Jump to content








Имидокарб


Recommended Posts

Колеги, предлагат ми Имозан/имидокарб/ от Турция. Цената е 120лв за 50мл. Какво ви е мнението?

Link to comment
Share on other sites

120мг/мл, а дозата е 3-6мг/кг или 0.25-0.5мл/10кг. Високите дози са при смесени инвазии. Поставя се двукратно през интервал от 14дни. Профилактично за предпазване от заразяване 0.5мл/10кг веднъж на четири седмици.

Link to comment
Share on other sites

Също като беренила.Обаче тази цена за домашни любимци се търпи,за лечение на ДПЖ е доста скъп ,за ЕПЖ и КН както и за профилактика на ССЖ пък е много скъп,бих казал неприложим при обикновените,масовите собственици.

Link to comment
Share on other sites

И аз ще взема,ама като ми свърши беренила.Само за кучета обаче. Д-р Рачев,нищо лично,но това е тесногръдие.Не бива да се разсъждава така.Положението е сериозно.Извинявам се.

Link to comment
Share on other sites

Колега не се къхари не съм от докачливите,но не разбрах кое точно е тесногръдо,за кого положението е сериозно и за кое не бива да се разсъждава така.Миналото лято се разминахме,не се запознахме,но смятам това ще си изясним позициите на халба бира в някоя тиха кръчма.Поздрави от мен.

Link to comment
Share on other sites

=)) Имах предвид че не е изгоден за другите видове животни.В нашия регион има пироплазмидози от всякакъв характер и аз лично имам няколко стада на които правя ежемесечно профилактично третиране 4-5 месеца в годината ,а при такива цени това отпада и загубите ще са за сметка на стопаните,а частично и за моя. Коне и говеда-също.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...