Jump to content








Recommended Posts

Колеги трябва от сега да се ангажират лектори за конгреса през 2009 година. Вече има някои предложения за теми, но ви моля и ние да се ангажираме с това и да посочим теми, които биха ни били полезни.

 

Ето някои от предложенията:

- Диагноза и третиране на незадържане на урина

- Остеохондроза дисеканс - диагноза и терапия

- Диагностика и третиране на идиопатичен инунодефицитен полиартрит прикучета

- Респираторни спешни случаи

- Хирургично лечение на сърд. заболявания

- Как да бъдем успешни в интестиналната хирургия?

- Остър корем - от решението за операция до възстановяването

 

Ако има някоя от тези теми, които желаете да слушаме трябва да го споделите тук. Тук можем и да дадем наши предложения. Запомнете , от нас зависи какво ще слушаме на следващия конгрес.

Link to comment
Share on other sites

Тези теми са ми интересни:

- Диагноза и третиране на незадържане на урина

- Остехондроза дисеканс - диагноза и терапия

- Как да бъдем успешни в интестиналната хирургия?

- Остър корем - от решението за операция до възстановяването

Link to comment
Share on other sites

Моето предложение е за тема:

Вирусни инфекции при котки,клинични признаци,диференциална диагностика,достоверност на серологични и антигенни тестове,лечение,поддържаща терапия и др.

Link to comment
Share on other sites

Ето моите предложения:

-Ендокринологични проблеми при кучета и котки. Особености при терапията на котки.

-Реанимация на пациенти в критични състояния. Особености при нарушения на отделните системи.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Имаме време около 10-тина дни и за предложения за основната лекциия на WSAVA. Нали знаете, че на всеки конгрес има една няколко часова лекция, която е по линия на WSAVA.

Трябва добре да помислим и да предложим теми, които не са четени досега, че да се получи излишно преповтаряне на вече слушани неща.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

A защо не и "Психични отклонения при стопаните и правилния подход при лечението им" ; "Как да опазим пациента от пагубното влияние на стопанина" и "Ветеринарен лекар след 15 години активен стаж-професия или диагноза?!" (rock)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Програмата за конгреса

Основно ортопедия и стоматология...малко бедно тази година...миналата година имаше по-разнообразни теми.

Link to comment
Share on other sites

колеги,това е смешна програма.хе,вижте конгресите на съседните ни страни.нямам думи.само ще мина да пия едно кафе,и заради щандовете.и много стана с ортопедията,станахме световни лидери.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че който не е давал предложения за теми, няма право на претенции - ще слушаме каквото са предложили другите...

Е хубаво де, аз като имам претенции и кво? Ще променя ли нещо? Много ми е съмнително това дето като има ветлаб по ортопедия и другия ден да е само за това. Също така от три дни конгрес като махнем първия за фирмите производители и третия, който е само за участниците в курса и е допълнително платен и независим от конгреса остава само един ден. Това според мен е подценяващо колегията и твърде недостатъчно за едно събиране да се нарече конгрес. По тази причина ще го пропусна, пък и не само аз от Пловдивските колеги.

Link to comment
Share on other sites

на практика остава един ден , да така е! Аз не знам каква е причината конгреса да е толкова постен тази година, но не ми харесва много.

Стояне, товари такъмите и купи червеи, че като гледам май ще се отдадем на риболов! Цецо, набелижи къде са пасажите, че да не губим време да ги търсим!

Link to comment
Share on other sites

Йовко, би ли обяснил ако си наясно защо тогава трябваше да даваме предложения? Какво е обяснението на шефовете на асоциацията за "постната" и свръхеднообразна програма? И колкото и да се мъча не мога да се сдържа да не попитам за къв трябва да слушам за съпоставяне на дисплазията при човека и кучето? Просто не ми го побира акъла.

Link to comment
Share on other sites

Отсега си заплювам тема за догодина за продължение на стоматологията: Влияние на вагиналните изтечения при жената върху образуването но зъбен кариес при мъжа и интерпретация на лизаческите умения при котките като факт за резистентност на тези животни към възникването на пулпити при тях.

Link to comment
Share on other sites

Е хубаво де, аз като имам претенции и кво? Ще променя ли нещо? Много ми е съмнително това дето като има ветлаб по ортопедия и другия ден да е само за това. Също така от три дни конгрес като махнем първия за фирмите производители и третия, който е само за участниците в курса и е допълнително платен и независим от конгреса остава само един ден. Това според мен е подценяващо колегията и твърде недостатъчно за едно събиране да се нарече конгрес. По тази причина ще го пропусна, пък и не само аз от Пловдивските колеги.

Аз не знам какъв е точно принципа за определяне на темите включени в конгреса (и има ли такъв), но мисълта ми беше , че такива като теб, например, които са дали някакво предложение (одобрено или не) могат да имат претенции , към организаторите - защо тяхното предложение не е взето под внимание. А такива като мен дето са си чели и са си траели, сега какъв смисъла да казват , че темите не са интересни - това имах предвид .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...