Jump to content








НОВИЯТ ФОРУМ


Recommended Posts

Колеги,

това е новата версия на форума. Този софтуер е много по-добър от стария и ни дава куп нови възможности. Вече могот да се качват всякакъв формат документи, снимките, особено рентгеновите могат да се качват като оригинал, като софтуера ги намалява в съобщението и като се кликне върху снимката тя се отваря в оригиналния размер, така няма да няма да се изгубят подробностите и качеството, които изчезват при смалянето на снимките. Като начало ще изпитваме малко неудобство докато свикнем, но това е за хубаво. Има още някои неща да се донастроят и затова ви моля за малко търпение и се извинявам за неудобството от това, че и менютата са още на английски.

Тук има и една разлика при отговаряне на съобщение. Когато искате да отговорите в темата натискайте бутона Add Reply, а ако искате да отговорите конкретно на предходното съобщение натиснете бутона Reply, който е точно под съобщението, така във вашия отговор се цитира предходното съобщение.

 

Ако имате въпроси съм насреща.

 

Да ни е честит новия форум и да го ползваме със здраве! (Ето иконите липсват, сега трябва да ги слагам)

Link to comment
Share on other sites

Честито! Мисля, че така определено е по - удобен. :D А тази иконка с бананите определено е дело на д-р Бондокова. :D

 

 

много е хубав,пу да не муе уруки.

Много ми харесаха и на мен бананите.

Link to comment
Share on other sites

Колеги,

това е новата версия на форума. Този софтуер е много по-добър от стария и ни дава куп нови възможности. Вече могот да се качват всякакъв формат документи, снимките, особено рентгеновите могат да се качват като оригинал, като софтуера ги намалява в съобщението и като се кликне върху снимката тя се отваря в оригиналния размер, така няма да няма да се изгубят подробностите и качеството, които изчезват при смалянето на снимките. Като начало ще изпитваме малко неудобство докато свикнем, но това е за хубаво. Има още някои неща да се донастроят и затова ви моля за малко търпение и се извинявам за неудобството от това, че и менютата са още на английски.

Тук има и една разлика при отговаряне на съобщение. Когато искате да отговорите в темата натискайте бутона Add Reply, а ако искате да отговорите конкретно на предходното съобщение натиснете бутона Reply, който е точно под съобщението, така във вашия отговор се цитира предходното съобщение.

 

Ако имате въпроси съм насреща.

 

Да ни е честит новия форум и да го ползваме със здраве! (Ето иконите липсват, сега трябва да ги слагам)

И на мен много ми хареса! Да ни е честит!!!

Link to comment
Share on other sites

Вероятно не можете да се ориентирате, коя актуалната тема, къде има нови постове.

Направете следното - долу в дясно над панела, който показва статистиката във форума има надпис Mark all posts as read, кликнете на него и иконките на форумите ще избледнеят. Това показна, че те са прочетени от вас и вече всеки нов пост ако има в дадена тема ще променя цвета на иконките , те ще са по-тъмни. Така ще разбирате къде е поствано.

Link to comment
Share on other sites

Има проблем при отварянето на файлове от базата данни. Биохимичните референтни стойности са забранени. Какво да правим? За други не съм проверявал.

Link to comment
Share on other sites

Божеееее,аз в стария форум едва се оправях,а сега......Май е крайно време да си взема млада секретарка с перфектни компютърни умения и същи такива форми. B)

Link to comment
Share on other sites

Има проблем при отварянето на файлове от базата данни. Биохимичните референтни стойности са забранени. Какво да правим? За други не съм проверявал.

 

 

Оправих го. Съжалявам, че има още някои неща за донастройване, но е трудно да проследя всички неща. Затова , ако откриете някъде проблем пишете тук за да мога да го отстранявам.

Link to comment
Share on other sites

Отидете във : Welcome to your control panel

Time Zone - нагласете го на Калининград и Южна Африка + 2 часа

Your base time zone The time (including your current adjustment) is: Dec 24 2008, 01:16 PM

 

DST Correction Auto correct DST? - тук премахнете отбелязаното !!! - иначе форума при рефреш на начална страница ви показва грешно часовете на постовете във всички теми с плюс - минус един час .

(If selected, your DST setting is automatically adjusted when you next load the board index)

 

Is daylight saving time in effect? - това си го оставете както си е отбелязано .

(If you have selected the correct time zone and the clock appears an hour out, check or uncheck box to suit)

Най отдолу дайте Change My Account Options

Link to comment
Share on other sites

знам за проблема, съжалявам! Правя възможното за да го отстраним.

На мен днес ми се случи с мозилата и като минах на експлорера този проблем го нямаше.

 

Мда!И Експлорера и Опера го отварят правилно!Сега го отнесох с тази Мозила.... B)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest д-р Анна Бондокова

Шефе , гадна работа са браузърите !

Аз съм с Опера . Като отворя пусната снимка в оригинал примерно 2000 и нещо си пиксела ширина я виждам огрооооомна .... Трябва да я намалям в проценти с функция на браузъра , което не ми е удобно , особено при повечко снимки в пост - там долу вдясно , дето пише 100 % - така си я отваря директно като кликна върху нея и от там трябва да си регулирам размера . Мога да я сваля и да си я гледам . Ама така пък като има 5 снимки в поста и лудвам ! Ако има обаче снимка , намалена до 800-1000 пиксела ширина - няма ядове - отваря се в чудесен за виждане , гледане и разглеждане размер , без да се налага да ръчкам по браузъра . Не знам има ли настройка огрооомните да ми ги отваря , все едно съм натиснала намалена до 800-1000 пиксела , както обясних вече ? Никакви други ядове нямам с Опера ! Но това така ме изнервя , че ме демотивира да гледам снимките ! =)) Но не мога да я сменя с Мозила по ред причини , едни от които са , че Мозила ми бъгва компа - бави го здраво и нет-страниците ми се отварят по-бавно дори . Така , че оставам с Опера .

Инсталнах Мозила , за да видя , защо двм П.Бойчев ми вика , че съм ку-ку . Та значи какво видях : с Мозила при отваряне на пусната снимка в оригинал примерно 2000 и нещо си пиксела ширина я виждам не огрооооомна , а все едно е намалена до 800-1000 пиксела ширина ( така хубаво и приятно виждам и намалените такива ) . Ако искам да я видя в оригинал - натискам плюсчето , което се появява на мястото на курсора на мишката . То става минусче и така я намалям отново . Гледам си снимката на черен кос - цялата в хоризонтални черти ! Сто пъти я отварях и затварях - все така ! А при Караславова така не се получава с Мозила-та ... Това на коса не му се случва и с Опера .

Мозила зацикля на определени - крайни постове , което вече беше споменато . Не зацикля , ако натиснеш редуцирана версия на форума , обаче там пък не виждаш изображенията , а само писанията !

Не съм проверила как е Експлорър-а , ама и той ми не требе - мота се много .

А как ли ще е с Ейпъл ? И с такъв съм влизала - със Сафари , но нямам лоши спомени . Май лаптопа нямаше програма за даунлоуд , ама не помня проблеми с форума да имаше . :)

Аз моите снимки ще продължавам да ги намалявам по размер ( 600 до 1000 пиксела ширина ми идва добре на мирогледа ) и обработвам .

ЕДИТ : пфууууууу ! Тамън се израдвах , че се сетих как да оправя проблема с Опера ... инструменти - настройки - уеб страници - мащаб на показване - на 50 огромните снимки са бетон , ама шрифта не се чете - толкова е малък ... (bow)

post-318-1233191797_thumb.jpg

post-318-1233191872_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...