Jump to content








Трябва ли да е задължително членството в БВС?



Recommended Posts

Не е малко. Освен това идеята на подобни организации е да се организират и семинари и т.н. Не е малко тоже.

стига бе, ти сериозно ли? Това пък са най-слабите доводи за това членството да е задължително.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Не е малко. Освен това идеята на подобни организации е да се организират и семинари и т.н. Не е малко тоже.

стига бе, ти сериозно ли? Това пък са най-слабите доводи за това членството да е задължително.

Не е довод за зад членство, а за парите, които споменаваш :)

Link to comment
Share on other sites

ако на втория ден още не бяха си показали алчноста с искането за категоризации,нямаше да има проблем!ИМА СИ АСОЦИЯЦИЯ,НА КОЯТО СЪМ ЧЛЕН,ПЛАЩАМ СИ ВНОСКАТА,НО УПРАВАТА ОРГАНИЗИРА,ТЪРСИ СПОНСОРИ,КАНИ ЛЕКТОРИ.И НИ КОНСУЛТИРА ВИНАГИ-БЛАГОДАРНОСТИ!

Link to comment
Share on other sites

ЕЙ, МАЛКО ДА БЯХТЕ ИЗТРАЯЛИ,А ВИЕ ВЕДНАГА ПОЧНАХТЕ С КАТЕГОРИЗАЦИИ,ТАКА КОЛЕГИЯТА НАМРАЗИ ВСИЧКО!И ВСИЧКО СТАНА ЯСНО.НАЛИ В СОФИЯ СЕ СЪБИРАХТЕ,А НЕ СЕ КОНСУЛТИРАХТЕ С ПОЛИТИЦИТЕ,МАЛКО ДА СЕ ПРАВИТЕ НА МАЙМУНИ,ПЪК ПОСЛЕ ДА СИ ПРОКАРВАТЕ ИДЕИТЕ.ИНАЧЕ НЕКА СИ ИМАМЕ СДРУЖЕНИЯ КАТО АСОЦИАЦИЯТА-НОРМАЛЕН ЧЛЕНСКИ ВНОС,ЗАЩИТАВА ИНТЕРЕСИТЕ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ,ПАК КАЗВАМ ВСИЧКИ.И ВИЖТЕ-ЖИВЕЕМ В БЪЛГАРИЯ,А ИСКАТЕ РАЗГРАНИЧАВАНЕ НА ВЕТЕРИНАРИЯТА,КАКВАТО НИКЪДЕ НЯМА!ДР.БОЙКО ГЕОРГИЕВ ВИНАГИ Е ПОДКРЕПЯЛ КОЛЕГИЯТА-БЛАГОДАРНОСТИ.ДАЖЕ ТОГАВА КОГАТО РАЗНИ ОБРАЗИ ИСКАХА 40КВ.М.И ОРГАНИЗИРАТ СЕМИНАРИ,ЛЕКТОРИ.ТИЯ ДОСЕГА КАКВО?МИ ПОКАЖЕТЕ СЕ ,КАЖЕТЕ НЕЩО

Link to comment
Share on other sites

ЗАЩО КРЕЩИШ? РАЗБРАХМЕ ЗА СЕМИНАРИТЕЕЕ! Дай ся обясни, при някакви ...да речем нормативни проблеми, асоциацията помагала ли е?

Категоризация като идея е добра, но зле се изпълни у нас.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова

Във всеки устав на съюз е записано , че при правни въпроси той брани членовете си . Аз си имам и адвокат и не ви ща вашия примерно , рииш ли , Сфингомонас ?! :) И това не ме мотивира да съм член ! Единственото нещо , което би ме мотивирало е да измисляте полезни за всички ни нещица , а не както е до сега ! Цвръц !

Link to comment
Share on other sites

Сфингомона, аморе, ми начи трябва да станем членове на асоциацията на адвокатите. Аз и адвокат си имам, и кола, имам си и нотариус, архитекти 2ма, имам си и телевизор, имам и пуешка супа. Соу уот?

Link to comment
Share on other sites

д-р Андреев,

аналогитя с Асоциацията не е правилна понеже нейните функции са съвсем други и дори не е редно тя да се намесва в такива неща.

И една забележка, не пиши с главни букви, че това наистина в интернет пространството означава, че крещиш на някого.

 

Значи Мила, задължителното членство опира до събиране на пари?!

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Сфингомона, аморе, ми начи трябва да станем членове на асоциацията на адвокатите. Аз и адвокат си имам, и кола, имам си и нотариус, архитекти 2ма, имам си и телевизор, имам и пуешка супа. Соу уот?

Аз на никой няма да ,, трябва да стана " , рииш ли , Сфинги ? Когато ме изкефите - тогава може ! Ти персонално ме кефиш , и в БВС ме кефиш за проектото , но докато има такива като мистър Гавазов - е ни щъ !

Link to comment
Share on other sites

Не, бря, Йовко! Нали ТИ каза, че това е единствената причина, нека я доразнищим.

да, значи си съгласна с мен! Нали?

С кое? :)

Link to comment
Share on other sites

Ми не съм толкова убедена, най-малкото щото вечната ни роля на мрънкячи е някак взимаща превес.

Link to comment
Share on other sites

хахаха

дай ми довод, който да е убедителен против :)

Като цяло позицията ми е като на Коко ( :) ) и Георгиев по-горе казани, толкоз.

Link to comment
Share on other sites

довода ми е , че живеем в тази държава и спазваме хиляди правила и закони и то без да сме членове. Значи машината работи. Ако искаш да живееш и да работиш се подчиняваш на закони, но не си и задължен да си член!

 

А сега е твой ред дами дадеш довод!

Link to comment
Share on other sites

Как да не си член? Не си ли БГ гражданин? С всичките му преимущества и негативи.

 

"Надцакване с доводи"

част 2:

[цитир "D-r Koko"]

Ако членството е пожелателно, тези които са членове има вероятност да направят такива задължителни неща, че нечленовете да бъдат в силно неравнопоставено положение. Когато членството е задължително и решенията се взимет от ОС от делегати тази вероятност е малка.

[/цитир]

Иначе ще стане така, че Пенчо, Генчо, Атанас и Аз ще си гласуваме, че си искаме шкембеджийницата до операционната маса и после ше има да ревете, ама аз и останалите ще има да ви показваме средни пръстии. Задължителното членство е най-вече право на глас.

Опа! Йоще едно се сетих. Тва е като форума. Плащаш си годишната вноска - четеш. Не плащаш - стискаш си анални жлези.

Link to comment
Share on other sites

щом гражданството ми е достатъчно да се подчинявам на данъчните закони и да се ползвам от защита на други закони, зато то да не е достатъчно и да да се подчинявам и да се възползвам и от ветеринарните закони.

 

А това което Коко е писал звучи повече като заплаха, ако не си член!

Link to comment
Share on other sites

Не е заплаха, а неговият си начин на говорене :) Аз го чета така - членството ти дава права. Не знам що го четеш като заплаха. Някак е глупаво, съгласи се.

Гражданството те приобщава към бг обществото, членството в съюза те приобщава към гилдията.

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
Ако членството е пожелателно, тези които са членове има вероятност да направят такива задължителни неща, че нечленовете да бъдат в силно неравнопоставено положение.

Когато членството е задължително и решенията се взимет от ОС от делегати тази вероятност е малка.

Аз не съм идиот , за да ми се обясняват по този рииш ли заплашителен някак начин нещата ...

Link to comment
Share on other sites

Guest д-р Анна Бондокова
членството в съюза те приобщава към гилдията.

... и си оставам единствено приобщена към гилдията . Както в последните 6 месеца . И ?

Link to comment
Share on other sites

Не е заплаха, а неговият си начин на говорене :) Аз го чета така - членството ти дава права. Не знам що го четеш като заплаха. Някак е глупаво, съгласи се.

Гражданството те приобщава към бг обществото, членството в съюза те приобщава към гилдията.

Мила, нямаш доводи и увърташ.

 

нали това те питам , дай довод защо е нужно да се приобщавам към гилдията, като мога да й се подчинявам и без да съм член и сам да избирам дали да се ползвам от привилегиите, които получават членовете.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...