Jump to content








wet lab ортопедия


Recommended Posts

Да......... Докторе от три месеца съм пуснал поста за идеи за теми на този уоркшоп. Ти колко идеи даде?

Ще се упражняват техники които да са достъпни за всички - както технически така и финансово. А и не само това. Ще се упражнява отваряне на колянна става, изследване на менискуси, менисцектомия. Аз мога да ти кажа, че в Стара Загора никога не съм виждал да изследват менискуси по време на операция. Дано вече да го правят. Сигурен съм че това обучение ще бъде полезно за всички. А повдигането на тибиалното плато няма да се засяга, точно поради причини от финансов характер. За колеги с повече опит ще бъде полезен метода ТТА. Смятал съм стойноста на имплантите - около 350 лв. Можеш да си поръчаш целия сет, да използваш каквото ти трябва и да им върнеш останалото.

По тона ти личи, че се чувстваш нещо обиден. Аз колко идеи съм дал за такъв уъркшоп сега не е въпрос. Доста идеи съм давал за конгресните и извънконгресните семинари. Както и да е. Мнението ми винаги е било в този форум, където сме само колеги да споделяме и изразяваме практични неща. Щом има толкова желаещи значи за тях това е практично приложимо събитие. Но то става напълно неприложимо без инструментариума. Та затова исках да ми се поясни. Също така бих искал да знам тази фирма само курсове за така да се каже напреднали ли прави или има и базисни нива? Ще се поясня. Мен ме интересуват гръбначните операции. Обаче да се изхвърлям да правя реконструиращи операции или пък премахване на прешленни тела без да мога да направя кадърно и една хемиламинектомия ми се струва несериозно. Но пък при направените от мен проверки в последно време има уъркшопове за нови методи и достъпи при хемиламинектомиите, където се смята че вече имаме определена рутина в завършващите етапи на отварянето. Както и на затварянето, което в случая е също толкова важно. И никой няма да ми обясни основата практично. Тук само теоретичната подготовка не мисля, че ще помогне.

Още веднъж се извинявам ако с нещо съм те обидил, защото знам колко важна и интересна е за теб тази материя. Но пък и аз не падам от небето и като ще си давам парите за знания искам и имам право да зная точно за какво иде реч. А относно цената на имплантите, тя е доста по-ниска от посочената, но пък каквото си купиш няма връщане. Но пак е висока.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Здравеите колеги. Говорих с доц Воденичаров и той няма нищо против да направи една кратка лекция за устройство на колянна става.Как мислите?

 

 

Хр.Н

Това съм го пропуснал. Мисля че идеята е много добра, особено ако е насочена към биомеханика на колянната става.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Последно уоркшопа ще се проведе на 5 юни. На уебсайта www.securos.com е официално обявен в страницата continuing education. Инструктор и лектор ще бъде Jeff Mayo, който вярвам за колегите интересуващи се от ортопедия няма нужда от представяне. Виждам че са вмъкнали към програмата и TPLO, от което ние нищо не губим.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Колеги това е aктуализираният списък на записалите се участници за уоркшопа. Моля ако някой се отказва да се свърже с мен по някакъв начин

 

1. dr Rosen Hristov

2. dr Yovko Haralanov

3. dr Cvetan Dragnev

4. dr Hristo Nikolov

5. vet klinika Sveti Antim

6. dr Ivailo Papazov

7. dr Stoyan Georgiev

8. dr Marcho Marchev

9. dr Venci Todorov

10. dr Margarit Rachev

11. dr Alned

12. dr Petyr Boichev

13. dr Kamen Shishkov

14. dr A Delchev

15. dr Veneta Simeonova

16. dr Karaslavova

17. dr Krasen Penchev

18. dr Yanko Todorov

19. Provet Plovdiv

20. dr Angel Angelov

21. dr Svilen Vasilev

22. dr Roidev

23. dr Angel Borisov

24. dr Georgi Delchev

25. dr Denis Novac - Serbia

26. dr Nikolai Bengjuzov

27. dr Nikolaj Mitev

28. vet klinika Suhodol

29. dr Igоr Vasilev

30. dr Rangelov

31. dr Milen Kostadinov - Novet

 

Това ще бъде максималния брой участници (записал съм няколко имена, които в последствие проявиха желание да участват).

Link to comment
Share on other sites

На семинара на форума ще се опитам да бъда максимално полезен с теоретична част относно скъсана краниална кръстосана връзка и ще се радвам да сме заедно на уоркшопа.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Организаторите на конгреса ме помолиха уоркшопа да бъде изместен на 7 юни (това е последния ден ), тъй като в предконгресния ден са презентациите на фирмите и вероятно някои от тях ще бъдат обидени. От Бойко разбрах че на 7 няма да има други лекции. Така че окончателната дата остава 7 юни. Дано това не обърква нечии планове.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...