Отиди в съдържание

Фото

Стига ли калоса да държи крачето без шина?

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 dr grozdanov

dr grozdanov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 516 Постове

Posted 30 March 2016 - 03:30 PM

Колеги ,става въпрос за пинчер на 8 месеца с тегло около 2 кг. На 20.02.2016 му е направена "остиосинтеза" с единична игла и е обездвижено с шина. Имам нужда от съвет какво да посъветвам хората-дали да махнат импровизираната шина или да продължат с нея и кога ориентировъчно да се махне иглата.

Attached Files

#2 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 30 March 2016 - 04:04 PM

Та в коя кост казваш е иглата?

#3 д-р Йовко Хараланов

д-р Йовко Хараланов

Собственик и Модератор на форума

• Admin
  • PipPipPip
  • 5727 Постове

Posted 30 March 2016 - 05:12 PM

Първо бих задал въпроса " КОЙ? " . Иглата както се вижда не върши май никаква работа. Така че, според мен трябва да се махне иглата и евентуално да се оперира наново.

#4 Emanouil Petkov

Emanouil Petkov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 358 Постове
  • Интереси:Small animal surgery. Total Hip Replacement, Cruciate Repair, Angular Limb Deformities Correction, Digital Imaging Technologies.

Posted 01 April 2016 - 07:08 PM

По принцип, стабилизиращите системи били те вътрешни или външни трябва да бъдат ефективни за поне 8 до 12 седмици. Във вашия случай аз не бих пипал иглата защото ще си отворите беля по голяма от колкото иматв в момента.

Добронамерен колегиален съвет. Позаинтересувайте се от системите на Илиазаров за външно фиксиране. В повечето случаи те са най доброто разрешени А миниатюрните породи с фрактури на радиуса и улната.

#5 D-r Koko

D-r Koko

D-r Koko

• Членове
  • PipPipPip
  • 2771 Постове

Posted 01 April 2016 - 09:29 PM

Д-р Петков, бихте ли ми показали метод за фиксиране на фрактури чрез поставяне на иглата между двете кости без дори да сте я прикрепили към някоя от тях! И от написаното от вас да разбирам ли, че без значение дали е направено правилно или не, фиксирането трябва да не се пипа 8-12 седмици? Дали пък тогава няма да са станали необратими бели?

#6 д-р Ивайло Папазов

д-р Ивайло Папазов

Почетен Член

• Модератор
  • PipPipPip
  • 942 Постове
  • Интереси:Anesthesiology

Posted 02 April 2016 - 09:49 AM

Задължително отсраняване на този майтап и да се постави пластина, обикновенна или заключваща.

#7 Emanouil Petkov

Emanouil Petkov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 358 Постове
  • Интереси:Small animal surgery. Total Hip Replacement, Cruciate Repair, Angular Limb Deformities Correction, Digital Imaging Technologies.

Posted 02 April 2016 - 11:46 PM

Задължително отсраняване на този майтап и да се постави пластина, обикновенна или заключваща.

Как би коментирал в такъв случай феномена на изчезващия радиус?

#8 dr grozdanov

dr grozdanov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 516 Постове

Posted 06 April 2016 - 05:29 PM

Отношението си към манипулацията съм изразил с поставяне на кавичките.Оказва се, че може и така кучето бяга и скача използвайки този крайник без да се чувства ,че има проблем.Аз не съм на принципа -след като не съм правил операцията да оплювам предния.Опитах се тактично да замотая проблема ,защото нещата са очевадни.Въпроса в мен беше -дали ако извадя телчето, колкото и калпаво да е поставено явно върши някаква работа,дали ще се размърда системата.Реших да го махна като станат 2 месеца и горница и обещавам да пиша.

#9 д-р Ивайло Папазов

д-р Ивайло Папазов

Почетен Член

• Модератор
  • PipPipPip
  • 942 Постове

Posted 08 April 2016 - 05:29 PM

Оказва се, че може и така кучето бяга и скача използвайки този крайник без да се чувства ,че има проблем.Аз не съм на принципа -след като не съм правил операцията да оплювам предния.

Скача с шината или без шината?Щото може тя да дава стабилността.Аз лично бих махнал иглицата да не унищожи и без другото малкото нутритивни съдове в тази област( за което най вероятно предполага и д-р Петков ).

Сори док ама като видя игла в радиус студена пот ме избива.

#10 д-р Ивайло Папазов

д-р Ивайло Папазов

Почетен Член

• Модератор
  • PipPipPip
  • 942 Постове

Posted 08 April 2016 - 05:30 PM

Реших да го махна като станат 2 месеца и горница и обещавам да пиша.

Дано не се счупи пак като го махнеш ако въобще има калус.

#11 д-р Пешо Дюлгерски

д-р Пешо Дюлгерски

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 2604 Постове

Posted 13 April 2016 - 04:18 PM

Докторе, ако ти трябва алтернатива и целиш образуване на повече калус може да изпишеш Черен оман под формата на хомеопатично лекарство в 5СН разреждане по 3-4 пъти дневно....

http://apteka.framar...нале-5-сн

Успех!

#12 dr grozdanov

dr grozdanov

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 516 Постове

Posted 03 May 2016 - 03:29 PM

Аманета крепи света.Без игла кучето е в перфектно състояние и е като линейка.Поставих му шина от кламер която да подпомага слабите мускули докато заякнат.

#13 д-р Лъчезар Николов

д-р Лъчезар Николов

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 1020 Постове

Posted 03 May 2016 - 04:21 PM

Ние българите с тел и пирон всичко можем да оправим. (rock)

#14 dr.alned

dr.alned

Почетен Член

• Членове
  • PipPipPip
  • 322 Постове

Posted 09 May 2016 - 07:59 AM

Може ли малко повече информация за шината от кламер . Благодаря !

Аманета крепи света.Без игла кучето е в перфектно състояние и е като линейка.Поставих му шина от кламер която да подпомага слабите мускули докато заякнат.

0 user(s) are reading this topic

0 членове, 0 гости, 0 анонимни потребители