Отиди в съдържание

Фото

Куче без апетит

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 dr grozdanov

dr grozdanov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 522 Постове

Posted 16 March 2016 - 06:33 PM

Колеги взе ми се акъла с едно кученце.Става въпрос за САО на 3 месеца от около месец ми е пациент.Доведоха ,защото имаше проблеми с диария.Накрая го взех да го гледам в клиниката ,защото не вярвах на стопаните му.Тестовете за гиардия,парво и корона отрицателни.Нативен препарат за балантидии положителен.С метронидазол,смекта и лопедиум диарията спря.Сега не мога да го накарам да яде.Отварям рекавари консерва близва 5 пъте и край така е с нутри плюса,апетина,10 вида гранули,пил месо и черен дроб,бульон и тн.Инжектирам катозал и индигест,давам пробиотици и витамини ро.Помогнете с идеии.

#2 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 16 March 2016 - 06:50 PM

А какво е яло преди това?

#3 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 16 March 2016 - 11:29 PM

Докторе навярно имаш в предвид  протозойния паразит  Balantidium coli.

За съжаление копро-пробите са ми бяло петно и ще ми бъде интересно да публикуваш някоя снимка от микроскопа. Също така, ако имаш опит с това заболяване може да споделиш с каква клинична картина го наблюдаваш най-често….

При такива случаи като твоя аз често прилагам  теста с „аналгина“ и следя за ефекта от него. Поставям задължително пациента на гастро-интестинална храна,при нужда и на  LOW FAT. При подобни пациенти подозирам първоначално проблеми свързани с хиперацедитет, жлъчка или ентероколит....

Като антибиотик често използвам Стоморжил, като на макролида разчитам да покрие жлъчните пътища, метронидазола анаеробите и протозоите. Чакаме развой…

#4 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 17 March 2016 - 09:27 PM

Коко, понякога се чувствам странно когато Колеги питат, а няма кой да хвърли един поглед на форума след това 

...

#5 d-r Irena Andonova

d-r Irena Andonova

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 83 Постове

Posted 17 March 2016 - 09:49 PM

Кръв?

#6 д-р Лъчезар Николов

д-р Лъчезар Николов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1047 Постове

Posted 18 March 2016 - 09:39 AM

Това което ми идва на акъла като възможност е хронична инвагинация , като се има предвид че всичко е започнало при малко кученце с диария която може да я е предизвикала или евентуално погълнато чуждо тяло което малките кученца имат склонност да го правят. Предполагам , че е проведено неколкократно обезпаразитяване. А от гледна точка на диагнозата си трябва рентген без и с контраст , ехограф и кръвни изследвания - просто трябва да се търси причината с изследвания. Иначе само може боб да мятаме ...

#7 dr grozdanov

dr grozdanov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 522 Постове

Posted 18 March 2016 - 03:40 PM

От самото начало/преди около месец/ е с капризен апетит и два дни не е яло едно и също.Относно балантидиозата -използвам метронидазол 25 мг на кг ,не трябва да си спец за да ги видиш на микроскопа, важното е да бъде топла още пробата и се виждат като хиляди булдозери,при следващ случай ще направя клип и ще го пусна.Относно хроничната инвагинация ми е единия от вариантите но когато хапва твърда храна/пилешко месо или гранули/ излизат много добре оформени изпражнения.Преливането на кръв е вариант ,при първото по едро куче в упойка ще взема кръв и ще му прелея.

#8 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5756 Постове

Posted 18 March 2016 - 04:31 PM

Защо ще му преливаш кръв?

#9 dr grozdanov

dr grozdanov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 522 Постове

Posted 16 May 2016 - 12:48 PM

Берта е в перфектно състояние.В момента е около 25 кг весела и енергична.Вдигна я хуманен андроген.Още след първата инжекция живна.Сложихме и общо 3 през 7 дни и започна да не и стига храната.Както прочетох на едно място за лауроболина/защо ли не го внасят/ помага при животни които нямат жажда за живот,явно и Берта беше от тях.

#10 д-р Лъчезар Николов

д-р Лъчезар Николов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1047 Постове

Posted 16 May 2016 - 02:49 PM

Да живее допингът. Само да не я дисквалифицират ако ходи на олимпийските игри в Бразилия. :skype-evilgrin:  Аз така съм " дигал " понякога стари животни.

#11 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 16 May 2016 - 08:43 PM

Е, Докторе, бравос много интересен случай! Никога не съм се сещал на подобни пациенти да приложа подобна терапия. може ли да споделиш с какво третира, да не е с Ретаболил...?

Също така имаш ли някаква интерпретация на случващото се?

1 user(s) are reading this topic

0 членове, 1 гости, 0 анонимни потребители