Jump to content








Andiag2009-Мнение


adelchev
 Share

Recommended Posts

Интересувам се от оценката на колега ползваш тази програма.

Предварително благодаря за изказаните мнения.

Link to comment
Share on other sites

Все още не я ползваме както би трябвало. Моето лично мнение е че може и по-добра да е.

Link to comment
Share on other sites

Изключително сме доволни! Ползваме всичко в програмата на 100 %. Много по-бърза и по-удобна е за работа в сравнение със старата версия. Имаме от м. юни /руската версия/, от няколко дни-работим на българската-без грешка, 100 точки!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз уж ми обещаха да ми обновят моята от 2005,обновиха я и някой ако може да ми каже на минал пациент откъде после като се върнеш на него се вижда какво си му правил.Изключително УСЛОЖНЕНА ВЕРСИЯ,И РАБОТИ САМО АКО ИМАШ ИНТЕРНЕТ.Докато старата 2005г работи и без интернет.На новата за да напишеш някое лекарство трябва да си го вкарал в склада.А за амбулаториите с 2 лекари кой да се занимава с това?Там куца новия андиаг,на мен не ми хареса.ВМЕСТО ОПРОСТЕНО,ГО НАПРАВИЛИ СЛОЖНИЧКО.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте колеги,Андиаг ни беше проблем още от старата версия-2005,с доста споменаване на разни роднини бачкахме с нея.Новата версия обаче преля чашата на търпението ни (headbang) и решихме проблема радикално-след като не намерихме нищо,което да ни хареса поръчахме на наш познат да ни напише програма,с която да ни е лесно да работим.Най-общо казано тя е дневника,който всички водим,но в електронен вариант-пациентите ни се търсят лесно,всеки си има история,в която може да погледнеш кога какво си му правил,имаме си напомняния за ваксини и обезпаразитявания и още някое и друго улеснение-формуляра за микрочипираните кучета например или справката за ваксинираните срещу бяс :-) Ако някой иска можем да го свържем с човека който ни я писа

Link to comment
Share on other sites

Здравейте колеги,Андиаг ни беше проблем още от старата версия-2005,с доста споменаване на разни роднини бачкахме с нея.Новата версия обаче преля чашата на търпението ни (headbang) и решихме проблема радикално-след като не намерихме нищо,което да ни хареса поръчахме на наш познат да ни напише програма,с която да ни е лесно да работим.Най-общо казано тя е дневника,който всички водим,но в електронен вариант-пациентите ни се търсят лесно,всеки си има история,в която може да погледнеш кога какво си му правил,имаме си напомняния за ваксини и обезпаразитявания и още някое и друго улеснение-формуляра за микрочипираните кучета например или справката за ваксинираните срещу бяс :-) Ако някой иска можем да го свържем с човека който ни я писа

Направи ни една лека презентация със скрийншотове. Аз определено имам нужда от електронен дневник с приятен интерфейс.

Link to comment
Share on other sites

Andiag 2010 е безупречен. Незнам какво не му харесвате... като се свикне да се работи с него, (което отнема 1-2-3 часа макс)- после си зависим от програмата и осъзнаваш какво удобство е.

 

Василева

Link to comment
Share on other sites

Основният проблем на програмата е, че е безкрайно грозна. Интерфейсът й е като на Уиндоус 3.11. Проблем, е също така, че не могат да се отварят няколко прозореца едновремено.

Link to comment
Share on other sites

Проблем, е също така, че не могат да се отварят няколко прозореца едновремено.

...напротив-отварят се! Имам предвид Андиаг 2010 /последно обновяване при нас-07 април/.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Наскоро помолиг приятел да напише прграма за ветеринарна клиника.

Вече ми показа порви варианти и аз смятам че ще се получи доста сполучлива. По нататък ше я представя на някои от нашите сбирания.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте отново,нещо не остава време последните седмици да пиша :-)

За това какво не харесваме на Андиаг мисля,че най-точно се изрази едната ми колежка-цитирам я: "С тая програма имам чувство,че съм като личната ми лекарка,която ме поглежда за една минута и после пише два часа!!!"

Радвам се,че има колеги,според които тя е перфектна-както те така и аз имаме право на мнение,и тъй като моето явно е различно поръчах програма,с която да ни е и лесно и приятно да работим.Знам ,че има и други нехаресващи Андиаг-това е причината да напиша тук ,че има някаква нейна алтернатива

Link to comment
Share on other sites

Все още не я ползваме както би трябвало. Моето лично мнение е че може и по-добра да е.

 

Аз съм си все още на това мнение :) Версия 2010 от януари посл. обнова. Уж ще идва да слага новата версия и да ни обясни туй-онуй.

Засега съм скептична. За мен лично има един куп недостатъци. Освен ако в най-новата не са премахнати ?

Link to comment
Share on other sites

аз вчера си качих новата демо версия !

 

като човек който не е работил с програма до сега ми се вижда доста усложнена като вкарване на информация. Има много под менюта, влизаш там, записваш тук, добавяш, запазваш и т.н.

 

като продукт не е лоша, но в желанието си да е по-пълна е направена усложнена като обслужване. иначе има всякакви екстри и статистики за склад, пациенти и т.н.

 

аз си я предсттавях малко по-опростена като въвеждане на данни. Тя е правена за клиники в които най-вероятно си има персонал специално за въвеждане на тези данни. Но ако в един момент имаш 2-3 пациенти в кабинета , тотално ще изпушиш с времето. Въвеждането на данните/анамнеза, преглед, лечение/ според мен трябва да става лесно и достъпно без да се влиза насам натам с бутони, запазване, архивиране и други....

 

Иначе програмата никак не е лоша, много труд е вкаран в нея, не е скъпа, актуализирането е за сметка на фирмата, обслужване и отстраняване на възникнали проблеми е на момента, добре е архивирана, като продукт е на доста на ниво.

 

Може би трябва да бъде създадена в два варианта: за големи клиники и друга за кабинети!

Да го наречем сложна и много функционална, и лесна и бързо обслужваща се.

 

 

Кчих и демо версия на още една програма, която е пък доста в опростен вариант. Не следи складова наличност, има няколко полета които попълваш с анамнеза, лечение, диагноза и всичко това се архивира след това във вид на дневник, можеш и да си го принтираш, всичко е едно под друго все едно си писал в тетрадка.

 

Принципно повече възможности ми дава Андиаг, само да опростят малко въвеждането на данни, дори това да е за сметка на някои екстри. ще поработя малко и най вероятно ще я по-българя, както са направили някои колеги!

Link to comment
Share on other sites

Ами аз като напредвам в овладяването и , все повече я харесвам. Може и да не я натоварваш за сега с точни данни за склада и аптеката , но трябва да ги пишеш там нещата за да ти излизат на пациенти...

Засега си пишем на любимия хартиен носител , а после се въвеждат. Тенденцята е наистина това да го прави помощния персонал.

Да дапълня че преди броени дни я обнови човека.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

До всички колеги ползващи тази програма искам да им обърна внимание , че фирмата която я предлага се опитва да ни прецака въвеждайки от тази година договор за едногодишно обслужване в размер на 120 лв без това да е съобщено когато е закупувана програмата .С две думи пак поредната фирма се опитва да ни прееееееее,,,,,,,,,,,,,,.Ще съм благодарен на всички ,които ми дадат адреси и мнение за други програми от този вид.:@

Link to comment
Share on other sites

До всички колеги ползващи тази програма искам да им обърна внимание , че фирмата която я предлага се опитва да ни прецака въвеждайки от тази година договор за едногодишно обслужване в размер на 120 лв без това да е съобщено когато е закупувана програмата...

 

Точно по тази причина аз вече не я ползвам. Много мразя някой да променя правилата на играта по време на мача...

 

А иначе точно 2010 обслужващия програмата ми прехвърли от лаптопа на стационарен компютър инсталацията заедно с актуализиране на версията и нищо не спомена за годишни поддръжки. Докато преди 2 месеца започна да ми излиза съобщение "10 дни до края на договорения период" ... "9 дни до края на договорения период" и т.н. А всъщност в договора няма записана точка за срок и годишна поддръжка.

Link to comment
Share on other sites

Преди повече от 7 години минахме по същия път с търсене на подходящ софтуер за амбулаторна дейност и магазин. Изхода се оказа разработването на нова програма съобразена с нуждите ни. Програмата се казва VET и е разработка на laitsoft. Доста по-лесна и бърза от другите на пазара. Хубаво е също, че ако имате някакви специфични нужди, звънвате на автора и той срещу скромна сума ги разработва и добавя (ако е възможно), като по този начин програмата се адаптира към желанията на клиентите. Цената също мисля, че е по-ниска от на конкурентните такива.

 

Това е сайта с повече инфо и демо версия http://www.laitsoft.com/

 

Ръководство - прикачен файл

 

Поздрави,

 

А.Гроздев

vet.doc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...