Jump to content








Летен конгрес


Recommended Posts

Вчера ми се обади колега от София,и каза че до него е стигнала информация,че любимият ни летният конгрес вече ще бъде на Златните,ще бъде 4 дни с международно участие и таксата участие за ВСИЧИ ще бъще 150 евро.Някои знае ли нещо по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Вчера ми се обади колега от София,и каза че до него е стигнала информация,че любимият ни летният конгрес вече ще бъде на Златните,ще бъде 4 дни с международно участие и таксата участие за ВСИЧИ ще бъще 150 евро.Някои знае ли нещо по въпроса.

 

Не е вярно ! В момента се обсъждат цените , и предварителната програма. Цената е 90 евро за членове , но не е окончателна и по-скоро ще стане по-ниска.

Това знаем ние , за повече информация търсете Бойко Георгиев.

Link to comment
Share on other sites

Неслучайно в Щатите и Европа отдавна се говори за т. нар. " Конферентен бизнес", т.е. добре се печели okupninny(headbang)

Link to comment
Share on other sites

Неслучайно в Щатите и Европа отдавна се говори за т. нар. " Конферентен бизнес", т.е. добре се печели okupninny(headbang)

 

Не знам какви са мотивите за тези цени, но ако някои започне да се аргументира с думите " Това в Европа или САЩ струва еди колко си, а пък тука в БГ струва само еди колко си..........." ще започна да викам.

Link to comment
Share on other sites

Няма лошо да бъде платен.

Само се надявам ,че продукта който ще получа струва действително толкова.

Мерната ми единица са конгресите в Константин и Елена за по 15лв. :D

Link to comment
Share on other sites

Дано не издавам някаква голяма тайна, но по офталмология ще чете проф. Рон Офри, а той е "ценен" професор..... може би този път парите ще си заслужават. Дано все пак това да не ви уплаши и да не дойдете, ще бъде жалко. :)(headbang)

Link to comment
Share on other sites

Тази година органицазията на конгреса ще бъде съвесем различна , поне доколкото аз знам. Конгреса ще е общ за балканските страни. Ще бъде в много по-добри условия. Ще има осигурен симултантен превод ( не от нас ). Лекторите ще са от висок ранг. А това всичко струва пари.

Но , нека д-р Бойко Георгиев обясни , когато е готов за това разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

В Германия където съм на специализация сега плащат по към 300 ев.но колеги тук една ваксинация е 45 ев.кастрация на котка е 97 ев.за преглед и накапване с фронтлайн към 47 ев.пиометра 200 ев на куче...........................но си е тук.дано и ние понапреднем с цените.щях да забравя,тук нечух някой да оспори лекарското мнение,или ако му каже лекаря да си вземе някакъв медикамент необходим за профилактика или за лечение и собственика да неиска.лекарствените фирми правят помоции много и подаряват много скъпи учебници на няколко заявки.онзи ден подариха най новата хирургия.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Цената трябва да е съобразена с програмата и наистина ако има добри лектори и цената ще е по-висока,но ще научим доста.Все пак е годишния ни конгрес и трябва да получим нови знания

Link to comment
Share on other sites

Днес говорих с Бойко за програмата на лекциите и таксата за участие. Вече са ясни всички разходи, така че е по-ясна и таксата за участие.

Все пак това е предварителна инфоермация, но едва ли ще има големи разминавания:

такса членове БАВЛДЖ 55 евро (110 лева)

такса нечленове БАВЛДЖ 70 евро (140 лева)

гала вечеря 25 евро (50 лева)

годишен членски внос към БАВЛДЖ 30 лева

 

Малко по-късно ще кача предварителна програма за лекциите. Засега е ясно, че повечето лекторите са отлични, а някои са най-добрите в областта си.

Ще има общо 30-36 образователни часа, което е доста повече от предишните години.

 

Нека така уважаваният от всички д-р Коджабашев, пък и всички четящи темата да споделят какво си мислят за цената.

Link to comment
Share on other sites

Така си и знаех, пак няма да ви хареса. Типична реакция, уловка имало значи. На това му се вика мнителност. .........,,..

Link to comment
Share on other sites

От кога я чакам тая тема!

За мен няма съмнение ,че щом организаторите са определили такава цена ,значи че тази година конгреса ще е на различно ниво всравнение с предишните. Нямам съмнение ,че темите ще са много интересни и лекторите специалисти с доказани знания. Има обаче вероятност полвината от нещата който ще чуя никога да не ги използвам в практиката и заради това ще се замисля дали ще дам толкова пари за участие. България не е Европа, никой не получава заплата в евро,ниско платени сме всравнение на всякъде другаде, работим при кофти условия, плащаме ненормално високи данъци, такси и други разходи. Мисля че таксите за участие на първо място трябва да са съобразени с Българската действителност. При тези цени участващите ще са по един -двама от големите клиники, по един от средните и по нито един от малките в малките градове.

Link to comment
Share on other sites

Аз не мисля, че за предишни конгреси изведнъж можем да твърдим за лекторите, че са били на по-ниско ниво и това е била причината за предишните многогодишни по-ниски такси. Моля, всички писали в теми за минали конгреси да си припомнят собствените си постове по отношение на лекторите. Ноу комент!

 

За мен конгреса вече стана лукс, който не мога да си позволя. Или пък причината да ни изкъртят(отсеят) чрез таксата е, че както по-горе Надя ни информира "Конгреса ще е общ за балканските страни". И тук ще ви дам едно правилно сравнение за създалата се ситуация: в Слънчев бряг цените в МакДоналдс са почти двойни в сравнение с тези в градовете, където живеем. Обяснението на управата е, че има чужденци. Супер! Ноу комент! Тъй, че Вуйчо можете само да го цунете! Прав е!

 

Блазе им на хуманните ни колеги в България. Всичко им се плаща.

 

Бойко коли, Бойко беси. Направи си отсявка и това е. Монопол.

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да бъда честен въпросната такса също е висока за мен и съм сигурен не само за мен. Но да кажем - отлични лектори, 36 образователни часа, готини колежки, печени приятели и т.н. - заслужава си :-" poolpartymugbeer<:-P .

Подкрепям мнението на д-р Цонев, че трябва да има разлика между тия които са членове и такива които не са! Съвсем друг е въпросът, че има разни мишоци, дето си влизат към средата на конгреса без да плащат - ако не съм прав, някой да каже! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Бондокова цените на мак доналдс в БГ са по високи от УСА и Англия.

 

А на СЛ.БРЯГ са двоийни,.Това е БГ.

 

Мисля че за много хора Конгреса е лукс.

 

На мен лично 3 дни ми излизат около 500 лв.Сега като сложим и още 150=650 лв.Честито май по конгресено време ще имам неотложен ангажимент.

Link to comment
Share on other sites

Аз няма да коментирам цените! Ходенето по конгреси за мен винаги е било инвестиция - в знания, в приятелски и колегиални контакти, в събиране на полезна информация от фирми и т.н.

Моето мнение, е че членството ни в Асоциацията трябва да е доста повече от 30 лв. Всички плащате на БВС луди пари и не получавате нищо, а сега когато е почити ясно за какво се плаща сте недоволни. Е, поне тук не е задължително!

България е малка страна и още по-малко лекари посещават такива мероприятия. Добрите лектори са скъпи и като се разхърли на малък брой посетители, цените скачат.

 

Добре де, 140 лв такса участие не мисля, че е непосилна.

Link to comment
Share on other sites

А аз винаги съм ХАРЕСВАЛА и ИСКАЛА Додж Вайпър, но ПАРИ за такъв НЯМАМ. ИСКАМ да отида на конгреса, но НЕ МОГА ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯ ФИНАНСОВО.

 

Шефе, повярвай ми, не ти пожелавам да дойдеш на нашето финансово дередже- на нас, тези, на които ни е скъпо. Защото само тогава можете да ни разберете... КАКВО Е ДА НЕ МОЖЕШ ДА СИ ПОЗВОЛИШ НЕЩО ПОРАДИ ФИНАНСОВИ ПРИЧИНИ. Повтарям: не ти го пожелавам! И на никого не го пожелавам! mugbeer

 

Имам чувство, че не можете да ни разберете нас бедните?! Има една приказка, дето народа я е казал: "А знаеш ли къде серат гладните?"...

 

Една колежка твърди, че тази година няма да отиде на почивка. Най-вероятно и аз няма да отида на почивка тази година.

 

За този месец все още не съм превела 20-те лева на БВС. Не можах да ги отделя за това... Изхарчих ги в магазина за хранителни стоки.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

аз не съм богат, но за теб тогава и 20лв да е конгреса, няма да можеш да си го позволиш. Конгреса в крайна сметка не е задължителен. Ако нещата стоят така при теб, защо се измъчваш, бих си намерил работа някъде на заплата, но тогава ще кажеш ще си изгубя свободата, ами тогава остава да помислиш как могат да се изкарат повече пари от това което те кефи да работиш.

Link to comment
Share on other sites

Ела и направи това, за което говориш. Имаш какъвто искаш срок. Оставям действията ти на твоята креативна мисъл. :) Отговори ли си на въпроса от народната мъдрост? Както разбирам - не си.

 

Бившите такси бяха прилични. Винаги съм могла да си позволя конгреса от финансова гледна точка. Тези не са. Което значело, че бившите лектори не са ставали за нищо, а сегашните стават. Ноу комент!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...