Отиди в съдържание

Фото

Какво е това

лимфаденопатия

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 03 March 2017 - 10:52 AM

Колеги, днес ми докараха за ваксина три месечно пинчерче. При прегледа се останови уголемяване на подкожните лимфни възли по целия гръб и корема. Подвижни, неболезнени. Симетрично. Поплитейните, мандибуларните е цервикалните почти никаква реакция. Кучето е в добра кондиция със запазен апетит. Помагайте!

#2 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5756 Постове

Posted 03 March 2017 - 11:03 PM

Къде точно са тези лимфни възли по гърба и корема?

#3 д-р Лъчезар Николов

д-р Лъчезар Николов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1047 Постове

Posted 04 March 2017 - 11:51 AM

Д-р Коко защо смяташ , че тези възли са лимфни. На гърба и корема подкожно аз лично не знам да има лимфни възли , освен тези на трупа - прескапуларни , ахиларни и суперфациални ингвинални. Може ли тези възли да са някакви други , различни от лимфни.Някакви грануломи примерно. Още повече , че точно лимфните възли които казваш не са реагирали. Логиката според мен сочи ,че това едва ли са лимфни възли. Само биопсия ще ти каже със сигурност.

#4 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 05 March 2017 - 09:23 PM

Смятам че са лимфни възли, защото преди да ви попитам съм проверил тук там за такива образувания и на снимките са точно на тези позиции - до препуциума, в двете ингвинални области, от страни на крупата, странично високо на гърба, но разликата между прочетеното и това което видях е, че не са болезнени, подвижни и не срастнали и няма влошаване на общото състояние. Ще биопсирам със сигурност.

1 user(s) are reading this topic

0 членове, 1 гости, 0 анонимни потребители