Отиди в съдържание

Фото

Интересен пациент

амилойдоза ?

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 dr grozdanov

dr grozdanov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 523 Постове

Posted 26 July 2017 - 01:54 PM

Преди около седмица ми докараха пациент за второ мнение . Става въпрос за дратхар , женски на 60 дни , обезпаразитен с дронтал пупи двукратно , ваксинирано на 07.07.17 с DP на интервет .Според стопанина два дни преди посещението е отишъл при колегата обслужващ кучето с оплакване за нарушена координация и липса на апетит . Когато донесоха кучето при мен беше с квадриплегия , жив поглед , ВТТ норма , УЗИ корем норма според мен , палпация болезнени и слабо темперирани стави , ПКК HCT-26.3 . HGB-9.1 .WBC-27.7 . NEU-20.0 . GRAN-76 % .

PHOS-4.25 . Ca 3.36 . ALKP-452 .Работни диагнози - Миастения гравис и Постваксинален полиневрит . Направих консултация с д-р Христов /специални благодарности/ и се ориентирахме към първата заради регургитацията .Постепенно се разви следната картина - ретрофарингиалните лв отекоха и се втърдиха , след това пилора , панкреаса и бъбреците .При аутопсията споменатите части бяха бели и твърди . Трупа го замразих за да чакам доц . Симеонов да се върне на работа и да го изпратя . Смятам , че може въпреки всичко може да по умуваме . 

#2 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5774 Постове

Posted 26 July 2017 - 04:52 PM

Какво означава постепенно - за колко време? Какво се случи с пилора, панкреаса и бъбреците и как се установи, че има проблем с тях или това се установи чак при аутопсията?

#3 д-р Лъчезар Николов

д-р Лъчезар Николов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1058 Постове

Posted 27 July 2017 - 09:01 AM

Най-вероятно някоя остра инфекция.

#4 dr grozdanov

dr grozdanov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 523 Постове

Posted 27 July 2017 - 05:30 PM

Пациента е при мен от 11 часа на 20.07.17 . Измененията в кръвта са от тогава . Първо се промениха ретрофарингиалните лв установих го на 21 към обяд . На 22 го прибрах при мен , защото беше пило много вода и се беше издуло като гайда . Жаждата беше силна през цялото време но не съм изследвал урина . На 23 продължаваше да е като гайда въпреки , че течности подавах само венозно и ползвах деган за това започнах да търся и открих твърд и оголемен пилор , последва панкреаса на следващия ден след това беше аутопсията . Не мисля , че е инфекция , защото започна да става беше жизнено с жив поглед . Инфекцията стана накрая според мен от регургитацията .

0 user(s) are reading this topic

0 членове, 0 гости, 0 анонимни потребители