Jump to content








Има ли кучето панкреас?


Recommended Posts

И лекарски простотии - някой да ми обясни моля, лечебните свойства на бусколизина и отрязването на връхчето на пениса при котараци с обструкция на уретрата - няма катетър, няма микроскоп, няма изследване на урината, няма други глупости!!!!. Днес имах такъв случай и още треперя от ярост! И човекът имаше наглостта да ме попита "Вие ми казахте, че трябва да се направи уретростомия, ако котарака пак се запуши /не дойдох при вас да го лекувате защото ми искате 120 лв, а консултациите ви са безплатни/ - направихме операцията, но котаракът пак се запуши и след 4 дни умря - какви лекари сте вие, уморихте ми котката"!!!!!!! - чудих се да плача ли, да се смея ли - стопанина ли да очистя или колегата пълен идиот сътворил това?

Link to comment
Share on other sites

Знам - но такива ги ражда нашето образование.... много ми стана мъчно - за пореден път....

а и котарака си отиде ей така от простотия - 3 годишен и симпатичен.... лечим! - има достатъчно нелечими за да приема с лека ръка подобни изродщини....

Link to comment
Share on other sites

Че то било много просто бе а аз си мислех че уретростомията била трудна работа пък то само връхчето кръц айде честито ти уретростомия тц-тц-тц-тц-тц-тц-тц- проста работа :DB):D:angry:

Link to comment
Share on other sites

a сигурни ли сте че стопанина не се е правил на хирург?

Говорете с колегата ,а не вярваите 100% на стопаните.

имал съм случай при които да се чудиш да се смееш или да плачеш. :DB)

Link to comment
Share on other sites

Според мен колега не е способен на това.Всеки колега поне е чел за уретростомията и знае че не се прави така.Може и стопанина да го е "оперирал" сам!???

 

Всеки колега знае че една такава операция отнема 1 час,а при това и много опит се иска.

А може да е някой нова техника?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Дойде един чичо. Кучето му било на 2 години и д-р му сложил диагноза рахит. Идва човекът да търси магнитни гривни, колегата му казал така. В Италия МНОГО лекували така (ние сме поизостанали, знаете, колеги). Калцият само щял да го облекчи временно...Попитах снимки правени ли са, кръв взимана ли е...

Тъжна история.

Отивам да си поръчам магнитен наколенник на д-р Ливайн.

Чувствам се неука...

Link to comment
Share on other sites

Др Бобадова,не знаете ли ние отдавна ги ползваме тия магнити.С голям успех-2 год. куче с рахит.

МАЙТАПЯ СЕ!

Др Ливайн е № 1 :rolleyes::unsure::D

 

Колеги някой да е чувал за "витамин О"-после ще ви кажа отговора.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, всеки ден гълъбарите идват и си купуват от него :ph34r: За тези, които още не са го разпознали става въпрос за "ВИТАМИНО" на Вирбак :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Отивам да си поръчам магнитен наколенник на д-р Ливайн.

Д-р Ливайн в новата реклама:

"Излекувал съм хиляди хора...

На повечето от които нищо им нямаше"

Link to comment
Share on other sites

Ненееее!

"Излекувал съм хиляди хора, а и кучета, но само в Италия.

На повечето нищо им нямаше."

:ph34r::D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От днес:

- Д-ре, идвам да изстискате щитовидната жлеза на кучето, че от миналата година не съм го водила!

:blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

От днес:

- Д-ре, идвам да изстискате щитовидната жлеза на кучето, че от миналата година не съм го водила!

:lol::D:D

О, верно! И при мен са идвали с подобно искане!

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Айде , извадих тефтера :lol: :

1.- Ани , как се казваше ваксината на Нобивак срещу бруцелоза за кучета ?

2. - Сплъстяването на козината на персийските котки е заболяване ! Има ... три инжекции се слагат и повече никога не се сплъстяват !

3. - Кучетата се ваксинират на 6 месечна възраст за първи път .

4. - Кучетата се ваксинират само на третия месец - за цял живот !

5. - На една моя позната котката й беше болна . Като умря при аутопсията й казаха , че е умряла , защото много са пушили вкъщи . Нещо на белите дробове ...

6. По телефона :

Клиентката :- Добър ден ! Работите ли днес ? Имате ли ваксина за малко кученце , болонка ?

Аз : - На каква възраст е кученцето ?

Клиентката : - На 10 години .

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

8.- Вярно ли е , че шарпеите имат някаква отрова в кожата ? Друго куче като ги ухапе и умира . Някой ми го каза ...

9.- Пекинезите трябва да ядат всеки ден по една шепа белени слънчогледови семки (това лекар го е казал на клиентите си и те всеки ден в продължение на години му белели по една шепа ... ) :lol:

10.- Ако се даде хамстера да бъде помирисан от куче или котка , веднага умира хамстера !

11. - Хамстерите спят зимен сън . Един път един хамстер ми се беше вкочанил и свил. Аз го изхвърлих , защото мислех , че е умрял и после един доктор ми каза , че хамстерите спят зимен сън и е щял да се събуди . Те са различни видове ...

12. - Имунната система са бактерии , които се борят с други бактерии !

13. - Кучето ми е с асцит . Баща ми , нали е в бранша ... Чете литература ! Пише , че се лекува с петрол . Той ги разбира тия неща !

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

14. Влиза един човек в кабинета . Държи едно листче и чете от него :

той : - Добър ден ! Трихофития ?

аз : - Добър ден ! Какво трихофития ?

той : - Ми , така се казва лекарството !

аз : - ,, Трихофития " е заболяване . Който го е диагностицирал , да си го лекува .

Link to comment
Share on other sites

Идва собственик на бултериер, целият безобразно нахапан от друго куче. Естествено преди около 4-5 дни. Всяка рана инфектирана, кучето зле и т.н. Когато започвам да чистя раните от тях започва да излизат някави гадости, които явно не са нито от кучето нито от инфекцията. На въпросът ми какво по-дяволите, е правил на животното, стопанинът каза, че другит кучкари му дали идеята да пълни раните с пепел от цигари за да не се инфектират и той тъпкал ли тъпкал.... само дето фасове нямаше...

 

Някой запознат ли е с лечебните свойства на бензиновите горелки? Имах преди време пациент боксер, на който не разбрах какво точно му е имало първоначално по кожата, но видях какъв е ефекта на лечението с бензинова горелка!!!! Кожата беше овъглена и падаше на големи плочи. Стопанинът твърдеше, че това е направено от ветеринарен лекар в селото, където живее кучето - така се правело при кравите. Евтаназирах кучето поради липса на повече от 1/3 от кожата по тялото и бъбречна недостатъчност най-вероятно вследствие на "лечението"... Не си мислете освен това, че някой е ползвал упойки или обезболяващи....

Link to comment
Share on other sites

11. - Хамстерите спят зимен сън . Единпът един хамстер ми се беше вкочанил и свил. Аз го изхвърлих , защото мислех , че е умрял и после един доктор ми каза , че хамстерите спят зимен сън и е щял да се събуди . Те са различни видове ...

Ани, хамстерите спят, макар и не точно зимен сън, това което са ти го казали може да се случи !!! Действително са като умрели, но не са !!!

 

 

A 12:12 light/dark cycle is adequate. Prolonged room

temperatures of less than 55°F may induce a hamster to seek

refuge in his nest and sleep until it warms up. This is not true

hibernation, and is not recommended.

 

нещо полезно и от батко !!!

като се видим ще ми благодариш!

С наи-добри чувства!

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

... ама май се забелязват някакви дихателни движения ... сигурно ... освен , ако хамстера не е от вида ХАМСТЕР - ЙОГИСТ , та да ги владее тия техники . А ,, Топлофикация " я пропускаш май ... :huh: ? Хората не са се оставили да пукнат от студ , предполагам .... аз при 55 ^0 F ( май е 13^0 C ) не вирея :P . А и толкова хамстери съм имала , че и тия дето зимата са се вкочанясвали ... доспиват си зимния сън по кофите за отпадъци ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...