Jump to content








Recommended Posts

Йовко, аз съм малко скептичен към използуването без налягане, също и за 9 степен! Колегите навярно имат достатъчно опит, не го поставям въпроса за спорове, само споделям....

 

според мен налягането е необходимо за пулвелизиране на водата при напускането от наконечника, това има своите предимства при почистването. Но то не трябва да бъде над допустимото в спецификацията на апарата.

 

аз винаги предварително механично с един груб хемостатик или зъбни клещи отстранявам/изронвам зъбният камък, след нова със скалера почиствам подвенечният или останал по-зъба.

 

това е което мога да добавя, от мен!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Старата ни стоматологична машина ползвахме само с дестилирана вода.Тя си има компресор който нагнетява водата към ултразвуковото устройство,като повтарям го охлажда същевременно.Водата се наливаше в отделен съд.

Новия скалер "PIEZODENT"в инструкциите е показано как се свързва с кранче,накрайник и маркуче дълго около 2 метра със водопроводната система.Накрайника разбира се има филтърче,което периодично се почиства.Така работим повече от 2 години и нямаме проблем.Регулира се силата на ултразвука и силата на разпръснатата вода.Бих препоръчал подобно на Пешо,при "по-затлачени"зъби,предварително внимателно да изроните зъбния камък,което вероятно сте правили и до сега.Така ще съхраните накрайницити си,а тяхната дължина има значение качеството на ултразвука.

Link to comment
Share on other sites

За създаване на налягане ползвам ползвам италианска градинска пръскачка от 55лв.Рсаботи безотказно и най-важно- не си зависим от постоянен водоисточник!!И oще едно предимство :комплекса скалер +пръскачка е мобилен и можеш да го местиш където си искаш из амбулаторита.

Link to comment
Share on other sites

Йовко, аз съм малко скептичен към използуването без налягане, също и за 9 степен!

За девета степен ми го каза собственика на фирмата вносител, който е стоматолог.Същият ми даде съвета за това банката с водата да е на поне метър над скалера.При по висока степен можеш да изпържиш емайла а съм пробвал на малка степен много е бавно.Вече две години нямам проблем и съм си доволен от машината.

Link to comment
Share on other sites

За създаване на налягане ползвам ползвам италианска градинска пръскачка от 55лв.Рсаботи безотказно и най-важно- не си зависим от постоянен водоисточник!!И oще едно предимство :комплекса скалер +пръскачка е мобилен и можеш да го местиш където си искаш из амбулаторита.

Чудесна идея,колега!Така всеки скалер може да стане мобилен.

А за чешмяната вода-ние също работим с Пиезодент вече 4-та година от кран и не е имало проблеми.

А за водата в Добрич,какво да кажа,освен че уролозите се напълниха с пари и е справедливо да дават комисионни на ВиК. (rock)

Link to comment
Share on other sites

Не искам да споря с никой,но явно не сте си прочели упътванията на машинките.(или сте си купили кофти машинки)

В самата машина има магнет вентил,който създава налягане.За вас остава само да докарате по някакъв начин водата до този вентил.Никъде не е казано,че трябва да е под налягане.

Link to comment
Share on other sites

В самата машина има магнет вентил,който създава налягане.За вас остава само да докарате по някакъв начин водата до този вентил.

Не съм чел упътването но вероятно е така защото 2 год. си работи перфектно без налягане.

Link to comment
Share on other sites

Да, Санивет са прави. Дойде ми скалера, ето и книжката към него. Това е схемата на връзване.

В интерес на истината пише, че налягането на водата трябва да е по-малко или равно на 0,3МРа

post-40-1198764110.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Колеги, почувствах се засрамен, че продавам инструментариум пък съм назад с материала, та си купих и аз скалер. Въпросът ми е колко литра да е съда за вода за да работя нормално. Ако съдя по указанието да може да доставя по 80мл/мин то за 20 минути работа с резервата ми трябва двулетров буркан. Как сте решили този проблем вие?

Link to comment
Share on other sites

А смятате ли, че този уред е полезна инвестиция? Чисти ли наистина хубаво зъбите или е просто още една джаджа за стопани?

Link to comment
Share on other sites

Чисти по-добре подвенечния зъбен камък и по- нежно. Освен това прави добро впечатление пък и се изплаща за десет почиствания. Това значи два месеца.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, ще си го включа в списъка с желания. Все си мислех, че единствената му полза е доброто впечатление..

Link to comment
Share on other sites

изключително много улеснява работата. не всичко можеш да почистиш с инструмент, а скалера дори постига лек ефект на избелване. Аз съм доволен и инвестицията абсолютно си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...