Jump to content








Регистрация на ветеринарна амбулатория


Recommended Posts

Познавам свестен наемодател, който сам ходи да сменя статута заради колега. Създадоха му огромни проблеми, но той като захапе не пуска. Сега обаче съжалява, защото година по-късно въпросния колега не си плаща наема и сметките за ток и т.н. Каква ли е поуката?

Иначе е далеч по-лесно и по-евтино да ти узаконят ново строителство, отколкото да смениш статут. Правил съм и двете. Съветвам ви да си хванете някой печен архитект/строителен надзор. По-добре беше за мен да си работя в клиниката и да си плащам, отколкото да обикалям по инстанции.

Проблема със смяната на статута за помещение с рентген обаче е "мисия невъзможна". И за двете ми клиники са почнати процедури, но и двете фирми стр. надзор ми казаха, че ще отнеме неопределено време. Иначе отговарям на изискванията и си имам лиценз към АЯР, с всички свързани с това разходи.

В BG просто не е възможно всичко да ти е наред.

Link to comment
Share on other sites

А в момента как е, щото моята регистрация спря точно след като ми дадоха документ за строителна площадка и трябваше вече да си взема променения статут. Старата наредба отпадна, а всички архитектурни и конструктивни документи са съобразени с нея. Сега наново ли трябва да започвам. В общината искат наредба по-която да се ръководят за да видят какво се изисква.

Link to comment
Share on other sites

нали строя, та преди да почне строежа ходих и се интересувах. ХЕИ казаха, че нямат никакво отношение вече към нашите амбулатории. От общината гледат само тази Наредба 42, по която няма никакви ограничения къде може да има кабинети и клиники. Мисля, че това е много добре за нас. Гл архитект първо ми каза , че не може да е в жилищна сграда, но точно тогава изнамери от някъде тази 42 наредба и каза, че няма проблем , стига РВМС да дадат становище! Но гадното, е че смяната на прадназначение е тромава процедура и минаваш през нещата все едно те първа ще строиш, а това според мен е лудост.

Link to comment
Share on other sites

Боже, Боже, с какво умиление си спомням пререгистрациите на амбулаторията и аптеката, ох, дали пък няма да измислят някоя нова наредбичка, че ...........пак да влезем в правния мир на държавата. Първо смяна на статута на помещението (всички проекти и минаване през комисиите) около 3 месеца, после таксичките,после родилните мъки по формулировката на документа за въвеждане в експлотация (има разминаване в ЗУТ и нашия закон-даваш стотак и всичко е о.к.), а най-хубавото е като дойдат от РВМС (около 10 месеца), питат като бай Ганя - Ей туй, от къде го вземаш! После пак толкова чакаш (държавните служители НЕ БИВА ДА се притесняват,те работят) и най-накрая след още 200 лв се сдобиваш със заветния документ.така беше през 2007г, а как е сега - не знам!

Link to comment
Share on other sites

Боже,боже,с какво умиление си спомням пререгистрациите на амбулаторията и аптеката,ох,дали пък няма да измислят някоя нова наредбичка,че ...........пак да влезем в правния мир на държавата.Първо смяна на статута на помещението(всички проекти и минаване през комисиите) около 3 месеца,после таксичките,после родилните мъки по формулировката на документа за въвеждане в експлотация(има разминаване в ЗУТ и нашия закон-даваш стотак и всичко е о.к.),а най-хубавото е като дойдат от РВМС (около 10 месеца),питат като бай Ганя - Ей туй ,от къде го вземаш!После пак толкова чакаш(държавните служители НЕ БИВА ДА се притесняват,те работят) и най-накрая след още 200 лв се сдобиваш със заветния документ.така беше през 2007г,а как е сега - не знам!

 

 

закакво ти е била регитрация на аптека , като амбулаторията е със статут на такава ?

Link to comment
Share on other sites

На различни адреси са,не са в една сграда!Мечтата ми е един ден да са част от клиниката ми! Утре съм на търг за отстъпено право на строеж! Дано успея да преборя дебелите ланци!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Изискването за три годишен клиничен стаж , само за управителите на лабораториите ли важи ? Не можах да намеря инфо за това изискване за амбулаториите. На последното събрание чух за изискване 3 от последните 5 г., ама не го открих никъде написано. Някой ако знае да пише.

Link to comment
Share on other sites

Изискването за три годишен клиничен стаж , само за управителите на лабораториите ли важи ? Не можах да намеря инфо за това изискване за амбулаториите. На последното събрание чух за изискване 3 от последните 5 г., ама не го открих никъде написано. Някой ако знае да пише.

Намерих го. Бях попаднал на стар закон.

Чл. 27. (Изм. - ДВ, бр. 84 от 2007 г.) (1) Ветеринарно лечебно заведение може да се

създава от физическо или юридическо лице.

(2) Управител на ветеринарно лечебно заведение може да е само ветеринарен лекар с

професионален опит най-малко три години.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...