Jump to content








wet lab ортопедия


Recommended Posts

за мен знаеш, самокажи кога и какво струва !!!

можем ли да имаме предварително теоретична инфо или да си я дирим ние?

наи полезно е като знаем какво ще гледаме да го гледаме! без предварителна теоретична пдготовка е половин работа !

Link to comment
Share on other sites

Ето и последната иформация: Securos Europe, което е европейския офис на американската компания Securos ще проведе work shop в рамките на предконгресния ден на годишния конгрес. Вероятно колегите, които се занимават с ортопедия са запознати с това което фирмата предлага като решения в ортопедията при дребните животни и конете. Фирмата ще участва и със щанд. Като тема на уоркшопа дискутирахме "подход при скъсване на краниална кръстосана връзка" - стъпка по стъпка - артротомия, изследване на менискуси, менисцектомия, техники за стабилизиране - екстракапсуларни техники - тибиофабеларни шевове, използване на bone anchores, използване на crimping system, а също и т.нар. tibial tuberositas advancement (TTA). Така според мен уоркшопа ще бъде полезен както за начинаещи, така и за колеги с повече опит. За съжаление броят на участниците ще бъде ограничен. Това ще каже фирмата, а също така не знам още и цената за участие. Няколко пъти ги питам за цена, но не ми отговарят. Уоркшопа ще бъде официално обявен и в уебсайта на Securos. Всичко е уговорено и с организаторите на конгреса.

Докторе, уточни ли се кога точно ще е семинара, а и напиши нещо повече за цената все пак. ic_hat3 За да знам дали жената ще ме пусне. :D

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер обсъждахме цената и тя вероятно ще бъде 300 USD, или около 450 лева. Това ще включва целодневното обучение. Броят на участващите ще бъде 30. Имайки в предвид , че операция на скъсана кръстосана връзка в България е между 200 и 400 лева, мисля че цената е добра.

Link to comment
Share on other sites

Всички, които се записаха тук във форума и тези които ми се обадиха са вече в списъка. Ако някой все пак се отказва, заради цената или по някаква друга причина нека да ми се обади. Доколкото разбрах от д-р Каменов конгреса ще се проведе пак някъде в началото на юни месец. Така че има време дотогава. Аз ще информирам когато има някакви новини относно уоркшопа.

Link to comment
Share on other sites

Всички проявили желание тук във форума са записани, с изключние на д-р Джамбазов, който не потвърди, а за д-р Драгнев и д-р Рангелов списъка вече беше запълнен. Но ви имам в предвид ако някой се откаже.

Link to comment
Share on other sites

Всички проявили желание тук във форума са записани,  с изключние на д-р Джамбазов, който не потвърди, а за д-р Драгнев и д-р Рангелов списъка вече беше запълнен. Но ви имам в предвид ако някой се откаже.

Така е, докторе, така или иначе не бях сигурен дали ще дойда поради ред причини................ :D Трябваше да ти звънна, за да ти кажа, за което се извинявам.

Link to comment
Share on other sites

д-р Христов, аз имах на идея не да ни изнасят лекция а да изпратят нещо което да прочетем предварително или да кажат от каде да го четем - в смисъл кои техники ще гледаме да знаем от преди това.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам въпрос към колегите, които ще вземат участие в този курс. С изключение на консервативните методи и донякъде техниката с фасцията останалите нови и недотам нови методи изискват специална апаратура. Спомагателната рамка за повдигане на тибиалното плато струва към 1000 долара. За пластините няма да говоря, но дори за мен е трудно да ги доставя на разумни цени. Та въпроса ми е, ще ли използвате на практика тези нови познания, защото мисля че лекторите няма да се занимават да ви разясняват остарелите техники и тепърва да ви учат как се лекува по принцип това заболяване? Ако нещо бъркам нека д-р Христов ме поправи. Иначе такива курсове са чудесни и аз също бих взел участие стига да има области, към които проявявам интерес.

Link to comment
Share on other sites

Колеги моля за вашето мнение относно провеждането на wet lab свързан с ортопедия в България. Има фирма заинтересувана да го направи. Какво според вас би било най-полезно:

 

- техники при скъсана кръстосана връзка- екстракапсуларни, bone anchores, crimping systems, TTA, TPLO.

Коко,

въпросът ти е напълно коректен. От цитата аз разбирам, че ще са засегнати и техниките, които са достъпни за почити всеки кабинет. Именно това привлече моето внимание. Иначе е екстра, която не всеки може да си позволи да се запознае с техника, за която ще ти трябва голяма инвестиция в инструментариум и консумативи.

Link to comment
Share on other sites

Да......... Докторе от три месеца съм пуснал поста за идеи за теми на този уоркшоп. Ти колко идеи даде?

Ще се упражняват техники които да са достъпни за всички - както технически така и финансово. А и не само това. Ще се упражнява отваряне на колянна става, изследване на менискуси, менисцектомия. Аз мога да ти кажа, че в Стара Загора никога не съм виждал да изследват менискуси по време на операция. Дано вече да го правят. Сигурен съм че това обучение ще бъде полезно за всички. А повдигането на тибиалното плато няма да се засяга, точно поради причини от финансов характер. За колеги с повече опит ще бъде полезен метода ТТА. Смятал съм стойноста на имплантите - около 350 лв. Можеш да си поръчаш целия сет, да използваш каквото ти трябва и да им върнеш останалото.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...