Jump to content








Проект на Наредба за амбулаториите и т.н.


Recommended Posts

E мили ми смехурко, дойде време и опиканите да се обадят:

1. Комисията по ГРД така я свърши че още малко и щеше да олиже задника на Байчен, и ако не беше председателя на БВС този ГРД немаше да е до никаде.

2. проекто наредбата е направена още преди да се помисли за БВС и се притиква леко леко от хора наистина заинтересувани да бъде в този си отвратителен вид но така или иначе тя неможе да стигне далеч щото щете или нещете ще трябва да има съгласуване с БВС.

3. Аз съм в комисията по добрата практика ами наникъде щото трябва да се позапознаем малко с това как стоят нещата, то от сега е ясно че ще ни пикаят от горе но поне да е по-малко, та комисията си гледа работата и скоро ще има проект.

 

Твой приятел вечен весел патиланчо

ПС - аз също имах резерви към председателя на БВС - искам да ви кажа че е човек на място и досега каквото е трябвало е устоявали не се е съгласявал с компотите на НВМС, изключително интелигенте и сздържан човек

Link to comment
Share on other sites

но така или иначе тя неможе да стигне далеч щото щете или нещете ще трябва да има съгласуване с БВС.

това са само мечти. Съгласуването става още при изработването на проекта, те са го пуснали в сайта на министерството, а ти чакаш съгласуване.

Link to comment
Share on other sites

Могат да го пуснат и в космоса неможе без да пише съгласувано с БВС! Това от Европа го искат!

 

От бършещите се

Не се засягай, но щом си в ръководството трябва да носиш на критика. Къде са правилниците за работа на ръководните органи? Трябваше да ги има преди 2 месеца.

 

Когато беше в София Walter Winding на 17-18 юни, някой от БВС срещна ли се с него? Да видя сега дали някой знае кой е тоз човек!

 

Дано на тези 2 елементарни и супер конкретни въпроса поне да получа отговор!

=))

Link to comment
Share on other sites

От чл. 24 до чл.31 на устава е записано какво правят ръководните органи. Какъв повече правилник искаш? Да не мислиш, че като съм в комисията по етика сутрин ходя на работа в офиса на БВС и по цял ден решавам кой сгрешил и кой е обиден и за някакъв срок да му реша проблема? Освен периодичните задължения, аз работя в тази комисия само когато има конкретен случай. Толкоз. Освен това в устава пише, че можем да станем членове на международни подобни организации, като ФВЕ, чийто председател е Уолтър Уиндинг, но само ако общото събрание на представителите поиска и потвърди това желание. Ръководството не може еднолично да решава такива въпроси. Най-малкото, защото такова членство е свързано с членски внос, който е доста повече от пикливите 18 и 50 дето са ви трън в очите. Ако станем членове веднага ще се намери някой тарапончо дето ще кресне-що да даваме пари на тази организация, какво ни грее нас!

Прочети си устава и ако имаш конкретен въпрос питай.

Link to comment
Share on other sites

От чл. 24 до чл.31 на устава е записано какво правят ръководните органи. Какъв повече правилник искаш? Да не мислиш, че като съм в комисията по етика сутрин ходя на работа в офиса на БВС и по цял ден решавам кой сгрешил и кой е обиден и за някакъв срок да му реша проблема? Освен периодичните задължения, аз работя в тази комисия само когато има конкретен случай. Толкоз. Освен това в устава пише, че можем да станем членове на международни подобни организации, като ФВЕ, чийто председател е Уолтър Уиндинг, но само ако общото събрание на представителите поиска и потвърди това желание. Ръководството не може еднолично да решава такива въпроси. Най-малкото, защото такова членство е свързано с членски внос, който е доста повече от пикливите 18 и 50 дето са ви трън в очите. Ако станем членове веднага ще се намери някой тарапончо дето ще кресне-що да даваме пари на тази организация, какво ни грее нас!

Прочети си устава и ако имаш конкретен въпрос питай.

Ти си прочети закона. Там има конкретен двумесечен срок за изготвяне на тези правила, не отмествай темата.

 

Как може БВС да не е член на европейската федерация? Камарата и стария съюз явно не са срещнали проблеми с членския внос.

 

Все още чакам отговори на двата конкретни въпроса:

 

1. Защо няма правилници за дейността на ръководните органи, каквото е изискването на закона?!

2. Някой срещна ли се с въпросния шеф на Федерацията на 16-17 юни в София?!

 

Чл.45. (1) БВС може да членува в международни организации с еднакви или подобни цели и задачи, след решение на НС и утвърждаване на ОСП.

(6) Приема правилник за своята дейност. Става дума за ККПЕ. Цитатите са от устава.

Link to comment
Share on other sites

И Д-р Дамян Илиев и Д-р Гавазов са твърдо ЗА тази проектонаредба - и с двамата съм говорила лично още много преди да я прочета и тази теория съм я слушала - направо все едно те лично са я писали. Не може да очаквате да не я подкрепят.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
все едно те лично са я писали.

Защо ,, все едно " ? ...

Ама няма кой да си признае ... Щото са ,, МЪЖЕ " ( тук обикновено следва дума , започваща с ,, п " - същ. , женски р. , мн.ч ... но ще се сдържа , заради Шефа - ЕДИНСТВЕНО ! ) !

=))

... Ми то как да си признаеш ... народния гняв не е приятен предполагам . А ?!

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

И съответно този пост ме ВБЕСИ !

БВС вече ни излъга ! И затова имаме нужда от алтернативна организация .

post-30-1217743169.jpg

Link to comment
Share on other sites

Който има келепир от тази наредба, той и ще я подкрепи естествено. Защото по силата на наредбата не можеш да направиш един ентропеум или една уретротомия в кабинет втора категория. И същите тези пациенти ще трябва да отидат при сътворилите наредбата.........

Ако там работи обаче лекар пета категория? Какво става? Мога да посоча конкретни примери за пациенти, идващи от големи клиники екстра 5 зввезди категория с неточни диагнози и лечение. С лабораторни резултати, които би трябвало да са на трупове, а никой не се е замислил за това.

Фасадата не винаги е свързана с качеството на работа. Разбирате ли го това?

Link to comment
Share on other sites

Искам да разбера - кой има пръст в тая наредба!? В началото беше малко на майтап, сега съм почти убеден, че наистина някой стои зад вкарването на тази категоризация. Да кажем - лошо няма, но да беше обсъдено сред колегията.

 

Искам д-р Гавазов да напише тук собственоръчно - откога знае за тази проектонаредба и има ли нещо общо с идеята. И да има пред вид, че нищо не остава скрито. Ако някой от ръководството на БВС е бил в течние и си е мълчал - трябва да си ходи. Според мене цялото ръководство трябва да си ходи, ако до месец не покаже, че върши нещо. Ама , колеги, не забелязвате ли - няма и помен от някакъв отчет! Никой не иска да изброи како е свършено, какво предстои да се направи, каква е визията за бъдещето! Защо?

Link to comment
Share on other sites

Искам да разбера - кой има пръст в тая наредба!? В началото беше малко на майтап, сега съм почти убеден, че наистина някой стои зад вкарването на тази категоризация. Да кажем - лошо няма, но да беше обсъдено сред колегията.

 

Искам д-р Гавазов да напише тук собственоръчно - откога знае за тази проектонаредба и има ли нещо общо с идеята. И да има пред вид, че нищо не остава скрито. Ако някой от ръководството на БВС е бил в течние и си е мълчал - трябва да си ходи. Според мене цялото ръководство трябва да си ходи, ако до месец не покаже, че върши нещо. Ама , колеги, не забелязвате ли - няма и помен от някакъв отчет! Никой не иска да изброи како е свършено, какво предстои да се направи, каква е визията за бъдещето! Защо?

След като искате промяна на ръководството или устава, а и на двете съберете подписа на една трета от членовете на БВС и свикайте извънредно общо събрание. Аз лично съм ЗА. Имам си причини. Но пък се страхувам, че тези които искат промяна няма да учавстват в нея. Просто голяма част от тях са против всичко, било то лошо или хубаво.

Link to comment
Share on other sites

Искам да разбера - кой има пръст в тая наредба!? В началото беше малко на майтап, сега съм почти убеден, че наистина някой стои зад вкарването на тази категоризация. Да кажем - лошо няма, но да беше обсъдено сред колегията.

 

Искам д-р Гавазов да напише тук собственоръчно - откога знае за тази проектонаредба и има ли нещо общо с идеята. И да има пред вид, че нищо не остава скрито. Ако някой от ръководството на БВС е бил в течние и си е мълчал - трябва да си ходи. Според мене цялото ръководство трябва да си ходи, ако до месец не покаже, че върши нещо. Ама , колеги, не забелязвате ли - няма и помен от някакъв отчет! Никой не иска да изброи како е свършено, какво предстои да се направи, каква е визията за бъдещето! Защо?

След като искате промяна на ръководството или устава, а и на двете съберете подписа на една трета от членовете на БВС и свикайте извънредно общо събрание. Аз лично съм ЗА. Имам си причини. Но пък се страхувам, че тези които искат промяна няма да учавстват в нея. Просто голяма част от тях са против всичко, било то лошо или хубаво.

А бе човек, бъди мъж, както казва една обща позната ( =)) ) и отговори на конкретните въпроси. Защото, извинявай, но се опита да манипулираш всички.

ic_hat3

Link to comment
Share on other sites

Като искаш да разбереш колко съм мъж ела в Пловдив и ме пробвай. Докато няма кодекс, няма реално правилник който ако е нарушен да се произнася комисията. Както ти казах преди като се съберем ще решим кой от нас кои проверки да направи. Като имаш проблеми обърни се към местното ръководство и местната комисия по етика. Ако те не ти решат проблемите, тогава подай искане към националната комисия. Все питаш кога ще е готов правилника за работа. Ми незнам и не ме интересува. Ако догодина колегите вместо по 4лв получават поне по 10 за туберкулинизация, ако спре практиката с подбиването на цените за услугите, ако поне един лекар вместо да мрънка вземе да пусне жалба до местното ръководство за нерегламинтирана дейност на техник и се вземат съответните мерки, ако се предприемат постъпки за закриване на жалките гаражи дето носят гръмки имена на клиники, то значи организацията като браншова работи. Ако се стягаме за разни бюрократични неща и не гледаме реално проблемите значи целта на НВМС е постигната-да се самоизядем помежду си и така тежестта му да стане по-осезаема. "Никоя цивилизация не е била превзета отвън преди да се саморазруши отвътре". Припомни си това. И спри да мърмориш не където трябва щото олекваш.

Link to comment
Share on other sites

Обръщам се към всички колеги, с които от години коментираме и се мъчим да дадем идеи при приемането на законите и наредбите свързане с нас.

Абе колеги, искахме хубав закон, но не стана. Не зависеше от нас. Приехме го. Искахме закон за съсловната организация, събирахме се нееднократно, коментирахме, получавахме обещания за лобиране и пак не стана хубав, но поне го има. Хубавото в закона е, че устава и кодекса, както и другите правилници си ги правим ние. Ако трябва да дам за пример Пловдив, който беше по-активен и имаше желание стана делегат на събранието. Искам да кажа, че тези, които години са дискутирали и напъвали можеха да приемат устава. Сега може да се промени ако една трета от колегите пожелаят. Що сега като не ви харесват нещата не направите законовите постъпки да ги промените? Що като искахте организация, която да ни събере сега искате да се дистанцирате от нея? Да приема, че дадена област е била игнорирана бива, ама сме коментирали колеги почти от цялата страна и някакси не се връзва. Да приема, че не ви устройва задължителното членство ама навсякъде за да те защитава браншова организация, пък в повечето случаи и да практикуваш само трябва да членуваш, значи пак не се връзва. Айде за да спра да изброявам, че ще стигна до неприятни неща моля изразете позицията си.

Link to comment
Share on other sites

Много неприятно стана. Имах два конкретни въпроса, а колегата ме залива с празни приказки. Най-вероятно не знае отговорите им. Защо тогава се държи като лично отговорен и, пак да кажа, се опита да ни заблуди:

 

Чл.45. (1) БВС може да членува в международни организации с еднакви или подобни цели и задачи, след решение на НС и утвърждаване на ОСП.

Link to comment
Share on other sites

Могат да го пуснат и в космоса неможе без да пише съгласувано с БВС! Това от Европа го искат!

 

От бършещите се

Не се засягай, но щом си в ръководството трябва да носиш на критика. Къде са правилниците за работа на ръководните органи? Трябваше да ги има преди 2 месеца.

 

Когато беше в София Walter Winding на 17-18 юни, някой от БВС срещна ли се с него? Да видя сега дали някой знае кой е тоз човек!

 

Дано на тези 2 елементарни и супер конкретни въпроса поне да получа отговор!

=))

Ше ти отговоря защо не,

1. Правилници няма, и ако искаш може да ни осъдиш сега в Хага, ще се разработят и приемат, незнам защо са ти тези правилници, с какво те бъркат твоята работа, какъв отчет искаш от нас, искай отчет ор областния си председател, защо все се изхвърляш с разни въпросчета в пространството и то тук БВС има сайт и там ги задавай просто немога да те разбера дори и с най-добрите си мисли, все мегложди гадно чество.

2. Този господин който ти цитираш, понеже си уведомен по каква работа е бил в България, си е канил сам гости и си е провеждал срещи, Председателя е присъствал но въпросния господин не е имал време да се срешне с него. Е виждаш че и ние знаем нещо по въпроса.

 

От бършещите се!

 

ППТези въпроси не са за този сайт и незнам що търпи Йовко това нещо, БВС си има сайт и на него требва да се обсъжда всичко това.

Сутрин докато си пия кафето и се подготвям за работа с удоволствие първо разглеждах този форум от известно време от такива злобни бележцчици и от фрази укорителни и размахване на пръст вече дори дали влизам един път седмично, нека това остане професионален форум и се караме в другите категории тук просто взе да се вмирисва чорбата!

Link to comment
Share on other sites

Koko,

Задължителното членство и пионерската клетва с нищо не се връзват.

А всичко останало е интереси.

За клетвата съм съгласен. Отживелица е. И да не се кълнеш ако не спазваш закона пак си я оплескал. За задължителното членство-лекарите ако не са членове практикуват ли? На запад ако не си член на браншова организация практикуваш ли? Плюс това дай да изкоментираме следното- членовете трябва да спазват устава и кодекса. Но нечленуващите не са длъжни да се съобразяват. Те спазват конституцията и ЗВД, но подробностите, като цени, квалификация, минимално като изискване оборудване и други подобни не ги засягат. И пак се стига до оплаквания, че някой колега бил нелоялен с действията си. Да, ама нищо не можеш да му направиш и така. Според мен задължителното членство има повече предимства отколкото недостатъци.

Link to comment
Share on other sites

Дори и аз съм съгласен със задължителното членство. Срещата в София е била по този повод точно - за взаимодействието между ветеринарните служби и Veterinary Statutory Bodies. Има няколко интересни презентации от шефове на национални служби и от съсловни организации. Тези Veterinary Statutory Bodies не знам как точно се превеждат, но смисъла е, че са организации, въведени със закон. OIE има становище по въпроса, което гласи, че всички страни-членки трябва да имат такива организации, които да се занимават с регистрацията, добрите практики и дисциплината като цяло. В някои от страните например тези организации контролират и парапрофесионалистите, което включвало ветеринарните техници. Което пък ми се струва добра идея.

 

Позволявам си да пиша тук по тези въпроси поради голямата и авторитетна аудитория. Не съм имал намерение да обиждам някого. Който се чувства засегнат, нека приеме извиненията ми. Винаги се опитвам да коментирам принципи, а не личности.

 

Що се отнася до правилниците - щом са залегнали като изискване в закона, трябва да ги има.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
нека това остане професионален форум и се караме в другите категории тук просто взе да се вмирисва чорбата!

Този форум Е професионален . БВС има връзка с професията , както и шибаната проекто-наредба , която обсъждаме в тази тема .

Да , чорбата се вмириса ЗДРАВО ! А онзи , БВС-форума - да не би там да може да се прочете нещо по въпросите , които ни касаят !? Тук получаваме повече информяция ( силно казано ,, повече " ) , отколкото изобщо е написано там нещо ...

Link to comment
Share on other sites

Само едно не разбирам. С тия алтернативни организации. Ама толкова сме си българи, че навсякъде всичко трябва да си побългарим. Алтернативна църква. алтернативни партии, алтернативни сме от секъде. И понеже направеното не ни кефи решаваме, че алтернативното ще оправи нещата? Кога тва помогна? Къде точно видяхте, че тва е начина? И ако се направи, тези които я искат ще се захванат ли с управлението на тази Алтернативна организация? Щото тогава ще кажат - ааа, не, мен не ме е*е! Не...Просто ше се скрият някъде и ще си подвикват недоволно пак. Не става така, приятели! Начинът е един едничък! Обединение! А не 98347387 БЗНС-та, та и ние барабар с тях. Стегнете се малко! Който има забележки, някакъв проблем, вижда нередност и очевидно има топки да посочи, нека говори с настоящата организация, с конкретни доводи, но да говори. Не да си пишем по форумите и да се правим на много отворени. Щото всеки седи тука и ми ръси мозък като месия. Аз като имам проблем в кръчмата се оплаквам на сервитьора, след което ако нещо не ми е съвсем, както аз си искам викам началника му. Тук начинът е същия!

Link to comment
Share on other sites

Само едно не разбирам. С тия алтернативни организации. Ама толкова сме си българи, че навсякъде всичко трябва да си побългарим. Алтернативна църква. алтернативни партии, алтернативни сме от секъде. И понеже направеното не ни кефи решаваме, че алтернативното ще оправи нещата? Кога тва помогна? Къде точно видяхте, че тва е начина? И ако се направи, тези които я искат ще се захванат ли с управлението на тази Алтернативна организация? Щото тогава ще кажат - ааа, не, мен не ме е*е! Не...Просто ше се скрият някъде и ще си подвикват недоволно пак. Не става така, приятели! Начинът е един едничък! Обединение! А не 98347387 БЗНС-та, та и ние барабар с тях. Стегнете се малко! Който има забележки, някакъв проблем, вижда нередност и очевидно има топки да посочи, нека говори с настоящата организация, с конкретни доводи, но да говори. Не да си пишем по форумите и да се правим на много отворени. Щото всеки седи тука и ми ръси мозък като месия. Аз като имам проблем в кръчмата се оплаквам на сервитьора, след което ако нещо не ми е съвсем, както аз си искам викам началника му. Тук начинът е същия!

Ами всяка седмица набивам канчето на д-р Гавазов. Пиша тук, пиша в другия форум, пиша в блога! Какво повече да направя?! Мисля, че поставям конкретни проблеми и въпроси, но които ми се отговаря с общи приказки или изобщо се мълчи. Попитах например по какъв начин да пратя писмо до ККПЕ в София - някакъв адрес, пощенска кутия. Никой не казва нищо.

Link to comment
Share on other sites

А аз ако знаеш кви неща съм написала в моя блог...Блог! Ти сериозен ли си или си интернет месия? При тазседмичното набиване на канчето на Гавазов му поискай адрес за жалбите. Защо не си го направил до сега? Нямаш време от блога, подозирам...

Дай по-сериозно! Поставяш сериозни въпроси, отнасяй се сам към тях сериозно. 2 форума и 1 блог е просто несеризно!

 

 

П.П. Ама колко пъти съм написала "сериозно", тафтологии яко...

Link to comment
Share on other sites

А аз ако знаеш кви неща съм написала в моя блог...Блог! Ти сериозен ли си или си интернет месия? При тазседмичното набиване на канчето на Гавазов му поискай адрес за жалбите. Защо не си го направил до сега? Нямаш време от блога, подозирам...

Дай по-сериозно! Поставяш сериозни въпроси, отнасяй се сам към тях сериозно. 2 форума и 1 блог е просто несеризно!

 

 

П.П. Ама колко пъти съм написала "сериозно", тафтологии яко...

Е, живеем в XXI век! С 90% от клиентите си не съм се виждал никога. Ползвам интернет-банкиране. И понеже като седна да пиша протоколи мога да драсвам и тук използвам възможността. Иначе от 15 години насам не съм почивал повече от 5 дена накуп. В смисъл - не вися по цял ден пред компа щот се чудя как да си убивам времето. :))

 

А бе какво говориш, от няколко месеца не е имало събота или неделя, в която да не съм в таз пуста лаборатория! последните две седмици - до 22-23 часа. Ама ме кефи! =))

 

Пък и по този начин контактувам с цял свят. Но, ако кажеш, ще им пусна и пощенски гълъби, стига да хване дикиш.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...