Отиди в съдържание

Фото

За форума

• Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 д-р Караславова

д-р Караславова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1649 Постове

Posted 13 April 2006 - 05:47 PM

О, да и пълни визитки на форумците, със снимки за да знаем кой с кого се заяжда...
Пък може с времето и да се роди нещо хубаво... ;) :D :D :D :D

#22 Dr. Stefan Tunev

Dr. Stefan Tunev

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 217 Постове
  • Интереси:Pathology

Posted 13 April 2006 - 08:40 PM

Също ( а и отдавна) подкрепям идеята за закрит и платен професионален форум без анонимници и гости. Препоръчвам на английски разбиращите колеги да погледнат www.vin.com.

обаче ми изниква едно въпросче веднага!Кой ще дава достъпа,кой ще контролира участниците,т.е.администратор.
Др Хараланов мисля отговаря на изискванията,дори според мен се справя много добре!

Доколкото разбирам този форум е притежание на д-р Хараланов така че според мен само той може да дава достъп.

СТ

#23 Iliya

Iliya

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 530 Постове

Posted 13 April 2006 - 09:08 PM

Този форум /www.vin.com/е отличен но достъпа не е за български доктори - таксата е над 600$, но ако се ползва от няколко участника има отстъпка.

#24 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 13 April 2006 - 09:54 PM

Наистина, ако се направи ограничен достъп смятам, че всеки по-смело ще споделя успехи и неуспехи, мнения и препоръки, като няма да се притеснява че това би могло да излезе извън рамките на този форум и разбира се да се отрази на репутацията му сред стопаните. Голяма част от тях с интерес следят този форум и всеки иска или не, се съобразява с това.

- Смятам да се направи и архив на дискутираните теми, като всеки колега /ако има желание/ може след обсъждане и диагностициране на случая в "ограничения за достъп форум", да го изложи в архива в резюме! По този начин ще запазим читателският интерес на стопаните, тяхното желание да се образоват и ще актуализираме пред тях нашите възможности да диагностицираме и лекуваме различни по-вид и тежест заболявания.

- Отделно можем да отделим място за публикуване на статии и материали с образувателна цел
"тип д-р Коджабашев", ваксини, бременост, бъбречни заболявания ..... където стопаните могат да черпят актуална информация свързана с любимците и проблемите им.

- Също при проявен интерес на стопанин да се дискутира във форума заболяването на любимеца му, да става само чрез ветеринарният им лекар, който ще го изложи пред колегиума в "ограничения достъп", и в последствие ще уведоми клиентите си за резултата от обсъждането!

#25 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5791 Постове

Posted 13 April 2006 - 10:05 PM

ОК, колеги!
Аз предлагам всеки да си запомни паролата и потребителското име и след няколко дни ще затворя форума за нерегистрирани. Още ви моля колкото се може по-подробно да попълните профилите си за да имаме информация един за друг, а ако може да си качите снимка още по-добре. От няколко години си мисля и за on-line дискусии, но за това можем да поговорим с тези които дойдат утре на срешата от 14 часа в хотел "Експо".

#26 д-р Станислав Тодоров

д-р Станислав Тодоров

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 174 Постове

Posted 14 April 2006 - 09:06 AM

за коя среща става въпрос - представянето на фронтлайн-комбо ли? тя е от 18.00?

#27 д-р Станислав Тодоров

д-р Станислав Тодоров

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 174 Постове

Posted 14 April 2006 - 09:09 AM

може регистрацията да се обвърже с няколко специфични въпроси свързани с вет.медицината!

#28 д-р Караславова

д-р Караславова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1649 Постове

Posted 14 April 2006 - 01:58 PM

да да, и тогава хора като Vabank от dog.bg с лекота ще се вмъкнат....
:D :D :D :D :D

и колеги, за съжаление целият ни екип днес е със запълнена програма, така че няма да можем да присъстваме на представянето.

#29 д-р Коджабашев

д-р Коджабашев

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1415 Постове

Posted 15 April 2006 - 02:52 PM

Мен пък не ме е страх, че някой си клиент или любопитко чете форума. Дори и да сгреша, човешко е.

#30 д-р Караславова

д-р Караславова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1649 Постове

Posted 17 April 2006 - 12:43 PM

Проблемът не е в това дали любопитковците четът форума! Лошото е ако някои реши, че кучето му е болно от същото заболяване, което ние си обсъждаме и реши да си го самолекува. Ако форума е закрит ще може с чиста съвест да си коментираме конкретни лечения с дози и т.н

• Гост

Posted 18 April 2006 - 09:34 AM

Самолечението си е за негова сметка.Какво като си го лекува!Кой страда от цялата работа?
Самолекуват защото има от къде да се набавят лекарства,а не защото четат форума.
Има една поговорка,,,Всяка жаба да си знае гьола,,Аз форуми за автомонтьори не чета,и като ми се счупи колата ходя на майстор. :D

#32 д-р Караславова

д-р Караславова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1649 Постове

Posted 18 April 2006 - 10:09 AM

И аз ходя на автомонтьор! Нито съм квалифицирана да "лекувам "коли, нито имам време за това, а още по-малко ми се ходи пеша на работа! :D Но лекарствата могат да се купят от всяка аптека и то много по-евтино и хората си ги купуват от там. Няма нужда да ги информираме и допълнително. От цялата работа страдат само пациентите - защото ако човек се самолекува и нещата не вървят както трябва все пак вземе, че отиде на лекар. В нашият случай просто изхвърля кучето в кофата и си взима ново. :D

#33 ida_vet

ida_vet

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 918 Постове

Posted 18 April 2006 - 11:36 AM

И какво излиза пак опряхме на въпроса с аптеките!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Уж в новият закон това уж онова а то нищо.
Искам да повдигна и друг въпрос но незнам как да направя нов форум.
Вече доста от нас Ветеринарните лекари занимаващи се с домашни любимци работим все повече и повече и намвлизачме доста навътре в материята но остава един много важен въпрос - въпросът със специалните лекарства.
Ходим като просячета от тук оттам да си изпросим по някоя ампула диазепам, фентанил и др.
Крайно време е да се постави ребром въпроса да се измисли формата на отчетност ако требва и по още една каса ще си сложим но да можем легално да ползваме тези средства. Всички дрънкат за хуманното отношение към животните ама болка само с кетофен и аналгин не се спира.
Защо да не можем и ние да ползмваме морфин? Та нашите пациенти сами и без това никога немогат да си го намерят. Има и доста други от групата на морфина които са идеални за премедикация.
Ами диприван от къде??? Супер анестетик и с малко фентанил прекрасно няма халюциноции няма повръщане става и си тръгва. Но неможе в цял свят колегите ръботят само ние сме по-различни! нека наистина акоп може това да се разгледа на конгреса и ако може да се свържем с лицата отговарящи от НВМС за лекарствата и да се задействаа въпросът.

#34 ivaynanay

ivaynanay

Почетен Член

• член
  • PipPipPip
  • 1410 Постове

Posted 18 April 2006 - 11:48 AM

Колеги, позволете ми едно мнение на външен наблюдател. Как е възможно в тоя прекрасен форум да не се чуе гласа на някой от ръководството на сдружението?! Или аз съм пропуснал нещо...

#35 д-р Стоян Георгиев

д-р Стоян Георгиев

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 764 Постове

Posted 19 April 2006 - 09:52 AM

Колеги, позволете ми едно мнение на външен наблюдател. Как е възможно в тоя прекрасен форум да не се чуе гласа на някой от ръководството на сдружението?! Или аз съм пропуснал нещо...

Нищо не си пропуснал д-р Найденов,така си е!Та и на въпросът ти за броя членове на Асоциацията да отговоря неофициално- записани около 200-250,а редовно плащащи членски внос около 100,на годишните конгреси се събираме пак толкова оло стотина.Тизи бройки бяха представени миналата година и аз ги цитирам по памет.

#36 d-r Kaneva

d-r Kaneva

Почетен Член

• член
  • PipPipPip
  • 355 Постове

Posted 19 April 2006 - 02:07 PM

За ida_vet!
Вчера попаднах на парламентарното обсъждане на закона за ВМД,от ноември.Там дума по дума е представено изказването на уважаемия доц.Байчев,че от НВМС са твърдо против легалното използване на ЛС със зелена рецепта от ветеринари,понеже щели сме били да ги използваме за лечение на хора и щели да се създадат предпоставки за корупция.
Интересното беше,че предложението беше направено от хум.лекар,който беше възмутен от ветеринарния си колега ,за отношението му към собствената гилдия.
Така че ............няма да има легално лекарства!

#37 д-р Караславова

д-р Караславова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1649 Постове

Posted 19 April 2006 - 03:46 PM

За дргите лекарства със зелена рецепта не знам, но се появиха слухове, че ще пуснат легален ветеринарен диазепам на ампули и то не в толкова далечно бъдеще.
Докато уважаемият ни г-н Байчев плещи такива безумия на най-високо ниво, не виждам за съжаление начин нещо да се промени. За сметка разбира се, като винаги, на нашите пациенти - и после някой да ми говори за хуманно отношение. Ако ще търгуваме с наркотици и сега можем - наркоманчетата умират за кетамин, а той се продава свободно в аптеките...

#38 ida_vet

ida_vet

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 918 Постове

Posted 19 April 2006 - 04:37 PM

Слушам и не вярвам на очите си!!!!!!!!!!
Ами така е др. Байчев като не вижда гредата в собствените си очи то треската в нашите му пречи!!!!!!!!!!!!!!!!!! имам само една дума която ги характеризира МАЛОУМНИЦИ!!!!
То се видя кой е корумпиран кой допуска 120 годишно месо а сутринта една наша колежка само що се не разплака че открили коли форми да ни обяснява как кланиицата не е виновна.
Ние ще им правиме корупция о боже мой!
Наистина във всяка аптека има кетаминче на равчето а мен ще ме глобяват господата от РВМС-то че не съм имал каса за упойките ама да ги забранят всичките и кетамина даже. Нека ни дадат въженца да ги връзваме по-добре и стопани по якички да могат да го затискат докато оперираме както правят в държавните лечебници.
А мигар хуманните лекари не изписват на зелени рецепти на щяло и нещяло лекарства !?!?!?
Господи корупция!!!!!!!!!!!!!
Докато не започнем ние чрез браншовите организации да номинираме хората които ще ни бъдат лице пред държавата, а има такива хубаави и удобни номенклатурни кадри вървяли цял живот под знавето и с него са се извисили, никога нищо няма да върви.

#39 д-р Караславова

д-р Караславова

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1649 Постове

Posted 19 April 2006 - 06:51 PM

Мда - лопатола и въжекаина явно пак ще излязат на мода....
...и шише с амоняк за припадналите стопани....
За кучетата може и малко водчица венозно или пък ракийка РО, но с котките каво ще правим? Студенокръвните са лесни - хоп в хладилника за половин час и може и да не мърдат много по време на операцията.
...те животните не са чувствителни на болка - защо ли изобщо да се втеляваме толкова, я вижте прасетата на село - доктора го кастрира, а то грухти доволно....!!!

#40 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 19 April 2006 - 11:05 PM

Преди време когато д-рЗлатков от П-в беше в парламента му се обадих по въпроса с хуманните лекарства, защото бяха затегнали дереджето и атропин не можеше да се купи. Та той ми каза следното: Можеби ще видим да решим да се съберем една комисийка и евентуално ако поставим въпроса.... С една дума ми каза е....й се в г..а ине ме занимавай с глупости. Не е виновен Байчев, че не прави нищо за нас. Ние сме виновни, че нищо не правим. А не го правим, защото ако предприемем някакви мерки винаги ще се намери колега, който ще съзре моментната изгода и къде с цени, къде с плюене по наш адрес ще се облажи. И тогава отгоре ще кажат- виждате ли едни могат и така пък вие не можете. Ами оправяйте се :angry:

0 user(s) are reading this topic

0 членове, 0 гости, 0 анонимни потребители