Jump to content








Новини от БВС


Recommended Posts

Лъчо, аз бях там и това което казваш е истина. Но тъй като аз бях там и съм гласувал по съвест за или против ще ти кажа следното: спрете да обвинявате ръководството, защото то е там избрано от нас т.е. от мнозинството. Като направите бойкот и се отделите от съюза единственото нещо, което може да се случи е ОДБХ да реши да си свърши работата и да ви наложи глоби или да ви затвори практиките. Съюза това са членовете му и това, че на това събрание нищо конкретно не се случи или по-правилно казано нищо не се случи се дължи единствено на факта, че мнозинството от делегатите е решило така. За добро или лошо проектозакона още не е приет и БВС е съсловната ни организация. В нея членуват 1800 човека. Ако делегатите бяха на квотен принцип, то в залата щеше да има поне 85 човека, занимаващи се с дребни животни, които могат да направят така, че важни неща да се случат. На практика бяха между 30 и 40. И поне една трета от тях гласуваха за сегашния членски внос, подкрепиха отчета на председателя, нямаха нищо против повърхностния и безмислен от практична гледна точка дневен ред и те така. Та мисълта ми е вместо да си стоим в клиниките и кабинетите и да даваме акъл, да го направим на събранията, да вземем инициативата и да гласуваме политика на съюза, която ще е полезна. Тя и сега е полезна, но за колегите занимаващи се с продуктивни животни. Но тези колеги присъстват на събранията, техни представители стават делегати, защото от нас никой не иска да загуби ден за благото на всички, и същите тези делегати прокарват неща и избират ръководство, което им върши работа.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ако всички които се занимаваме с дребни животни , а и други които не са доволни от БВС им покажем един голям среден пръст , че не желаем да им пълним касата , всички ли ще ни спрат да работим ? Те сега никой не са спрели , има колеги които не само от години не са плащали членски внос , а и въобще не са ставали членове и си работят без проблем и никой нищо не може да им каже. А и така може да ги накараме да се стреснат и да погледнат по сериозно на нашата колегия , а не да се подиграват с нас и да ни виждат само като дойни крави.

Link to comment
Share on other sites

Лъчо, на моя съдружник му сложиха глоба, че бачка без да е член на БВС. Дотук с това никой. Фактът, че ОДБХ по места се държи различно не ме грее. Йовко, протестът на първо място трябва да е направен законно. Незаконните действия дават оръжие в ръцете на тези, срещу които го правиш.

Ане, докато чакаме друг да ни свърши работата и освен да обвиняваме без да вършим нищо, ще е така. Знаеш, че присъствам на всички по-големи форуми на БВС. Гласува се масово за неща, които не ни устройват.

Link to comment
Share on other sites

Лъчезаре, това е, защото в София не си правим проблеми. Факт.

 

Коко, участъковите пак са повече от нас. За това нищо никога няма да стане и не може да сме в един съюз. А и като има крадци... просто е безмислено! Се едно да иде левскар на мач, да седне в агитката на ЦСКА и да вика "Само Левски!"...

Link to comment
Share on other sites

...на моя съдружник му сложиха глоба, че бачка без да е член на БВС. Дотук с това никой...

 

Коко,

А дали тази глоба е съпоставима с платеното от нас за периода, за който сме си плащали членския внос, за да бъдем "законни" и с накърненото усещане за справедливост на колегите? Дали пък не се е получила следната картинка - ние сме платили примерно три минимални работни заплати от тогава до сега членски внос, а глобата е примерно една /по закона за БВС глобите са от 1 до 6/?

Защото ако е така, то може да се окаже, че е по добре да си плащаме глобите вместо членския внос?!?

Link to comment
Share on other sites

Йовко, протестът на първо място трябва да е направен законно. Незаконните действия дават оръжие в ръцете на тези, срещу които го правиш.

 

Нали това казвам, по официален начин да изразим нашата позиция, защото досега не сме го правили като гилдия. Нека да има документ с нашето несъгласие!

Link to comment
Share on other sites

Мишо, глобата е наложиха ОДБХ и тя няма нищо общо с налаганите от БВС. Първа глоба 200кинта. Ако продължаваш да бачкаш без да си член втората става от 500 до....

Йовко, съгласен съм, че трябва ясно и официално да изразим позицията си. Тук обаче може да се разсъждава доста. Вариант едно-лекарите, занимаващи се с дребни животни излизат с отворено писмо до обществото и това автоматично става коз в ръцете на управляващите да приемат проектозакона за федерация в сегашния му вид, което не е добре. Да може държавните да бачкат след 17часа частно просто е неприемливо. Да съм под една шапка с тях и те да ми определят правилата, също. Вариант две-изразяваме си мнението да има конфедеративност вътре във съюза със автономия на гласуване на неща, касаещи нас, съответно квотно разпределяне на бюджета и решения за какво да го даваме, както и право да решаваме как да ни управлява съюза-дали колеги ще движат нещата или юридически екип, а колегите ще имат само представителна функция. Това според мен е по-добрия вариант, но за да стане, трябва по места да има активност. Защото има неща еднакво важни както за нас, така и за колегите, занимаващи се с продуктивни животни и тогава няма как сами да определяме политиката на гилдията като цяло.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми е любопитно,дали ще е още по-сложно,ако съществуват два съюза,единият на лекарите,занимаващи се само с продуктивни животни и един на занимаващите се с дребни животни,домашни любимци? Ако някой се занимава със смесена практика,просто да членува и в двата съюза...една такса от 120 лева годишно мисля за всички е приемлива и никой не би се дърпал да я даде,ако знае,че парите му няма да отидат за целите на колегите от другия бранш (продуктивни/непродуктивни).Членуването и в двата съюза ще излиза колкото членуването и сега в единия,за който има толкова спорни теми и проблеми.Извинявам се за елементарното мислене,но понякога решението на най-сложните проблеми е много просто.Това е според мен!

Link to comment
Share on other sites

Не е хубаво да се хвърлят обвинения за ,,далавера" без конкретни доказателства.Прилича на клюкарство.Работата на ККПЕ е да докаже, че има неправомерно изразходени средства, но тя не го направи.

Относно средствата дадени за адвокати и пи-ар агенции - смятам,че си струват, защото съм относително добре запознат с работата, която свършиха.Друг е въпроса, че за това няма информация.Когато отидеш да искаш нещо, не може да не си на нивото на опонента си.Да, ние не сме политическа партия, но се занимаваме с политици зад които стои огромна мощ, която идва от данъците,които плащаме.

Относно членския внос - смятам, че е нормален.Отделен е въпроса, че не знаем какво да правим с нашите пари.Тези пари са за това - да работят за нас.Това, че ръководството на БВС е изразходвало парите на нНационалния съвет не значи непременно далавера.Може да значи и свършена работа или поне опит.Ние сме ветеринарни лекари и не владеем всички прийоми на администрацията.Някой обърна ли внимание на факта, изнесен в доклада, че д-р Бойчев е бил 60 дни в командировка.Това означава два месеца да не е на работа.

Друг факт от доклада - към края на 2011 г. в областните колегии има около 276000 лв.Това са мъртви пари. Точно това са нашите пари и само от нас зависи да ги накараме да работят за нас.Просто трябва да сме по активни.Споделих с Коко идеята, че няколко големи областни колегии може да се обединим и да направим семинар или каквото си решим. Разбира се това ще е за всички колеги от страната.

Относно съществуването на 2 или повече съюза - това е целта на БАБХ. Разделят ни и така ставаме нищожни - препратка - завета на хан Кубрат към синовете му.Професията ни е една и ни е необходима една организация.

Link to comment
Share on other sites

 

Относно членския внос - смятам, че е нормален.Отделен е въпроса, че не знаем какво да правим с нашите пари.Тези пари са за това - да работят за нас.Това, че ръководството на БВС е изразходвало парите на нНационалния съвет не значи непременно далавера.

 

 

Има ВАС , ние сме отделно . БВС работи за ВАС, а не за НАС.

Нямам нищо против БВС щом защитава интересите на колегите участъкови лекари. Щом Вас ви устройва вдигам двете си ръце за БВС.

Но БВС не защитава мойте интереси , аз невиждам мястото си в нея. Така че давам пари който не работят за мен.

Колега Стойнов , в семейството ми има и участъкови и кабинетни доктори , така че виждам нещата от две гледни точки.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Много отдавна искам да кажа нещо.

 

Повечето участъкови лекари си мислят че сме против БВС и сме ЗА новият закон защото не ни пука за тях. Седим си в топлите кабинетчета , броим си пачките от скъпите кастрации на лигави животинки, докато те блъскат в лайната за жълти стотинки и кастрират едри животни за смешни суми.

Без брой пъти съм прочела такива мнения и намеци за нас.

 

Участъковите колеги веднага се сещат какви пари вземаме , ама и през ум не им минава какви разходи имаме. Нека някой на участък ди си признае сега и тук колко пари дава на месец за наем, битови разходи, данъци , ДДСта, осигуровки , за боклук, сот , за борба с гризачи,за членски внос и др.. Да каже някой участъков колко пъти му минават на проверки НАП, БАБХ, пожарна, мерки и кантари, комисия за защита на потребителя , охрана на труда, РИОВС ,че и на куп идват понякога. Да си каже колегата по колко касови бележки дава дневно.

 

Колеги с участъци , знам че не ви е лесно , аз вас ви разбирам че имате нужда от организация която да ви обединява и защитава. Аз ВАС ви разбирам , а ВИЕ мен разбирате ли ме?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Колега Горбанова, от 19 години се занимавам само с домашни любимци.Какво значи ВАС и НАС?

 

Извинявам се не съм разбрала че се занимавате само с дребни животни.

АЗ и ВИЕ имаме съвсем различни потребности от колегите на участъци и смятам че поради тази причина смятам че трябва да имаме отделна организация ,която да се занимава само с нашите проблеми.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Колега Стойнов, ККПЕ работеше до момента в който установи, че една сума пари е разходвана неправомерно. Подчертавам неправомерно, не незаконно. И тъй като тази комисия излиза с решения, които председателя трябва да подпише, за да влязат в сила, а той не го направи, защото иначе трябваше да връща пари, които са наши и които той е дал за командировъчни. Неправомерно е, защото в ковандировачният лист пише като цел на командировката-посещаване на конгрес на БАЛВДЖ на член на съюза и това посещение не е свързано с изпълнение на задача от този човек като член на комисията по професионална защита. На мен като член на съюза, както и на останалите колеги БВС не ни плаща посещенията на подобни форуми. След този случай Бойчев не резолюира наши решения изобщо като си намира поводи, които са безпочвени, както сам се убеди на последното събрание. Да му представяме протоколите от събранията, да му даваме документите, които са довели до нашите решения-това нито е записано в устава или закона, нито е редно. Събранията на ККПЕ са закрити. Изнасяйки протоколите или документите се нарушава това правило. Само заинтересованите лица имат право да видят протокола в частта, която ги засяга.Публикуваме решения. Комисията се консултира непрекъснато с юристите на съюза по отношение на решенията, които трябва да се докажат че са законни. Но затова сме етична комисия, защото нещо законно не е задължително да бъде морално или етично. С две думи Бойчев се мъчи да ни изземе функцията на независим и регулиращ орган. Ние сме избрани от колегията. Като ни няма вяра да поиска смяната ни. Аз не съм женен за тази комисия. Но пък съм избран в нея именно заради принципите ми. Тъй като не е привично за мен да бъда подлога на което и да е ръководство съм взел решение повече да не присъствам на събранията на комисията, защото към момента са безмислени. За последното нещо мисля, че и останалите колеги са на същото мнение. Така че, д-р Стойнов, по правилно би било да кажеш, че комисията вече няма да работи, а не че досега не си е вършила работата.

Link to comment
Share on other sites

Значи има 276 000 лв "мъртви" пари - това не значи ли , че членския внос наистина е голям и не е съобразен с реалните нужди от средства за да функционира БВС , че се трупат излишъци. Това само създава предпоставка за корупция и мераци на тези толкова много "излишни" пари по някакъв начин да се сложи ръка. А БВС да не е някаква фирма та " давайте да трупаме пари и да ги въртим по някакъв начин " и то наистина май така се получава " давайте , давайте пари , да не намаляваме членския внос , то много хубаво , че се трупат парички , ние ще намерим начин да ги прилапаме"... Какъв друг смисъл има според вас да продължават да се трупат тези пари и да не се намалява членския внос ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Точно това е целта, Лъчезаре. Голем зор им е! Обаче некой да седне тука да ми пише некви утопии или да ми праи некви срамни пресконференции... СИКТИР! А участъковите са срещу промените, не заради това с труповете, а защото ги е шубе да не им избегат клиентите... михихихиихи

Link to comment
Share on other sites

Коко, може да се прав, но от доклада лично аз нищо не разбрах, защото бе поднесен по начин, по който трудно можеше да се проследи логиката.

Размера на членския внос е съобразен и с малките колегии някой от които са по 15-20 човека.Те как да си посрещат нуждите? 276000 лв са сериозна сума, но ако я разделите на 28 области се получава средно по 9857 лв. в областна колегия. И това е натрупано за период от 4 години.Вижда се, че парите не са много, просто няма добри инициативи за харченето им.А това зависи изцяло от нас.Докато не проумеем, че тези пари са наши, а не на БВС - така ще бъде.И винаги е по лесно да си критикар, отколкото да свършиш нещо.Така винаги си чист като ангел, но лично аз не приемам тази позиция.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Размера на членския внос е съобразен и с малките колегии някой от които са по 15-20 човека.

Ето това е една от най-големите тъпотии на БВС- неправилното райониране! Ако бяхме разделени на изток, запад , север и юг примерно, изобщо нямаше това да ви е оправданието за безумния членски внос! Обаче некой нема мозък в тиквата! Аз лично нямам против да плащам по 20 лева на месец. Обаче при положение, че се краде, че полза от БВС имат само участъковите, защото са повече на брой не можете да ми станете любими! Няма какво да тъпчем повече по темите, защото БВС е пълен провал. Ръководството не взема никаква поука от грешките си. Никаква! Просто не им пука и търсят само ПиАр изяви и лична финансова облага. Не ви щем!

Link to comment
Share on other sites

Мисля , че е несправедливо , да не кажа извратено да плащам нечия издръжка без да съм му баща ... Там където няма достатъчно членове - да се прикачат към по-големи области или градове. Това е все едно в някое малко село или градче да претендират за голям бюджет, та и университет и болница да им се построят...

Link to comment
Share on other sites

Ето това е една от най-големите тъпотии на БВС- неправилното райониране! Ако бяхме разделени на изток, запад , север и юг примерно, изобщо нямаше това да ви е оправданието за безумния членски внос! Обаче некой нема мозък в тиквата! Аз лично нямам против да плащам по 20 лева на месец. Обаче при положение, че се краде, че полза от БВС имат само участъковите, защото са повече на брой не можете да ми станете любими! Няма какво да тъпчем повече по темите, защото БВС е пълен провал. Ръководството не взема никаква поука от грешките си. Никаква! Просто не им пука и търсят само ПиАр изяви и лична финансова облага. Не ви щем!

Докажи, че съм крал!

Докажи, че съм си донесъл финансова облага!

Много ама много е лесно само да сипеш клетви и да се настроива съсловието само щото някой имат неизживяно детство!

Като не ни щете свалете ни!

 

По ялово дърво камък никой не хвърля!

Щом се пениш толка значи БВС не е провал, просто този рефрен - за селските доктори- взе да се вкисва, и скоро требва да измислите нов!

Д-р Горбанова - какво трябваше да направи БВС за Вас? - та всички с дребни животни нон стоп тръбят, че БВС нищо не прави за тях ами кажете какви са ви нуждите, кое Ви пречи в работата? Дайте да видим да направим една такава дискусия, но не по лесно е хихихихихи, хахахахахаха и още дрън дрън.

Досега нищо конструктивно само голи обвинения и абсолютно не желание за работа или за поемане на отговорност.

Link to comment
Share on other sites

Не помня колко пъти на местните събрания съм давала предложения за подобряване на нашата работа , предлагах промени в закона облекчаващи разпространението на ВМП та за които няма карентен срок, питах защо не ми съдействат да сключа договор за чиповете. Това са малки конкретни примери. Неколкократно сме изразявали нуждите си. Вероятно потъват в протоколната книга и дотам.

Вие кажете д-р Ангелов с какви доводи и конкретни примери ще ни докажете че мястото ни е в БВС.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Докажи, че съм крал!

Докажи, че съм си донесъл финансова облага!

 

Къде прочете, че съм писала, че ТИ си крал?! Или си гузен? Лично Тодоров ми разказа това-онова. Е, за теб нищо не ми разказа, ама щом казваш...

 

 

Крадете уважаеми колеги, защото ние не можем да го докажем! Чудесни сте! Се пак един латекс не струва 5000 лева ми обясниха...

 

Некои па си купували служебни баничарки. Други па се снимат дома с полупрофесионалки- служебни...

 

Нема да споря- никой не е крал!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...