Jump to content








Регистрация на ветеринарна амбулатория


Recommended Posts

Ако искаш звънни да се видим тия дни и бат' Влади ще ти обясни, той се занимава при нас с тези неща.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Описва ми последователността от действия - само дето пак има поредица от нововъведения..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Някой знае ли какво е искал да каже автора? =D>

http://www.standartnews.com/bg/article.php...&article=219250

Кое разрешително имат предвид?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Д-р Караславова кажете как регистрирахте амбулаторията.

 

Накой ако има сайт или линк къде да се провери това да пише-КАк да си регистрирам и узаконя кабинет.

Link to comment
Share on other sites

доколкото знам се подава едно заявление с няколко прикрепени документи към него , а именно променен статут на сградата , решение на фирма , копие от дипломата на управителя ... това е най-важното доколкото знам

Link to comment
Share on other sites

86567154cfdf01d0bfea315ec5298c9c.gif

 

Както си го написал звучи ТОООООЛКОВА лесно.

 

86567154cfdf01d0bfea315ec5298c9c.gif

 

Да, в общи линии е това, но зад всеки от тези документи се крие едно невероятно ходене по всички възможни мъки и доста парички. Освен това ти трябва документ за членство в БВС според новата мода.

 

На първо време отиди в общината и питай какво ти трябва за промяна на статута на помещението. Всяка община има съвсем собствено виждане по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

86567154cfdf01d0bfea315ec5298c9c.gif

 

Както си го написал звучи ТОООООЛКОВА лесно.

 

86567154cfdf01d0bfea315ec5298c9c.gif

 

Да, в общи линии е това, но зад всеки от тези документи се крие едно невероятно ходене по всички възможни мъки и доста парички. Освен това ти трябва документ за членство в БВС според новата мода.

 

На първо време отиди в общината и питай какво ти трябва за промяна на статута на помещението. Всяка община има съвсем собствено виждане по въпроса.

На нас промяната на предназначението (статута) от "магазин за промишлени стоки " във "ветеринарна амбулатория" ни отне 8 месеца около 1800 лв. Това са разрешителни за строеж, проекти и такси и не знам какви още простотии бяха. А бе все едно строихме на гола поляна, а де факто не сме променяли нищо - само за един документ. clapping Фирма ни искаше 2800лв и ни казаха минимум 3 месеца.

Относно отмяната на лицензии от статията на вестник Стандарт мисля ,че визират отмяната на изискването за регистрация в общината , което във Варна беше 30лв и отпадна, когато откривахме нашата амбулатория.

Link to comment
Share on other sites

Мдам.. и аз по едно време почнах да издивявам и викам "абе хора, аз нищо няма да променям, а вие ми искате документи все едно НДК ще строя. Само геодезично проучване на квартала не поискаха. Кофти е . Не знам, кой изобщо го е измислил.

Link to comment
Share on other sites

Д-р Караславова кажете как регистрирахте амбулаторията.

 

Накой ако има сайт или линк къде да се провери това да пише-КАк да си регистрирам и узаконя кабинет.

 

 

Ще попълниш един куп молбички,

ще платиш безброй таксички,

ще теглиш няколко майнички,

ще хванеш няколко язвички и готовооооооо!

Link to comment
Share on other sites

Добре,а ако си под наем?Пак ли трябва да се променя статута?И всеки път,докато се кротнеш!

 

 

По принцип ако си под наем това е задължение на наемодатела.Но при мен не се получи, и се наложи да дам около 1400 лева и да чакам 10 месеца.

Link to comment
Share on other sites

Задължение на наемодателя е принципно - но ако не ти тегли една майна още когато го споменеш и не те прати да си търсиш друго помещение, си го правиш ти като поп - и проекта заедно с таксите наистина излиза към 1400 лв + времето, чакането и язвите .. някъде около 6 месеца отнема наистина. Негово задължение е и да вземе съгласие от съседите, но на куково лято..

Link to comment
Share on other sites

Задължение на наемодателя е принципно - но ако не ти тегли една майна още когато го споменеш и не те прати да си търсиш друго помещение, си го правиш ти като поп

 

 

То така и стана!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Естествено че така става! Наемодателя си иска наема и го иска веднага - да не е луд да се занимава с пререгистрации? Аз ако бях наемодател, също нямаше да си дам помещението, ако трябваше аз да го пререгистрирам.

Само в мнооого краен случай за някой нечовешки красив ветеринарен лекар, без жена.... :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...