Отиди в съдържание

Фото

Куче - Хипотиреоидизъм и Лимфаденопатия

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 01 June 2016 - 09:35 PM

Колеги, абцесите при този пациент се повлияха от терапията клинически, д-р Димов е направил контролна ехография, при която не се е визуализирала маса на бъбрека, мезентериалните лимфните възли са били леко увеличени. направих контролна кръв:

Но, при този пациент проблемите не свършват. От няколко дни стопаните забелязали, че опадат космите. При посещението установих странна дерматоза при която козината опада заедно с подлежащия епител, симетрично от двете страни на хълбоците и по-крупата. Оголените участъци имат грапава повръхност и са хиперемирани. Кучето не проявява тенденциозно сърбеж в тази зона, но има болезненост. Не знам дали е някаква особена форма на епидермална некролиза, пиодермия или влажна екзема, но определено е странна за мен.... ако някой има идея за какво става на въпрос ще бъда благодарен да сподели.....

Attached Files

#22 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 03 June 2016 - 10:15 AM

резултат от посявката:

Attached Files

#23 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 04 June 2016 - 01:18 PM

това е клипче от прегледа

#24 д-р Лъчезар Николов

д-р Лъчезар Николов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1047 Постове

Posted 06 June 2016 - 06:30 PM

Автоимунно заболяване , реакция към лекарства локално или общо приложени, кожна неоплазия като епителиотропната лимфома , ако е изгорено при подтопляне ... Като оптимист бих заложил на неоплазията. Много му е мътна работата за това така залагам.

#25 д-р Мишо Несторов

д-р Мишо Несторов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 828 Постове

Posted 07 June 2016 - 07:38 AM

... Като оптимист бих заложил на неоплазията...

Оптимист казваш, а? =)) =)) =))

#26 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 08 June 2016 - 09:53 AM

За съжаление нямам клиничен опит с "кожна неоплазия като епителиотропната лимфома", но развоя много ме озадачава.....

#27 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 08 June 2016 - 04:27 PM

За съжаление нямам клиничен опит с "кожна неоплазия като епителиотропната лимфома", но развоя много ме озадачава.....

Също така ме преследва още един въпрос:  и m,r двете ли форми на Дирофилариозата /repens и immitis/ може да бъдат усложнени от глумерулонефрит ... ?

Пеше, виж в базата данни на форума има публикации от семинари. Там Милен Костадинов е изнесъл лекция за гломерулонефрита. Една от основните причини за него е дирофиларията. По-голяма връзка здраве му кажи!

#28 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 15 November 2016 - 11:21 PM

Скоро бях при пациента и реших да споделя развоя по-случая: От последното ми посещение кожните рани са оздравели напълно, намирам го в нормално общо състояние за възрастта си.

Посещението бе поради оплакване свързано с хематурия и разстройство. Изписах таваник и пробиотик за 7 дни, като успоредно поставих кучето на гастроинтестинал храна. След терапията оплакванията са изчезнали.

Клипче от посещението:

https://youtu.be/-sCGH22Qc94

Преди два дни беше на контролен преглед в ЦВК. От първоначалните изменения на мезентериалните лимфни възли и бъбрека няма следи. Новото е, че черният дроб е с изменена структура, заоблени ръбове, хиперехогенен, съмнение за неоплазия, фиброза или холангиохепатит. В момента е на легафитон, есенциале форте и хомеопатичен микс за подобряване функцията на ЧД. Надявам се терапията да поддържа пациента в добро здраве максимално дълъг период от време.

1 user(s) are reading this topic

0 членове, 1 гости, 0 анонимни потребители