не понасям на мафията, ей!

.......

Сега има едно Споразумение- от вчера. И него ще си подпишете. И изобщо ще се случват всякакви безумни неща. Защото ние го позволяваме!

 

~X(

ic_hat3=D>

Link to comment
Share on other sites

Ако БАБХ са осъдени от колеги самостоятелно не им дреме. Смятам, че ще има разлика, ако това стане не от единици, а от съсловната организация.

 

Пак няма да им пука ,защото може и малко да се позасрамят ,но чуство за вина нямат.

Така че ако не им излезе лично от джоба за това/както би излезнало на всеки от нас ако " сгазим лука"/ ,че правят нарушения въобще няма да им дреме, че ще ги осъди съюза.

Ако им дремеше щяха ли да допускат да ни съдят постоянно в Страсбург заради едни и същи грешки. Ама нали го плащаме от бюджета....... (headbang)

Link to comment
Share on other sites

Още от миналата среща идеята им беше да ни прехвърлят на общините, за да ни плащат тези десет лева от данъците, платени за притежание на куче!? В този дух е продължила вчерашната дискусия. Представяте ли си какво безумие е това?! На една част от колегите вече е платено както си му е реда, а останалите ни прехвърлят към общината?! БАБХ е институцията, която по закон трябва да "изгражда и поддържа... " системата за регистрация на кучета. От какъв зор БАБХ ще плаща за крави и други, а за кучета- общината?! В България БАБХ отговаря за идентификацията на всички животни! Сто пъти се повтаря, че тези десет лева ни ги дължат за предадена информация на хартия, както стана и със сегашното плащане, но НЕ! Какво се мотаят, като най-накрая ще клекнат и ще си изпълнят всичко по закон и споразумение?!

 

Оооооо, а общинарката, която закъсняла за срещата казала: "Бе вие защо не им взимате лицензите като не искат да въвеждат в системата?!". ic_052

 

Повече няма да си губя времето с нЕкви тъпи и безплодни срещи/Маринков ме канеше на тях/!

 

А на Войнов да му е ясно: НЕ ЖИВЕЯ ОТ ПАРИЧКИ ОТ ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКА ДЕЙНОСТ! НЕ МИ ТРЯБВАТ ПРИПИКАНАТА ВИ СУМА ОТ 520 ЛЕВА МИНУС 10% ПЛОСЪК ДАНЪК: 468 ЛЕВА! ДЪРЖАВАТА ДА СИ ТЪРСИ 52 ЛЕВА ДАНЪК ОТ ВАС! ПРАВЯ ВСИЧКО ОТ СПОРТНА ЗЛОБА, ЗАЩОТО НЕНАВИЖДАМ МАФИЯТА!

Link to comment
Share on other sites

 

 

Повече няма да си губя времето с нЕкви тъпи и безплодни срещи/Маринков ме канеше на тях/!

 

 

 

Най- накрая се усети! А и защо се напъвате за тези пари от държавата не мога да разбера!

Link to comment
Share on other sites

А на Войнов да му е ясно: НЕ ЖИВЕЯ ОТ ПАРИЧКИ ОТ ВЕТЕРИНАРНОМЕДИЦИНСКА ДЕЙНОСТ! НЕ МИ ТРЯБВАТ ПРИПИКАНАТА ВИ СУМА ОТ 520 ЛЕВА МИНУС 10% ПЛОСЪК ДАНЪК: 468 ЛЕВА! ДЪРЖАВАТА ДА СИ ТЪРСИ 52 ЛЕВА ДАНЪК ОТ ВАС! ПРАВЯ ВСИЧКО ОТ СПОРТНА ЗЛОБА, ЗАЩОТО НЕНАВИЖДАМ МАФИЯТА!

Питаш, сякаш не си ме чел внимателно...

Link to comment
Share on other sites

Общинарката казала, че няма да спрат да чипират и кастрират безплатно домашни любимци- демек, ше си ни ядат лебеца. Па нищо, че в закона пише, че "собственикът заплаща стойността на микрочипа"- явно, за да вмени отговорност или пък да е ясно, че общини или БАБХ няма да чипират безплатно. А? А? Аааа ?!

Link to comment
Share on other sites

[4:08:06 PM] ... : влезнах с мойта си регистрация и парола... не съм казал 80 а 70% т.е. 0т 75 кучета 45 са регистрирани от друг колега

[4:08:30 PM] Мазен пор: аааааа

[4:08:35 PM] Мазен пор: ти си имаш рег начи

[4:08:46 PM] ... : да от миналата седмица

[4:09:41 PM] Мазен пор: предал си ги на хартия и са на ква база ти дадоха достъп до несистемата?

[4:10:36 PM] ... : и са вкарани на 15.05.2012г. в системата от друг колега... кой му е дал инфото? защо? не знам и защо са ме карали да им давам на хартия информацията за чипираните от мен кучета? Не знам... амаааа за мен това си е кражба или поне Злоупотреба със служебно положение от длъжностно лице.

[4:11:23 PM] ... : аз съм си подавал информацията регулярно когато са ми я искали от (официалния ми лекар)

[4:13:16 PM] Мазен пор: защото искат да си делнат твоите 10 лева... дето ти ги дължат само за на хартия... е за тва... а как ти дадоха достъп до ветис те попитах- на базата на какво?

[4:13:23 PM] Мазен пор: какво ти дадоха да подпишеш?

 

[4:15:48 PM] ...: нищо караха ме да изкарам "КУРс" и да си платя 12 лв. и подписах "протокол за регистриране на потребител в интегрираната информационна система на БАБХ -ВетИС"

 

 

 

[4:16:38 PM] Мазен пор: това е абсолютно незаконно! единственото законно и по споразумение нещо, което е трябвало да ти дадат и да подпишеш е Индивидуален договор за 2012 година!

 

Ако аз съм на мястото на колегата, лично ще ходя да извия вратленцето на колегата, който е въвел данните за чипираните от мен кучета във ВетИс- НЕСИСТЕМАТА!

 

Уважаеми колеги, въвеждащи данни на кучета, които не сте чипирали вие, четете ли ме внимателно? ЗЗЖ ЧЛ. 37, (3) Данните по алинея 2 се въвеждат от ветеринарния лекар, поставил чипа или татуировката. wosschilder

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Колегата ги е събрал и ги е стиснал за гушките. Вече си е взел парите. Сега онзи да мисли как ще си изтрие от ВетИс въведените и то неточно данни- с грешни имена на собственици/!!!/, за да си ги въведе колегата.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...