Отиди в съдържание

Фото

Пилороспазъм!

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#61 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 14 January 2008 - 10:41 PM

Йовко, ти изчопли доста интересна информация за атропина, а и неподготвен не е точната дума в случая.
Аз принципно съм свикнал да не гледам право в очите книгите, също и поднесена информация под каквато и да е форма!

А, за преминаването на течните съставки предполагам става при нормалната физиологична активност на пилора. При патологията наречена пилороспазъм, имайки в предвид данните от контрастната рентгенография смятам, че не пропуск няма!

За пилородуоденалната обструкция, се спряга че е една от най-често срещаните причини за поява на алкалоза!

Сега и ако изнамерим какво би могло да отключи пилороспазъма......., ще стане харашо!
Коко сподели няколко заболявания, но те май нямат много отношение към инфекциозните гастроентерити!

Също трябва да има обяснение и за голямото зелено изпражнение след преодоляването на пилороспазъма!

#62 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5774 Постове

Posted 15 January 2008 - 09:53 AM

А, за преминаването на течните съставки предполагам става при нормалната физиологична активност на пилора. При патологията наречена пилороспазъм, имайки в предвид данните от контрастната рентгенография смятам, че не пропуск няма!

защо си мислиш, че при тази контрастна снимка става въпрос за пилороспазъм. Как го доказваш??? Ти просто приемаш нещо, което смяташ, че е и всичко въртиш около него. Нещата трябва да се доказват.
Не само пилороспазъма е причина за затрудненото изпразване на стомаха.

Също трябва да има обяснение и за голямото зелено изпражнение след преодоляването на пилороспазъма!

Ето, пак! Тук дори не си правил снимка доколкото си спомням!

#63 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 16 January 2008 - 09:34 AM

Йовко, не претендирам че съм диагностицирал правилно пациента!
Темата я поставих принципно, умишлено не я обремених с обстойно излагане на случая, за да не се размива и да не се поставя под въпрос диагнозата. Днес изрових телефона на стопаните, повиках ги да донесат снимките от института и ще ги публикувам, това не е проблем. Снимката на д-р Папазов беше достатъчна и на място за обсъждане на проблема. Това са голям брой пациенти с подобна клинична картина, имало е снимки, каши, ехографи, диагностични лапоротомии, изследвания……..!

Е, Йовко ако знаех че на тоя пилор ще му се връзваш толкоз……. Не си струва на всеки пациент с подобна симтоматика да му правя рентген, лапаротомия, хистология….., за да докажа пилороспазъм?

Имам вирусна инфекция, гастроентерит, упорито повръщане, стомашна непроходимост, епигастрална болка, влошено общо състояние, лечение със спазмолитици и то без усложнения, какво за неоплазия ли да се съмнявам?

Смятам, че дискусията се разви добре! Имаше още интересни неща за обсъждане, но стана доста обемиста……

Благодаря, на всички които взеха отношение и да признаем ключовата роля на д-р Ана Б. (fubar)

#64 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5774 Постове

Posted 16 January 2008 - 11:52 AM

Едо е хубаво, че подобни дискуки ни учат как да беседваме и ни провокират да търсим информация. Събирането на информация от най-различни източници формира нашето логическо мислене, което понякога тръгва в грешна посока и това е съвсем нормално. За мен не е достатъчно какво аз мисля по въпроса, защото често греша, но искам да разбера какво е написано, така мога вече да оформя моята теза по даден въпрос. В тази тема се задълбах, защото искам да провокирам у всички нас усърдие да четем и да се ровим. Казахме вече, че ветеринарната медицина у нас преминава в друго ниво вече с тези чудесни клиники, но не само с това. Стопаните се побъркват да четат и ние съответно трябва да сме все повече коректни в нашите предположения и диагнози. Както кавват едни мои клиенти - "Чест и почитания към Вашия труд", така се обръщам и аз към всички в този форум, но сме свидетели на безумни неща излезли от наши колеги.
Ей, на нищо не са ни научили в университета. (fubar)

#65 д-р Караславова

д-р Караславова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1649 Постове

Posted 16 January 2008 - 12:21 PM

Абе, обективно погледнато май от факултета съм понаучила малко анатомия, фармакология, паразитология и инфекциозни болести.. За другото съм съгласна, че е било чисто губене на време...

#66 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 17 January 2008 - 10:28 AM

Някои от безумците на своето време, сега считаме за гении...............

#67 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 12 March 2016 - 04:33 PM

това са извадки, които успях да копирам:

"Пилороспазъм е състояние, което възниква в резултат на нарушения в регулацията на тонуса на мускулите на стомаха

Пилороспазъм - функционално стеснение на изхода на стомаха непозволяващо преминаването на храната в дванадесетопръстника.
Спастично свиване на мускулатурата на пилора, водещо до нарушаване на нормалния чревен пасаж."

Какво ми стана не знам, та взех  да прегледам темата ... Брей, желание и търпение сме имали да търсим истина д-р Хараланов...

0 user(s) are reading this topic

0 членове, 0 гости, 0 анонимни потребители