Jump to content








Трябва ли да е задължително членството в БВС?



Recommended Posts

Йовко, ще се поясня щото ме цитирате пък явно не искате да разберете какво казвам. Устав, наредби, правилници и всички други щуротии се приемат от ОС, НС и комисии, които са съставени от членовете на БВС. Дали членството е задължително или не те би следвало да са задължителни за всички. Но ако не си член нямаш право на глас при изработването на тези неща и реално изцяло други ти определят правилата. Като си член, най-малкото ще предизвикаш дебат и нещата могат да се променят в правилна посока. Пък и историята е показала, че колкото по-малко хора определят съдбата на мнозинството се получава доста неприятна диктатура и монопол.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest д-р Анна Бондокова

Eто , аз съм член и МРЪХТЯ 6 МЕСЕЦА ! :) И резултатът от МРЪХТЯЩОПРЕДИЗВИКАНИЯ ДЕБАТ ееееее ...... : ????????????????? ... онова чудо в другата тема , дето Йовко ви е писал , че е получил официален документ . Супер ! Направо ... ре - зил !

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
ами Коко, то е просто бе. Ако имам идеи и амбиции ще стана член, като нямам ще спазвам каквото сътворите. Това е!

И аз така се чувствам - по-добре навън и без глас , отколкото вътре и пак без глас !

Link to comment
Share on other sites

Eто , аз съм член и МРЪХТЯ 6 МЕСЕЦА ! :) И резултатът от МРЪХТЯЩОПРЕДИЗВИКАНИЯ ДЕБАТ ееееее ...... : ????????????????? ... онова чудо в другата тема , дето Йовко ви е писал , че е получил официален документ . Супер ! Направо ... ре - зил !

Ане, сегашното състояние на съюза не е каквото трябва да бъде. Разбирам те напълно и те подкрепям в гнева ти, но тук разискваме какво смятаме че е правилно.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Дали? Запомнете си постовете.

Az ne sam Karabadzakov i ne trija !

Sega sam vatre i mi e otzad ! I se 4uvstvam po-gadno ! Tai , 4e ...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Eто , аз съм член и МРЪХТЯ 6 МЕСЕЦА !  :)  И резултатът от МРЪХТЯЩОПРЕДИЗВИКАНИЯ ДЕБАТ ееееее ...... : ????????????????? ... онова чудо в другата тема , дето Йовко ви е писал , че е получил официален документ . Супер ! Направо ... ре - зил !

Ане, сегашното състояние на съюза не е каквото трябва да бъде. Разбирам те напълно и те подкрепям в гнева ти, но тук разискваме какво смятаме че е правилно.

Imenno - az spodeljam kakvo spored men e pravilno . Po hronologi4en red 1-vi se pojavi ZSOVLB - toi e antihumanen sas zadalzitelno 4lenstvo ! A za sega6nata uprava na BVS .............................. ( BOXING & MUTRING ONLY ) :)

Link to comment
Share on other sites

Дали? Запомнете си постовете.

Az ne sam Karabadzakov i ne trija !

Sega sam vatre i mi e otzad ! I se 4uvstvam po-gadno ! Tai , 4e ...

Мислътъ ми, Сфинги, е, че оставайки безгласни ставаме пасивни, ставайки пасивни се превръщаме в амеби...Ама ся...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Az sam amoeba i bez tva - njama da go kazvam pove4e - i sas saiuz i bez saiuz tva e ! Neka pone imam pravo na izbor - da sam ili da ne sam 4len , kakvoto pravo sega njamam . Kakto kazva d-r Karaslavova po otno6enie na 4lenuvaneto v sega6noto BVS i pla6taneto na vnosa : ,, Mislja , 4e vse o6te ne sam tolkova stara i grozna , za da si pla6tam za seksa ... " . :)

Link to comment
Share on other sites

Ениуей, позициите ни очевидно са различни...И нещо няма ни отстъпване, ни разбиране...Всеки дърпа към себе си, не можем да видим по-далеч от носа си...Мда...

Link to comment
Share on other sites

Типичните черти на българина да хленчи,критикува и бездейства се наблюдават и тук.Аз също не съм доволна от развитието на БВС,но ми е ясно,че нещата не могат от веднъж да се наредят точно така както ги искаме,но все от някъде трябва да се започне.Пътят е дълъг и труден и ние трябва заедно да се опитаме да го чертаем и да вървим по него ,а не да свирим отбой и да загърбваме нещата.Писнало ни е да ни налагат правила и искаме да бъдем независими и неограничавани,но как да си създадем структура,която да защитава интересите ни и да ни обединява,след като при първия неуспешен опит сме готови да се откажем.Така само ще дадем възможност отнова само НВМС да диктува нещата.Мисля,че задължителното членство на този етап е начина да да ангажира колегията в това начинание,защото още нямаме сплотеността да го направим по друг начин.След като не сме доволни от резултатите до момента,нека не си чешим езиците само по форумите,а да направим нещо.

Link to comment
Share on other sites

Чесането на езиците е стъпка в правилната посока. Трябва да има възможност да се чуе мнението на повече колеги.

 

За Бога, колко време е необходимо, за да се избара едно пикливо удостоверение! Не говорим за велики неща!

Link to comment
Share on other sites

аз не мога категорично да отговоря, но ще Ви кажа това -

преди асоциациято да започне да защитава интересите ми - аз получавах 1200лв лиценз от участъка си за година. След като асоциацията вече я имаше и започна да ми помага аз получавам 82лв за година........просто пример................а аз не съм спрял да работя!!!

ЩЕ КАЖА ТАКА - МОГА ДА СИ ПЛАЩАМ ОЩЕ ДА РЕЧЕМ ГОДИНА - ЗА ДА УКРЕПНЕ И ЗАРАБОТИ АСОЦИАЦИЯТА, НО ПОСЛЕ НЕ ВИЖДАМ СМИСЪЛ - АКО ВСИЧКО ОСТАНЕ ТАКА ИЛИ ПО-ЗЛЕ/НЕ ГОВОРЯ САМО ЗА МИРИЗЛИВИТЕ МИ ПАРИЦИ/

Йовко, приеми за НЕ !!!

Link to comment
Share on other sites

Ама плащам данък, плащам си и издръжката, а и съм положила изпит, за да съм шофьор.

Мила,

данъка пък какво общо има със спазването на правилата?

Нека браншовата олганизация да издава лиценз за работа, нека да определя правила, нека да санкционира, но защо е нужно да се членува задължителон. Всъщност има само една причина и тя е за да може да се издържа.

Не мога да разбера какъв е този мазохизъм ,все някой друг да искаме да ни казва какво да правим, а когато имаме възможност ние да определим правилата и ние да спазваме тези правила, да ни е страх да го направим. По добре да изтупаме юргана и да изхвърлим бълхата отколкото да го горим.

 

Та по Титово време , другаря Тито инспектирал ТКЗС-та. Видял две ниви с царевица. Едната с голями кочани, гледана , а другага и за силаж не става. Оказало се ,че едната е на ТКЗС-то , другата частна. Като попитал защо така ,най-възрастния човек му казал:

" У чужди руки, само куро ставо ,друже Тито."

 

Недейте да мислите , че някой друг ще ни свърши нашата работа. Стягайте се за нов конгрес и да изберем читаво ръководство.Да ама за тази работа трябва да има публични кандидатури с програми и идей. За н-ти път подхвърмям идеята за подкрепа на такъв кандидат. Да ама до този момент никой не се е престрашил до сега.

И въобще ние българите сме голями професори и всичко знаем , ама да има начин друг да е свърши тази работа , а ние да сърбаме кафето в Ганкиното кафене да бистрим политиката да псумаваме БВС и да чакаме " батушка Иван " да дойде да ни освободи.

Link to comment
Share on other sites

И въобще ние българите сме голями професори и всичко знаем , ама да има начин друг да е свърши тази работа , а ние да сърбаме кафето в Ганкиното кафене да бистрим политиката да псумаваме БВС и да чакаме " батушка Иван " да дойде да ни освободи.

А! Баш!

Влади каза, че ще има събрание. Кога? не знам...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Кога? не знам...

Аз чакам на пощата с нетърпение да получа писъмце ! И дано да е още тази седмица ! И да не е с дата за януари ! =))

Link to comment
Share on other sites

д-р Делчев,

мазохизма е да наведеш глава и да се подчиниш на насилственото членство в каквато и организация да е. Именно тези които го правят после чакат всичко наготово от "майката хранилница".

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
д-р Делчев,

мазохизма е да наведеш глава и да се подчиниш на насилственото членство в каквато и организация да е. Именно тези които го правят после чакат всичко наготово от "майката хранилница".

=))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Колеги сега се връщам от събрание на БВС.

 

1.Останах крайно разочарован от събранието:ЗАЩО?

-обстановката тип селска среща в селския хоремак.Обиди ме факта че ме канят на среща за да си платя членския внос в РВС -Силистра.Щом БВС е Независима съсловна организация можеше да се направи срещата в друга част на града(поне да имаше столове да седнем).

 

2.Аз не разбрах че съществуваме НИЕ-лекарите който се занимаваме с домашни животни.

А може би не съществуваме защото не сме си платили членския внос.?

 

3.Аз не разбрах защо съм на тази среща-слушах че се делят участъците,че всички участъкови лекари са си платили вноската(като послушни членове на партията).Не разбрах че някой ме иска в БВС.,никой не ни смята за живи.Гледат се колегите на участъци и ГРдоговор.

Link to comment
Share on other sites

Уф, нали точно това му е проблема на БВС-то - ПАК, ОТНОВО И ЗАВИНАГИ.... Как пък няма сред нас някой напорист "кучкар", който хем да успява да се разбира с "краварите" и да им разясни, че за нас пък наредбата е нещо важно.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
НЕМОЖЕЛО ДА СИ ОТВОРЯ КЛИНИКА БЕЗ РАЗРЕШЕНИЕ НА БВС???????ОБАДЕТЕ СЕ НА МИНИСТЪРА ДА ВИДИТЕ ЧЕ МОЖЕ!!!

Колега Андреев , какво имате предвид с поста си ? Аз лично не го разбирам . Ще може ли да ми обясните , моля . Мерси предварително !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...