Jump to content








Алтернативна информационна система


Recommended Posts

Изработването и хостването на тази система струва около 500лв. До данните има достъп администратора или собственика на сайта. Сега предположете ако 10000 собственика си вкарат данните вътре и само един ветеринарен лекар, близък на собственика на базата данни ги впише като негово дело при подаването на електронната информация кам НВМС какво става. Когато истинските извършители на манипулацията се опитат да въведат животното по договор, системата няма да ги приеме, а въпросният близък доктор ще гушне 50000 лв. Чисто и просто. Перфектна схема.

Link to comment
Share on other sites

Изработването и хостването на тази система струва около 500лв. До данните има достъп администратора или собственика на сайта. Сега предположете ако 10000 собственика си вкарат данните вътре и само един ветеринарен лекар, близък на собственика на базата данни ги впише като негово дело при подаването на електронната информация кам НВМС какво става. Когато истинските извършители на манипулацията се опитат да въведат животното по договор, системата няма да ги приеме, а въпросният близък доктор ще гушне 50000 лв. Чисто и просто. Перфектна схема.

Такава измама може да се разкрие много лесно като се запита собственика кой му е чипирал кучето и лъжеца да си понесе наказанието !

Link to comment
Share on other sites

пък и кой е казал , че ви се плаща ....

:))

Ще плащат , докторе ! Аз след последната гавра с нас със сроковете (от днес за утре трябва ...) им заявих ,че се отказвам от парите . Не щеш ли , след нова година ми се обаждат , че парите били вече предвидени и не можело да се откажа :) - даже по изключение за мен щели да ги пуснат в брой (защото не дадох банкова сметка ). След обаче като отидох да взимам първите си пари от Държавата се оказа , че нямали техническа възможност да ми ги дадат , защото трябвало да ми одържат данък и да ми пуснат данъчна декларация , но парите били от миналата година , а пък съм ги получил тази и не знаят как да ги облагат ! ~X(=)) Като проучат въпроса и имат техническа възможност пак щели да ми се обадят ! (headbang)

Link to comment
Share on other sites

 парите били вече предвидени и не можело да се откажа   =))   (headbang)

 

Никой не е в състояние да те принуди да вземеш парите . Чакай само да му дойде времето за моите чипове и ще се чуе ... 

Link to comment
Share on other sites

Аз си получих парите, 93кч.5лв 465лв!

А сега май трябва да платиш Данък общ доход и допълнително осигуровки върху тази сума и да не забравиш да подадеш данъчна декларация ! (headbang)=))

Link to comment
Share on other sites

хубаво е да се вземат някакви пари, но това за мен е поредната простотия. Има ли в закона изискване дом любимци да се чипират само от лекари? Сега всеки може да си купи чип и да си го постави на животното. Така известен брой животни ще останат извън системата и тя пак няма да работи.

Link to comment
Share on other sites

хубаво е да се вземат някакви пари, но това за мен е поредната простотия. Има ли в закона изискване дом любимци да се чипират само от лекари? Сега всеки може да си купи чип и да си го постави на животното. Така известен брой животни ще останат извън системата и тя пак няма да работи.

Можем да им предложим на такива собственици услуга "въвеждане в информационната с-ма" - 15 лв например. (headbang)

Спред мен проблема е в слабия контрол от страна на общината и усилията на БВС трябва да бъдат насочени в тази посока. Всеки ни казва :

- Е те още не държат толкова , като почнат да глобяват тогава ще ги чипираме.

Ако се направят няколко проверки (от общинска полиция и представител на РВМС - защото те са органите , които трябва да съблюдават за спазването и прилагането на ЗВМД и общинските наредби ) на местата, където най-често се разхождат кучета и се изискват паспорт , микрочип, бяс, ехинококоза - нещата ще бъдат коренно различни. А тези които сами са си сложили чиповете ще дойдат щат не щат .

Link to comment
Share on other sites

Guest Д-р Гавазов

Няма да предлагаш нищо на собственика чието кч е чипирано и не е вкарано в системата ,просто го ваксинираш с моно бяс или год. в-на ,вкарваш го в системата иза това получаваш съответната сума.Само ,че трябва да си подписал индивидуален договор и да имаш достъп до системата.

Link to comment
Share on other sites

Вие чакайте сега да видите как ще се окаже, че само клиниките ще имат право да подписват договори за маркиране и ваксина бяс, а амбулаториите от първа до последна категория ще го подухнат...

Link to comment
Share on other sites

Вие чакайте сега да видите как ще се окаже, че само клиниките ще имат право да подписват договори за маркиране и ваксина бяс, а амбулаториите от първа до последна категория ще го подухнат...
Мирянче, вземи прочети наредбите. Също така и попитай защо ТИ не си подписала договор, като тази система със ваксината за бас и чипиране работи още от миналата година в страната.
Link to comment
Share on other sites

1.Има чипове по около 7 лева цената. Нима не мислите, че стопаните са толкова тъпи и няма да почнат да си ги слагат сами?

2. Коко, не знаех до сега, че има работеща система за идентификация. Тя на НВМС ли е? Как се влиза в нея?

Link to comment
Share on other sites

1.Има чипове по около 7 лева цената. Нима не мислите, че стопаните са толкова тъпи и няма да почнат да си ги слагат сами?

 

просто трябва да стане нелегално слагането на чипове от страна на стопаните. и да е забранено стопаните сами да си регистрират животните, както и да си има съответно глоба за нарушителите.

Link to comment
Share on other sites

Мирянче, вземи прочети наредбите. Също така и попитай защо ТИ не си подписала договор, като тази система със ваксината за бас и чипиране работи още от миналата година в страната.

Би ли ме насочил къде точно да чета и кого да попитам за договорите?

Link to comment
Share on other sites

Аз също бих искала да знам!!!

Интересното е, че първо ми показаха договор, обясниха ми за какво става на въпрос, а след това изведнъж не се отнасяло за нас и да не питам повече.

В приюта също слагаме чипове и регистрираме кучета при осиновяване, защо на едни колеги се плаща, а на други не?

Link to comment
Share on other sites

Аз си получих парите, 93кч.5лв 465лв!

Докторе, ти в коя информационна система си ги въвел твоите кучета ? Защото тези пари са за това , а твои кучета не виждам в информационната с-ма на НВМС :

 

12. За въвеждане в ИС на НВМС на:

а/ куче - по 5.00 лева на животно (след поставяне на микрочип);

б/ ЕКЖ - по 5.00 лв на 1 бр. животно (след поставяне на микрочип).

Link to comment
Share on other sites

На някои поне са им показали договори и са им разяснили за какво става дума,а в нашето РВМС е пълно "лунно информационно затъмнение"Още миналата година като разбрах за регистрацията и заплащането попитах за подробности.Отговориха ми само,че трябвало да сключа договор като участъковите лекари,но системата още не работела ,а и не си заслужавало да се занимавам с това.Около Нова година разбрах,че имало някакви формуляри,които спешно трябвало да се попълнят,но се оказа ,че в нашето РВМС не са чували за това.

Интересно ми е кой ще регистрира кучетата в нашия регион,след като всички тънат в невидение и как 1000-та кучета от моя регистър ще влязат някога в иформационната система,ако не ги въведа аз (fubar) .Държавна му работа.

Link to comment
Share on other sites

 

Няма да предлагаш нищо на собственика чието кч е чипирано и не е вкарано в системата ,просто го ваксинираш с моно бяс или год. в-на ,вкарваш го в системата иза това получаваш съответната сума.Само ,че трябва да си подписал индивидуален договор и да имаш достъп до системата.

Е той нали е подписал или не съм разбрала ? Нали има и достъп до системата , където е прочел , че д-р Гавазов не е въвел никакви кучета ?! 

Link to comment
Share on other sites

в Аблейтар са няколко лекари не е задължително Гавазов да ги е вкарвал , може и Маргото да е , той понякога пише през акаунта на Гавазов.

Може , не споря , само че в информационната с-ма има въведени всичко на всичко 140 кучета , а срещу Георги Божидаров Гавазов - явно титуляр , излизат 0 резултата , затова ми стана интересно - нищо лично .... (fubar)

untitled.bmp

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...