Jump to content








Новите осигурителни прагове


Recommended Posts

Колеги,мнозина от вас са работодатели като мен.От 1 януари влязоха в сила новите осигурителни прагове,които за нас,ветериналните лекари са доста нюансирани за интерпретация.В едно изказване на шефката на НАП,стана ясно,че когато тръгнат да правят ревизии,като критерий за вярното определяне на минималния осигурителен праг за отделните професии ще се спазва принципа на сътветствието- сиреч на какъв праг Д-р Х в своята аптека или амбулатория осигурява, на такъв трябва и аз да осигурявам своите служители.Пък аз имам и аптека, и амбулатория.Очаквам Вашите мнения и препоръки!

Link to comment
Share on other sites

Очевидно темата е деликатна и няма смелчаци ,които публично да изразят мнение. Аз ще споделя моето виждане за аптеката.Тъй като в аптеките се извършва само търговска дейност,но не и лечебна считам,че колегите трябва да се третират като продавач-консултанти.Осигурителният праг е 335 лв.

Link to comment
Share on other sites

Очевидно темата е деликатна и няма смелчаци ,които публично да изразят мнение. Аз ще споделя моето виждане за аптеката.Тъй като в аптеките се извършва само търговска дейност,но не и лечебна считам,че колегите трябва да се третират като продавач-консултанти.Осигурителният праг е 335 лв.

 

 

ако лекар ти продава в аптеката трябва да го третираш като лекар, не като продавач. Така смятам!

Link to comment
Share on other sites

ако лекар ти продава в аптеката трябва да го третираш като лекар, не като продавач. Така смятам!

Да,няма начин.Ставката за тази година е към 490 лв,върху които ти му плащаш още 90 и от него се плаща още около 100 и той взима чисто 390 а на тебе ти излиза около 580

Link to comment
Share on other sites

Абе държавата така или иначе си взима 30%,а по библейските норми трябва да си е десятък.Тоест,по 10% за хилядолетие.Те това е инфлационният индикс от Римско време насам.Когато стане 100% и ще свърши с тоя свят.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...