Jump to content








VVC Семинар 2009



Recommended Posts

По традиция вече и следващата година ще проведем VVC Семинар. Желанието ми е да е отново в края на Март. Вече има желаещи за презентации. Всеки един от нас има възможност да презентира клиничен случай или да представи нещо полезно. Така че, записването започва и ако имате идея да се включите моля заевете го тук като посочите и темата, която желаете да представите.

Link to comment
Share on other sites

Другият вариант е да обобщя теоретично в десетина слайда техниките, които ще се упражняват на уоркшопа за скъсана връзка тъй като няколко колеги ме помолиха за такава информация. Кое ще е по-полезно според вас?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Има още време, ако някой колега иска да се включи с представяне на интересен случай от практиката или да поднесе друга информация, която ще е полезна н авсички нека да пише тук или да се свърже с мен.

Link to comment
Share on other sites

Все още не съм уточнил точната дата. Планирам да е в края на Март.

Днес с Мартин правихме репониране на жлезата при cherry eye на един 43 кг ротвайлер с покет техниката. Операцията я записах на видео и мисля това да е една от темите, които ще представя и аз на семинара. Там ще покажем видеото.

Link to comment
Share on other sites

Иб.. му м...та / възпитана съм!/- точно покет техниката или номер три като техника в очната ми хирургия досега е с около 60% неуспеваемост - много се дразня! А толкова ми харесва като теоретично изпълнение... и си упорствам на нея... На теория е една толкова чистичка, подредена, прибрана... и след две седмици толкова неуспешна.. ;)

Link to comment
Share on other sites

и преди говорихме за това, досега не съм имал неуспешна. Ако и при последната няма проблем значи успеваемоста е доста голяма. Тук за пръв път ших с 6-0 и то при доста голямо куче със сериозно хиперплазирала жлеза. След зарастването на раната (5-7 дни), ако не изпадне, няма логика това да се случи в следващите дни, освен ако джоба не е много плитък.

Link to comment
Share on other sites

Аз също мога да подкрепя тезата, че успеваемостта е голяма. Засега при моите пациенти е нямало проблем. Освен това при по-малките хиперплазии не режа хрущяла. Йовко ще каже, че еу необходимо при всички, както каза и австрийката на конгреса, но ето един факт, който показва, че като преценяваш на място, а не следваш строго процедурата също ще успееш. Досега съм шил само с 5/0 монофиламентни конци.

Link to comment
Share on other sites

И при мен досега не е имало проблем, с изключение на един път когато ,както ми каза после Йовко бях направил по плитък джоб и третия клепач леко беше като подут.Аз шия с рибарска корда.

Link to comment
Share on other sites

Колеги за да определя точната дата искам да знам, кой ден е по-удобен за повечето от вас, Петък или Събота. Ако изберем Събота, мисля, че в Университета няма да е удобно, защото и кафенетата и стола предполагам няма да работят. пускам анкета за деня- виж най-горе на страницата.

Link to comment
Share on other sites

Моля колегите, които ще са лектори на семинара да ми пуснат точните заглавия на темите, които ще презентират и ориентировачната продължителност на презентацията.

Можете да го направите тук или на лично съобщение. Работната дата, която съм определил е 27.03.2009.

Link to comment
Share on other sites

На 28.03.2009 САМБС организират Veterinary Day с двама лектори от чужбина - Дерматология и Ветеринарен биснес. Нашия семинар и това събитие се падат в два последователни дни, което предполагам няма да е удобно за повечето от нас. САМБС не могат да променят датата, понеже това е свързано с ангажиментите на лекторите, така че остава аз да променя датата. Вероятно ще направим семинара в началото на Април.

Чакам от колегите, които ще говорят темите и продължителноста на презентациите.

Link to comment
Share on other sites

А защо не в първите дни след Великден.Постите са свършили,пролетта е дошла,едни такива романтични пориви изпълват гърдите........... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Според мен близост на събития означава да си се напил на едното :o и да не ти е минал махмурлука до другото =)) . :angry:

Ако семинара е на 24-ти или 25-ти април,а конгреса е в началото на юни,значи има повече от месец интервал за изтрезняване.Цял месец трезви?!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Тия дни се запознах с колегата от Хуманната медицина,който дигитализира рентгените в България.Оказа се,че всеки рентген може да бъде дигитализиран (mooning) Тая тема е интересна за всички,които се занимават с образна диагностика.Човека се нави за една кратка лекция.Колеги,ако ви допада темата ,направо да го свързвам с д-р Хараланов.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...