Отиди в съдържание

Фото

Чуждо тяло (осил) в носната кухина

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 д-р Васил Стоицов

д-р Васил Стоицов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 62 Постове

Posted 27 June 2016 - 04:58 PM

Колеги пускам темата ако може всеки да сподели как процедира при осил в някоя от ноздрите.

#2 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5774 Постове

Posted 27 June 2016 - 06:35 PM

Правя опит да го извадя под дълбока анестезия, защото ноздрите са много чувствителни. Ако не се вижда и не мога да го достигна, антибиотици и кортикостероид в противовъзпалителна доза. Доста често преминават и ги приглъщат.

#3 д-р Васил Стоицов

д-р Васил Стоицов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 62 Постове

Posted 28 June 2016 - 09:04 AM

И аз процедирам с антибиотици и кортикостероиди, защото в повечето случай е на дълбоко и не се вижда. А и като диша много ми изпотява стъклото на отоскопа и не виждам нищо.

#4 д-р Кондев

д-р Кондев

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 78 Постове

Posted 28 June 2016 - 10:43 AM

Аз освен посоченото му наливам малко АД3Е в съответната ноздра с надеждата да го омаже , направи по-слепен и не толкова разперен и да ослизи до известна степен канала , за да може по-лесно да премине и бъде преглътнат . Но не под анестезия,  за да не аспирира . Досега е давало резултат .

#5 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 28 June 2016 - 10:56 AM

Дълбока анестезия и изследване с отоскоп. Един случай да не го видим и после беше направил абсцес в дорзалния сегмент на носната кухина. Лечение в този единствен случай - трепанация. При нежелание и невъзможност от анестезия - промивки със хипертоничен солеви разтвор под налягане. 

#6 д-р Лъчезар Николов

д-р Лъчезар Николов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1058 Постове

Posted 28 June 2016 - 12:20 PM

До сега моите случаи са се оправяли само със антибиотик и кортикостероид . Пробвал съм се да видя няколко пъти с отоскоп , но нищо не се е получавало. Чувал съм , че колеги бъркат на сляпо с хемостатици или други дълги пинсети и  вадят осила насляпо както като бъркаш и вадиш от ухо. На мен това не ми се е случвало.

#7 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 28 June 2016 - 02:53 PM

Последният се беше забил в пликата в самото начало на носа. Ако не го виждаш ще си бъркаш покрай него и ще разраняваш лигавицата колкото си искаш.

#8 д-р Николай Митев

д-р Николай Митев

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 172 Постове

Posted 28 June 2016 - 04:44 PM

Бъркането на сляпо често е придружено с обилно кървене и аз лично не го препоръчвам.

0 user(s) are reading this topic

0 членове, 0 гости, 0 анонимни потребители