Jump to content








Recommended Posts

Както знаете съществуването на този форум е благодарение на личните усилия, а и финанси на д-р Хараланов.Наколко пъти форума имаше сериозни проблеми,загубиха се ценни теми и постиги.Предлагам да дискутираме около идеята как да събираме пари за поддръжката-един вид ако ще и платен форум да го наречем.Вече е доста популярен и смятам,че няма да е зле да се засили контрола по регистрация на участниците и абсолютно да се забрани ползването на форума от анонимни потребители.Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласна.Този форум е един чудесен начин да се съветваме помежду си,да дискутираме по различни въпроси и е добре да го имаме.За да имаме интернет например си плащаме,нали?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Guest
Напълно съм съгласна.Този форум е един чудесен начин да се съветваме помежду си,да дискутираме по различни въпроси и е добре да го имаме.За да имаме интернет например си плащаме,нали?

AMI NEKA TEZI DETO IMAT DA PLASHTAT

Link to comment
Share on other sites

Guest Guest

как да разкараме ,тези които не са колеги а си четат и после философстват при нас лекарите.и тези които уж имат развъдници не можеш да им затвориш устите ,всезнайковци

Link to comment
Share on other sites

Просто ги оставяш да вървят по-пътя!

 

На такива хора е безсмислено да им се обяснява и да се убеждават в нещо! Те имат предварителен отговор на въпросите които ги вълнуват, чули са, прочели са, знаят го, специалисти по-всичко!

 

Само жалко, че на такива умници стопани и хората около тях които им се доверяват, преди всичко страдат техните любимци, а не самите те!!!

 

И според тях за всичко е виновно нивото на ветеринарната медицина у нас, за тях е трудно да намерат лекар на тяхното ниво....

 

Знаеш приказката за влака и пътниците ;)

Link to comment
Share on other sites

така де ама на този влак не трябва и анимал планет да гледат,защото Анимал Планет се превръща в комплекс за някой хора,и по лошо за някой колеги.Клиентите със "говорящи"-животни(КЧ и КТ) -се увеличават и някой хора са прекалено въодушевни и преамбицирани след гледане на поредното епизодче от Reality TV или Animal Planet , и им се иска да се случват чудеса.Ето ако някой от колегите ,който чете това или го е прочел ,и е ходил в чужда страна в клиника или е обикаял и е видял как са нещата там да сподели дали навсякъде по света клиниките са като в Анимал Планет? ама честно без пристрастия,благодаря за вниманието

Link to comment
Share on other sites

Това са абсолютни циркове по анимал и реалити тиви. Само професионалист може да разбере че всичко което се показва е предварително идзбрано и доста добре режисирано, за да си опровергават високите такси господа великите лекари. Че са напред напред са но нищо от това което ползват и на нас вече не ние чуждо. Създадоха се доста лаборатории, почти всичко което може се изследва се исзледва, има и специализирана апаратура, а мога да кажа и доста добри специалисти за по-трудни лечения. Та наистина явленито да се правим на шутове е доста неприятно.

Link to comment
Share on other sites

Що се отнася до господа всезнайковци мисля, че нетрябва да го коментираме този въпрос. Те са толкова добре подготвени, никой и нищо на този свят неможе да ги разубеди от правотата им. Лошо че спряха Биодексамина щото сега се чудат с какъв толкова мощен антибиотик да си церят кучетата. Но ноистина страдат животинките а не техните т.н. стопани. Но всеидва момент да закучат положението и тогава хич и не се замислям дам резна квитанцията.

Link to comment
Share on other sites

как да разкараме ,тези които не са колеги а си четат и после философстват при нас лекарите.и тези които уж имат развъдници не можеш да им затвориш устите ,всезнайковци

А ти кой си ??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Стопаните трябва да се образоват. Четящите и умни стопани са ни само от полза. Често лекарите има и какво да научат от стопаните. Всезнайковците от двете страни на масата са еднакво вредни мисля;)

Link to comment
Share on other sites

"Guest " е навярно някой който се притеснява, че не е надговорил всемогъщите знаещи! Не си струва

 

"Анимал планет" са правени филмчета за стопани и нямат професионално образувателна насоченост, така че няма какво да го обсъждаме. Ако имам техните доходи ще им направя "Анимал вселена".

 

Виж идея е да има професионален TV канал за ветеринарни лекари, където да се обсъждат въпроси от всякакъв характер свързани с ветеринарната практика, много ми хареса идеята...ей!

 

А за чудесата не се изискват специални условия, те просто се случват и в малкия квартален кабинет и в голямата клиника! Понякога просто трябва да им позволиш да се случат ;)

Link to comment
Share on other sites

а между другото ,поздравления за снимковия материал на д-р Дюлгерски,

тези снимки не могат да се видят в преписваните ни няколко пъти учебници, хвала на такъви кокеги ;) ,както би казал Жоро Мамалев ако ни беше колега де :D

Link to comment
Share on other sites

Едва ли някой от нас чете преписваните ни учебници от 65 година!! Което ми напомни за едни цитати - онова лечение на бъбречна недостатъчност за което се чудих да плача ли или да се смея....

 

За канал не сме дорасли още, но един закрит форум с възможност за публикуване на филмчета изобщо не е нещо нереално.

Дори приличните уебкамерки стават за целта!

Link to comment
Share on other sites

Голямо ЗА закритият форум предложен от Др.Караславова,обаче ми изниква едно въпросче веднага!Кой ще дава достъпа,кой ще контролира участниците,т.е.администратор.

Др Хараланов мисля отговаря на изискванията,дори според мен се справя много добре!

Link to comment
Share on other sites

ето и другия момент ,учебниците .

бихте ли написали от къде може да се закупят по новички учебници ,нов внос така да се каже, в книжарницата на института има ли ;) ,въобще как може да стане това,ако някой иска да сподели моля !

Link to comment
Share on other sites

При наличието на необходимите средства няма проблеми за закупуването им - по интернет. Плащането става на място на куриера.

 

Не съм сигурна, но мисля че всеки форум може да бъде настроен така, че да не допуска хора да четат или пишат без регистрация. А регистрациите ще се дават само и единствено от администратора срещу да речем копие от диплома или други условия. Лошо няма и да се събира някаква такса.

Link to comment
Share on other sites

О, да и пълни визитки на форумците, със снимки за да знаем кой с кого се заяжда...

Пък може с времето и да се роди нещо хубаво... ;):D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Също ( а и отдавна) подкрепям идеята за закрит и платен професионален форум без анонимници и гости. Препоръчвам на английски разбиращите колеги да погледнат www.vin.com.

 

 

обаче ми изниква едно въпросче веднага!Кой ще дава достъпа,кой ще контролира участниците,т.е.администратор.

Др Хараланов мисля отговаря на изискванията,дори според мен се справя много добре!

Доколкото разбирам този форум е притежание на д-р Хараланов така че според мен само той може да дава достъп.

 

СТ

Link to comment
Share on other sites

Този форум /www.vin.com/е отличен но достъпа не е за български доктори - таксата е над 600$, но ако се ползва от няколко участника има отстъпка.

Link to comment
Share on other sites

Наистина, ако се направи ограничен достъп смятам, че всеки по-смело ще споделя успехи и неуспехи, мнения и препоръки, като няма да се притеснява че това би могло да излезе извън рамките на този форум и разбира се да се отрази на репутацията му сред стопаните. Голяма част от тях с интерес следят този форум и всеки иска или не, се съобразява с това.

 

- Смятам да се направи и архив на дискутираните теми, като всеки колега /ако има желание/ може след обсъждане и диагностициране на случая в "ограничения за достъп форум", да го изложи в архива в резюме! По този начин ще запазим читателският интерес на стопаните, тяхното желание да се образоват и ще актуализираме пред тях нашите възможности да диагностицираме и лекуваме различни по-вид и тежест заболявания.

 

- Отделно можем да отделим място за публикуване на статии и материали с образувателна цел

"тип д-р Коджабашев", ваксини, бременост, бъбречни заболявания ..... където стопаните могат да черпят актуална информация свързана с любимците и проблемите им.

 

- Също при проявен интерес на стопанин да се дискутира във форума заболяването на любимеца му, да става само чрез ветеринарният им лекар, който ще го изложи пред колегиума в "ограничения достъп", и в последствие ще уведоми клиентите си за резултата от обсъждането!

Link to comment
Share on other sites

ОК, колеги!

Аз предлагам всеки да си запомни паролата и потребителското име и след няколко дни ще затворя форума за нерегистрирани. Още ви моля колкото се може по-подробно да попълните профилите си за да имаме информация един за друг, а ако може да си качите снимка още по-добре. От няколко години си мисля и за on-line дискусии, но за това можем да поговорим с тези които дойдат утре на срешата от 14 часа в хотел "Експо".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...