Jump to content








Поп Оф клапа


Recommended Posts

Колеги, търся поп- оф клапа. По възможност по-евтина, защото тези от 3М и Джонсън и Джонсън направо режат глави.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Еееееееее , мерси за отговора ! Нещо за инхалационна ли е коф - помпата , т.нар поп оф клапа ? :) Айде казвай , че май само ти знаеш какво е това ! :D

Link to comment
Share on other sites

Ане, тва нещо служи за регулиране на налягането и количеството на изпускане на издишания въздух. Казано просто променя типа система. Използва се най-вече с кръг на Бейн.

Link to comment
Share on other sites

По този начин правиш еднопосочна клапа, но без възможност за реглаж. Аз имам еднопосочна клапа в началото на анестезиологичната машина, имам и накрая точно където ми влиза тръбата във вентилационната система за да не се надрусам в операционната, но ми се ще и тази да я имам.

Link to comment
Share on other sites

При мене е така-две еднопосочни клапи с балон и клапа между тях ,която отваря при принудително вдишване и затваря при принудително издишване кръга преди пациента ,за да може въздуха да се изсмуче от белия дроб,а не да се засмуче наркотична смес и две еднопосочни клапи с балон между тях за принудително издишване.Последната от клапите ми е обърнатото амбу,което като го стиснеш изпълнява ролята на втори,по-малък балон с отрицателно налягане.Така не се създават никакви пречки при дишане,а налягането се определя от силата върху балоните.Там при тях за всеки случай имам отдушници-малки регулиращи кранчета,свързани с маркучета,които се отвеждат назад към изходящата тръба. Де факто чрез тях се задават максимално-минимални стойности на положителното и отрицателното налягане към и от пациента , освен че основния,текущия контрол се осъществява от скоростта на движение и пътя на буталата на балоните. Ти там където са при мен кранчетата ли искаш да я слажиш,нещо като предпазен клапан ли?

Link to comment
Share on other sites

Ще я слагам на края на кръговете и там ще има балон. Чрез регулиране на налягането ще определям колко да има в балона за да мога да контролирам по всяко време обратния приток. Сега балона е преди първата клапа, но има опастност да се получи обратно вдишване, макар и минимално на СО2 заедно със анестетичен газ.

Link to comment
Share on other sites

Д-р Бойчев, не че съм изключително сведуща по въпросите с инхалационната анестезия, но както си го представям така не се ли създава твърде високо съпротивление? Или аз нещо не схващам?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...