Jump to content








Recommended Posts

Йовко, би ли обяснил ако си наясно защо тогава трябваше да даваме предложения? Какво е обяснението на шефовете на асоциацията за "постната" и свръхеднообразна програма? И колкото и да се мъча не мога да се сдържа да не попитам за къв трябва да слушам за съпоставяне на дисплазията при човека и кучето? Просто не ми го побира акъла.

 

Бих искал да знам, но не знам нищо. Аз не съм от ръководството, просто получих това на мейла. Това за дисплазията аз още като го прочетох и зяпнах. Не намирам смисъл този научен труд да става достояние на практикуващите лекари в България.

Аз се питам, ние като асоциация не би ли трябвало да провеждаме общи събрания. Аз не знам кои са в ръководството освен Милен Костадинов , Бойко и Божидар Асенов.

Link to comment
Share on other sites

Колеги , по тези въпроси трябва да отговори Бойко.

Д-р Костадинов , ако изобщо е в управлението , е само на книга.

Когато може и когато има налице личен контакт със стойностен лектор , винаги е помагал (д-р Финк с токсикологията , д-р Венко с кардиологията )

Как точно се избират темите и лекторите ние не знаем.

Наложително е да имаме някакво събрание по тези въпроси, както и по въпросите с превеждането.

Не че имаме нещо против , но пак ние ще превеждаме , което не знам дали е най-добрият вариант. Освен че ни задължава да сме на конгреса , вероятно не е и най-доброто решение.

 

д-р Костадинова

Link to comment
Share on other sites

Аз по различни причини също няма да мога да дойда. Мястото ми в уоркшопа се освобождава. Тъжно, но факт.

Link to comment
Share on other sites

Программа конференции:

 

11 июня с 10:00 до 18:00

 

1. Мастер-класс по теме: ”Фолликулит: Дерматофитоз, пиодерма, демодекоз”

Илан Скорински (Израиль)

 

2. ”Пищевая гиперчувствительность у собак: новые возможности диагностики”

Васильева Светлана Владимировна, город Санкт-Петербург

 

3. ”Диагностика заболеваний желудочно кишечного тракта”

Капустенко Ольга Сергеевна, город Санкт-Петербург

 

4. ”Терапия заболеваний сопровождающихся зудом”

Масленикова Татьяна Владимировна, город Киров

 

5. ”Гипокалиемическая миопатия кошек”

Абрамова Ирина Викторовна, город Казань

 

6. ”Лекарственная терапия в неврологии, выбор лекарственных средств в повседневной практике, основные препараты используемые в неврологии”

Сотников Владимир Валерьевич, к.в.н. город Санкт-Петербург

 

7. ”Диагностика почечной недостаточности, наиболее часто используемые подходы в постановке диагноза”

Гиршов Александр Владимирович, город Санкт-Петербург

 

8. ”Стандартизация болезней печени”

Рублёв Василий Иванович, город Санкт-Петербург

 

 

 

 

 

Тук В Израел с мен е една рускиня от ПЕтерург....това което стана ясно от нея е че нивото на практиката в Русия не е много над нашето, даже напротив. ...... но явно за техните конгреси това не е така...Все пак това е само един ден от семинарната прогрАМА а вече ме е срам че съм от БГ. тъжно ама факт. (headbang):ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Мдаааааа,Сотников го познавам-най-добрият неврохирург в Петербург с определени интереси в областта на офталмохирургията.

Според мене от руснаците има много какво да се научи,особенно от Екатерина Кузнецова в областта на дерматологията,смятам че ако я поканим за догодина ще дойде,а пък тя знае,знае знае..........един от най-добрите дерматолози в света,освен това и специалист по дерматология на екзотични животни,имайки предвид,че е дерматолога на Московския зоопарк.Що се отнася до д-р Дмитрий Гаранин,то той е един от най-изтъкнатите хирурзи в Русия,особенно в областта на онкохирургията е на световно ниво,и още и още и още............!

Link to comment
Share on other sites

Камене, при така развиващата се ситуация, май тези, които канят няма да имат интерес да го направят.Тук си требе спонсорство, лобиране, самоинициатива и все такива неща, които изглежда са ни чужди.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...