Jump to content








Recommended Posts

да да, и тогава хора като Vabank от dog.bg с лекота ще се вмъкнат....

:D:D:D:D:D

 

и колеги, за съжаление целият ни екип днес е със запълнена програма, така че няма да можем да присъстваме на представянето.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът не е в това дали любопитковците четът форума! Лошото е ако някои реши, че кучето му е болно от същото заболяване, което ние си обсъждаме и реши да си го самолекува. Ако форума е закрит ще може с чиста съвест да си коментираме конкретни лечения с дози и т.н

Link to comment
Share on other sites

Самолечението си е за негова сметка.Какво като си го лекува!Кой страда от цялата работа?

Самолекуват защото има от къде да се набавят лекарства,а не защото четат форума.

Има една поговорка,,,Всяка жаба да си знае гьола,,Аз форуми за автомонтьори не чета,и като ми се счупи колата ходя на майстор. :D

Link to comment
Share on other sites

И аз ходя на автомонтьор! Нито съм квалифицирана да "лекувам "коли, нито имам време за това, а още по-малко ми се ходи пеша на работа! :D Но лекарствата могат да се купят от всяка аптека и то много по-евтино и хората си ги купуват от там. Няма нужда да ги информираме и допълнително. От цялата работа страдат само пациентите - защото ако човек се самолекува и нещата не вървят както трябва все пак вземе, че отиде на лекар. В нашият случай просто изхвърля кучето в кофата и си взима ново. :D

Link to comment
Share on other sites

И какво излиза пак опряхме на въпроса с аптеките!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Уж в новият закон това уж онова а то нищо.

Искам да повдигна и друг въпрос но незнам как да направя нов форум.

Вече доста от нас Ветеринарните лекари занимаващи се с домашни любимци работим все повече и повече и намвлизачме доста навътре в материята но остава един много важен въпрос - въпросът със специалните лекарства.

Ходим като просячета от тук оттам да си изпросим по някоя ампула диазепам, фентанил и др.

Крайно време е да се постави ребром въпроса да се измисли формата на отчетност ако требва и по още една каса ще си сложим но да можем легално да ползваме тези средства. Всички дрънкат за хуманното отношение към животните ама болка само с кетофен и аналгин не се спира.

Защо да не можем и ние да ползмваме морфин? Та нашите пациенти сами и без това никога немогат да си го намерят. Има и доста други от групата на морфина които са идеални за премедикация.

Ами диприван от къде??? Супер анестетик и с малко фентанил прекрасно няма халюциноции няма повръщане става и си тръгва. Но неможе в цял свят колегите ръботят само ние сме по-различни! нека наистина акоп може това да се разгледа на конгреса и ако може да се свържем с лицата отговарящи от НВМС за лекарствата и да се задействаа въпросът.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, позволете ми едно мнение на външен наблюдател. Как е възможно в тоя прекрасен форум да не се чуе гласа на някой от ръководството на сдружението?! Или аз съм пропуснал нещо...

Link to comment
Share on other sites

Колеги, позволете ми едно мнение на външен наблюдател. Как е възможно в тоя прекрасен форум да не се чуе гласа на някой от ръководството на сдружението?! Или аз съм пропуснал нещо...

Нищо не си пропуснал д-р Найденов,така си е!Та и на въпросът ти за броя членове на Асоциацията да отговоря неофициално- записани около 200-250,а редовно плащащи членски внос около 100,на годишните конгреси се събираме пак толкова оло стотина.Тизи бройки бяха представени миналата година и аз ги цитирам по памет.

Link to comment
Share on other sites

За ida_vet!

Вчера попаднах на парламентарното обсъждане на закона за ВМД,от ноември.Там дума по дума е представено изказването на уважаемия доц.Байчев,че от НВМС са твърдо против легалното използване на ЛС със зелена рецепта от ветеринари,понеже щели сме били да ги използваме за лечение на хора и щели да се създадат предпоставки за корупция.

Интересното беше,че предложението беше направено от хум.лекар,който беше възмутен от ветеринарния си колега ,за отношението му към собствената гилдия.

Така че ............няма да има легално лекарства!

Link to comment
Share on other sites

За дргите лекарства със зелена рецепта не знам, но се появиха слухове, че ще пуснат легален ветеринарен диазепам на ампули и то не в толкова далечно бъдеще.

Докато уважаемият ни г-н Байчев плещи такива безумия на най-високо ниво, не виждам за съжаление начин нещо да се промени. За сметка разбира се, като винаги, на нашите пациенти - и после някой да ми говори за хуманно отношение. Ако ще търгуваме с наркотици и сега можем - наркоманчетата умират за кетамин, а той се продава свободно в аптеките...

Link to comment
Share on other sites

Слушам и не вярвам на очите си!!!!!!!!!!

Ами така е др. Байчев като не вижда гредата в собствените си очи то треската в нашите му пречи!!!!!!!!!!!!!!!!!! имам само една дума която ги характеризира МАЛОУМНИЦИ!!!!

То се видя кой е корумпиран кой допуска 120 годишно месо а сутринта една наша колежка само що се не разплака че открили коли форми да ни обяснява как кланиицата не е виновна.

Ние ще им правиме корупция о боже мой!

Наистина във всяка аптека има кетаминче на равчето а мен ще ме глобяват господата от РВМС-то че не съм имал каса за упойките ама да ги забранят всичките и кетамина даже. Нека ни дадат въженца да ги връзваме по-добре и стопани по якички да могат да го затискат докато оперираме както правят в държавните лечебници.

А мигар хуманните лекари не изписват на зелени рецепти на щяло и нещяло лекарства !?!?!?

Господи корупция!!!!!!!!!!!!!

Докато не започнем ние чрез браншовите организации да номинираме хората които ще ни бъдат лице пред държавата, а има такива хубаави и удобни номенклатурни кадри вървяли цял живот под знавето и с него са се извисили, никога нищо няма да върви.

Link to comment
Share on other sites

Мда - лопатола и въжекаина явно пак ще излязат на мода....

...и шише с амоняк за припадналите стопани....

За кучетата може и малко водчица венозно или пък ракийка РО, но с котките каво ще правим? Студенокръвните са лесни - хоп в хладилника за половин час и може и да не мърдат много по време на операцията.

...те животните не са чувствителни на болка - защо ли изобщо да се втеляваме толкова, я вижте прасетата на село - доктора го кастрира, а то грухти доволно....!!!

Link to comment
Share on other sites

Преди време когато д-рЗлатков от П-в беше в парламента му се обадих по въпроса с хуманните лекарства, защото бяха затегнали дереджето и атропин не можеше да се купи. Та той ми каза следното: Можеби ще видим да решим да се съберем една комисийка и евентуално ако поставим въпроса.... С една дума ми каза е....й се в г..а ине ме занимавай с глупости. Не е виновен Байчев, че не прави нищо за нас. Ние сме виновни, че нищо не правим. А не го правим, защото ако предприемем някакви мерки винаги ще се намери колега, който ще съзре моментната изгода и къде с цени, къде с плюене по наш адрес ще се облажи. И тогава отгоре ще кажат- виждате ли едни могат и така пък вие не можете. Ами оправяйте се :angry:

Link to comment
Share on other sites

Д-р Коко ама много си прав!

Но нека си поплюя по негово величество другаря Байчев!

 

Нямат проблеми само участъковите лекари и не е само птичият грип e проблем верно, че за едните и другите приоритетите са различни на участъковите големата болка им са пътните листи, на нас проблем са ни "специалните лекарства". Но бидейки много организирана гилдия Д-р Коко пак е прав, че ще се намерят хорица из нашите среди да окъкат работата.

Аз не искам да изписвам искам да ни се разреши, ако требва да ни издадат оторизирани органи лицезия или някъкво разрешително за работа с такива лек. продукти. Дори не е необходимо да се разрешава на всички накуп. Да се направи оторизация да се въведе отчетност орган който да контролира и всеки да си пази главата. наистина то доскоро атропина искаха да е със зелена рецепта ама нейсе взехе да ни го продават без. Та ние на седмица черпим по 20-30 ампули кво остава и за него рецепти?!?!? :o:angry::angry: :angry :ph34r::ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Закакви предпоставки за корупция говорят в парламента.Нали ние до сега само по обиколни пътища си намираме лекарства със зелена рецепта.Това не е ли форма на корупция.

Тези неща се говорят от хора които нямат и 1 час реална свободна практика,и не са запознати(или се правят) с действителноста.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Проблема с оказване на каквото и да е въздействие върху властимащите е следния:

1. Практикуващите са малко като брой и нямат ефективни механизми за натиск върху властимащите или начин да сигнализират обществото за проблемите на гилдията.

2. Властимащите не са им преки началници или подчинени и между практикуващите и властимащите няма сериозни зависимости на каквото и да е ниво.

3.Всяко стадо си има мърша, понякога повече от поносимото.

конкуренцията е толкова зверски примитивна , че ако 90% започнат ефективни стачни действия,10 % Ще Работят и обясняват "КАК ДРУГИТЕ СА НЕКАДЪРНИ И КАК ТЕ-ДОБРИТЕ УСПЯВАТ ВЪВ ВСЯКАКВИ УСЛОВИЯ"

 

За пояснение:аз не съм пряко зависим от по-горе посочените фактори и давам мнението си като страничен наблюдател. :):lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...