Jump to content








FECAVA 2011 ИСТАМБУЛ - до кога ??????


Recommended Posts

Здравейте Колеги,

 

отварям тази нова-стара тема с идеята когато няма кой да ти помогне да си помогнем сами. Аз и една от моите колежки искаме да посетим конгреса в Истамбул. До момента ясна информация и организация за това събитие от страна на асоцияцията ни лисва, да се чака до последният момент - не го намирам за удачно, още повече в крайна сметка става въпрос за таксата за конгреса, какво става обаче с транспорта и настаняването там, дали чакането до последният момент и за тези неща би променило ситуацията. В този пост бих искал да проведем разговор и да се опитаме да се организираме поне по отношение на транспорта и настаняването в Истамбул. Ако някой (изключвам колегите които ще пътувата с фирми) има желание или вече е предприел някякви стъпки в тези посоки да пише за да си бъдем взаимно полезни.

С уважение Д-р Борисов

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Veterinary_Eurocongress_2011.docЗдравейте,колеги ако има желаещи да посетят конгреса в Истанбул разгледайте офертата която предлага туроператора и заявете желание на посочените координати.Ще се радвам ако има достатъчно желаещи за едно по сериозно присъствие от наша страна.Спорен ден.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Конгреса беше на супер ниво,световни лектори,пълни зали.Какво повече да се желае.Нямаше проблеми,всичко си беше организирано и точно.Аз лично научих много много неща,много си говорих с някои от лекторите след това.Всички бяха много любезни и нищо не криеха като информация,лично ми направи огромно впечателние турските професори,които споделиха в разговор,че за тях студентите им, са като тяхни деца!!!Както винаги страхотно атрактивни лекции бяха на Луис Тело.Беше удоволствие да се слуша и Тереза Фос в хирургията,както и немеца Крамер направи много хубава лекция за ехографията.Иначе си е изживяване да си в Истанбул,както е било за всички, които бяхме там.Имаше щандове с нови издания,например последната ехография с DVD към нея,някои от които небяха за пропускане да се закупят.Надявам се да се виждаме и за напред на такива форуми!Хубаво е да се види и Аквариума в най-големия МОЛ в Европа.

post-10247-0-21375100-1315919102_thumb.jpg

post-10247-0-16209900-1315919115_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз споделям тези впечатления - конгреса беше на ниво , доволна съм от всички лекции и лектори. Бях на кардиологията на Милър,стоматологията на Ниемец, на птици на италианеца Лоренцо Кроста, много съм доволна от Ана Мередит за гризачи и зайци , Марк Папич - фармакология , котешка медицина с М. Лапин, малко Луис Тело .... - прекрасен коктейл, прекрасен :). Нови учебници - мисля че ветеринарите сме пристрастени към хубавите нови учебници - както си споделихме с няколко чести посетители на щандовете за книги , изпитваш особена треска при вида им :).

 

За Истанбул... - пълна лудница , шум , коли , хора , пешеходци, опитващи се отчаяно да останат живи сред трафика, от време на време стряскащи жени в черно , всякакви миризми ( вкл. и гадни :) ), град на противоположностите , град , където ври и кипи - всичко.

Това е накратко downtown - площада Таксим и улицата тръгваща от него.

 

( повече ми хареса квартала където е ветеринарния университет и далеч по-спокойния ритъм там, когато беше на Светльо уърк-шопа. )

 

Уви , не стигнах до аквариума - кофти последици след ядене на някакви сладки ( ама мноооооого бяха вкусни ,)определено ме възпрепятстваха от други Истанбулски приключения. А и нали трябва повод да се отиде пак ;)

 

Ето малко снимков материал

Link to comment
Share on other sites

"Сървърът върна грешка по време на качването " - не мога да се справя със снимките

Link to comment
Share on other sites

Имаше наистина прекрасни лекции и лектори. Образователната част беше на ниво. Единствено не ми харесаха лекциите на местните лектори, прекалено обзорни без да споделят наистина личен опит. Изложението беше слабо, все пак е европейски конгрес и не можем да им го спестим. Развлекателната част също беше на ниво (май не пропуснахме вечер). Лудницата обаче е наистина пълна в тази част на Истанбул и както Надя каза град на пълния контраст - от напълно забрадени до високи руси каки с мега къси поли. И в два часа сутринта единствено банките не работят, всичко живо е на чаршията и пуши наргиле. Ще пуснем снимки в галерия wosschilder

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...