Jump to content








Пренасяне на заек през граница


Recommended Posts

Общо взето май никакви.

 

Миналата година едни клиенти пътуваха за Германия със заека и котарака си. Аз разпитвах насам натам, но никой не знаеше нищо по въпроса за пътуването на зайците. В крайна сметка му направих един международен паспорт и две заверени ваксини песторин и обезпаразитяване с Панакюр. Едва не му сложих и чип.

 

Преди около месец клиентите дойдоха с малко коте за ваксина преди да заминат обратно за Германия, и споделиха че като са завели заека за регистрация там, колегите са казали, че за пръв път виждат заек с международен паспорт (: (:

 

Така че, да пътуват спокойно.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето май никакви.

 

Миналата година едни клиенти пътуваха за Германия със заека и котарака си. Аз разпитвах насам натам, но никой не знаеше нищо по въпроса за пътуването на зайците. В крайна сметка му направих един международен паспорт и две заверени ваксини песторин и обезпаразитяване с Панакюр. Едва не му сложих и чип.

 

Преди около месец клиентите дойдоха с малко коте за ваксина преди да заминат обратно за Германия, и споделиха че като са завели заека за регистрация там, колегите са казали, че за пръв път виждат заек с международен паспорт (: (:

 

Така че, да пътуват спокойно.

 

Според мен липсата на чип обезсмисля издаването на международен паспорт, тъй като с този паспорт ще може да пътува всеки подобен заек.

Link to comment
Share on other sites

Богдан е прав. Разбира се, че всяко животно трябва да има маркировка- пръстени за птиците, за бозайниците и влечугите чипове... паспорти или сертификати за тези, които са повече на брой като примерно птиците... там е сложно, защото се регистрират като животновъден обект, а това отнема 2-3 дни...

 

Колко пъти сме тъпкали какво ли не по въпроса. И не се научихте да звъните и питате който трябва: д-р Кънчев, ОДБХ София- 02/8322198.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз му звънях и до колкото разбрах ,че нещо бързаше , бе че не трябва чип и паспорт , а декларация написана на български и английски от доктора и гласяща , че животното е клинично здраво и може да пътува и произхожда от обект на който не е наложена карантина. Подпис и печат на доктора. Но и аз това си мислех за това , че като животното не е маркирано какъв е смисъла на този документ и какво ще разберат колегите в чужбина от печата на български ...

Link to comment
Share on other sites

След като има измислен лесен начин за идентификация който легитимира нашите действия спрямо който и да е пациент защо трябва да се чудим дали да го правим или не ???

 

- поздрави на всички по случай новата година, дано общият разум да ни помогне за постигане на по добри личи успехи -

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...